Tuberkolóza počas tehotenstva

ejaa31
17. aug 2013

Ahoj babenky,mate niektora skusenost s Tbc pocas tehotenstva?mojmu priatelovi prisli vcera vysledky testov ze je pozitivny,zajtra ide na röntgen a potom budeme vediet ci je to na 100% alebo nie.mam z toho velke obavy som v 28-tyzdni tehotenstva.mate niektore s takymto niecim skusenost.Moze sa to dostat aj k babatku alebo nie?

grettka
17. aug 2013

Podla vysledkov testov mu stanovia citlivost bakterii na antibiotika, a tvoj priatel bude na liecbe. Ty by si sa zrejme mala dat vysetrit tiez. V pripade, ze by si sa musela liecit aj ty neobavaj sa, su aj take antibiotika, ktore tehotne zeny mozu uzivat. Kazdopadne to budes musiet konzultovat so svojim lekarom.

tova
17. aug 2013

omg!!! kazdy kto bol ockovany proti TBC bude mat pozitivny krvny vysledok. aj ja som mala preto robia rtg.

marylis
17. aug 2013

@ejaa31 To ma strasne vela ockovanych ludi. Moja teta aj brat museli po preockovani v 11tich rokoch brat lieky. A dost dlho. Niekolko rokov sa mi dokonca zda. Uz si ale nepamatam presne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre