Tvrdnutie brucha v 32. týždni

10. nov 2023

Baby posledné 2-3 dni pociťujem pri hocijakom pohybe, chôdzi ze mi hneď tvrdne brucho a je také strašne napnuté. Mám tlaky na spodok podbruška a chodím často na wc. Keď ležím alebo v noci tak je všetko v pohode. Poradňu mám stredu dovtedy asi zvýšiť magnesium a ležať ? Je to normálne v týchto posledných týždňoch či sa môže jednať o skracovanie krčka ? Mala niektorá z vas podobne ?

nika511
10. nov 2023

Ja zvyknem mávať, vtedy si navýšim magnerrot a pijem neperlivu magneziovu vodu, tepla sprcha+ posteľ

stanulienkat
10. nov 2023

Môžeš si zvýšiť magnézium, šetriť sa a nechytať si brucho.

autor
10. nov 2023

@nika511 áno magnesium 4 tabletky za deň + tepla sprcha mi pomohla 🙂

autor
10. nov 2023

@stanulienkat prečo ze nachytať si brucho ?🙂

fantaghiro21
10. nov 2023

Tepla sprcha je velmi zla volba...Samozrejme sa nekupat v studenej,ale ani v teplej(horuca)
Skor letnu....
Ja mam 4 tehotenstva za sebou a v 3/4 som trpela skracovanin krcka,kontrakciami.
Nepoznam teda stav,kedy je to normalne,lebo mne sa skracoval a kontrakcie objavili okolo 20tt.(ani jedno teho som nemala bezproblemove)

Ale nie caste tvrdnutie by malo byt ok v takomto tyzdni.Vsetky priznaky ,co spominas ,mozu byt skracovanik krcku (mne sa skracoval)ale aj nemusi....
Zvysovat magnezko si mozes ale mne napriklad od ukonceneho 35tt uz vysadzali ,aj ostatne hormonalne lieky na podporu krcka(progesteron) takze by som to s tym magnezkom dlhodobo neprehanala

Preventivne si mozes zdvihnut matrac(naklonit postel,aby prdel a nohy boli vyssie) ,popripade pod prdel vankus davat.
Magnezko,paracetamol jednorazovo (napr medipyrin ) ak to fakt ppcitujes casto tie tvrdnutia (mne to odporucali v nemocnici v MT ,ale nie kazdy lekar je stotozneny ,takze toto skor konzultuj s lekarom )
Nehladkat brusko-aktivuju sa svaly,aj svaly hladkeho svalstva a tym podporujes stahy maternice
Tu sprchu letnu
Oddychovat,nenamahat sa,skor polihovat nezdvihat tazke

stanulienkat
10. nov 2023

To mi povedal gynekológ, že keď si budem casto chytať v brucho, môžem si tak nechtiac cez kožu podráždiť maternicu a bude mi to brucho tvrdnúť ešte viac. Aj ja som si dovtedy stále hladkala bruško.🙂

autor
10. nov 2023

Ďakujem za pomoc baby 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre