Tvrdnutie bruška

lumel
6. júl 2014

Ahojte baby,som v 30tt a mám taký problém. Posledné týždne , pravidelne každý deň nadránom ,sa budím na kŕče v bruchu,nie v podbrušku,ale od pupka nahor až pod prsia, celá tá oblasť sa napne asi 5-10x za sebou ako kŕč. Ide o tvrdnutie? Bola som v tom,že tvrdnutie budem pociťovať skôr v podbrušku. Dnes ráno to bola asi najhoršia " bolesť" doposiaľ, plus mám bolesti podbruška a malinkù cítim veľmi slabo a hrozne nízko. Ďakujem ak sa vyjadríte/poradíte (beriem magne aj železo)

trgypadl
6. júl 2014

5-10 krat v akom casovom intervale?

lumel
autor
6. júl 2014

@trgypadl hneď po sebe,medzi tým ani nie sù prestávky,len nová vlna "bolesti", nový kŕč

arletty
6. júl 2014

Mne v 36 tyzdni zacalo tvrdnut brucho, aj kazdych 15 min skoro cely den, taky pocit ako ty pises ze sa napne cele brucho, sice to bolo kratke, ale dost casto sa mi to opakovalo a na dalsi den mi brusko spadlo dole tak sme radsej volali lekarke ze co s tym a ze mame prist. Potom sa dost hnevala ze som mala dojst uz vcera. Nechali si ma na pozorovani a uz po 3 dnoch musela mala von. Takze neviem, aspon zavolaj lekarke ze co s tym.

piacere
6. júl 2014

ja som sa pri takýchto bolestiach pri druhom synovi otvorila na 4cm. Zájdi si za gyn, nech ťa pozrie.

lumel
autor
6. júl 2014

@arletty
@piacere
Baby a vy ste to tiez citili v tich miestach ako ja lebo ja od pupka nadol ten krc nemam, len od pupka nahor az pod prsia. No na poradni som bola tuto stredu a vsetko bolo ok,preto som ani neutekala na pohotovost/lekarovi

trgypadl
6. júl 2014

Tvrdnutie bruska sa neprejavuje len v podbrusi,aj pri kontrakciach pri porode tvrdne cele brusko.ale zas u kazdej mamky pocitove vnimanie individualne.pisea,ze si v 30.t takze by bolo dobre navstvit lekara,toto tvrdnutie moze sposobit zmeny na krcku

filantropka
29. júl 2014

Ja som pri prvom tehu mala tvrdnutie brucha od 30 tt denne az do porodu...bolo to trochu neprijemne ale zvykla som si 🙂 akurat som mala obavy ci rozoznam uz naozajstne kontrakcie 🙂 Bola som kvoli tomu viac sledovana ale vsetko bolo v pohode...rodila som tyzden po termine a tie ozajstne kontrakcie boli uuuplne ine 🙂 Urcite chod pre istotu k lekarovi.

allka007
29. júl 2014

takisto mi dost skor a az do porodu casto tvrdlo brusko, na roznych miestach, nakoniec to nebolo nic vazne, ale aj tak ma partner zopral pre istotou na pohotovost-boli sviatky. nemusi to byt nic vazne - ja som rodila skoro presne na termin, ale upozornili ma, ze dobre ze som prisla, mohlo to byt aj otvaranie.. okrem magne sa treba vyhybat predklananiu a fyzickej namahe, aj vysavaniu a umyvaniu dlazky... neni to az tak namahave ale vela sa tam hybes v pase, mne robilo problem aj vylozit mycku - koli predklonu

tonjadabik2
30. júl 2014

ja som v 38tt a dnes mi tvrdne brusko pomaly pol dna.. cakam co sa bude diat..beriem magnezium b6. zajtra na poradnu ta som zvedava co mi povie..ci ma pozre a tak..

pepka123
4. aug 2014

Ahojte ja som len v 22tt a bruško mi už začalo tvrdnuť, ale úplne bez bolestí...jedavam magneziove tabletky 3x denne ale to asi nepomáha... Keď sedím alebo ležím tak je v poriadku ako náhle sa postavím a prejdem stvrdne :-/ neviem či sa báť či čo... :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre