Tvrdnutie bruška v 23. týždni

sunny_g
14. nov 2020

Ahojte maminky,
Prosím o radu. V posledný týždeň dosť často cítim tvrdnutie bruška. Beriem magnézium každý druhý deň 500ku, ale akonáhle za deň trošku viac prejdem, alebo urobím viac práce doma, večer každú chvíľu tvrdbe brucho.

Čo by ešte mohlo pomôcť? Ideálne bylinné či prírodné?

Ďakujem krásne

hailey1
14. nov 2020

@sunny_g ja som mala rovnaky problem, neskutocne mi tvrdlo brucho uz od 20.tyzdna, lekarka mi predpisala Magnosolv, lebo je tam najvacsia koncentracia magnezia + musis vela oddychovat

anile12
14. nov 2020

Brat viac magnézia. Nie obdeň ale každý deň.

sunny_g
autor
14. nov 2020

Tiež mám magnosolv. Ďakujem

kubkovamama
14. nov 2020

@sunny_g jednoducho viac nechodiť a menej práce doma.😉Plus magnezko môžeš každý deň a viac ako 500.Ja som 3ti krát tehu,v druhom tehu to bolo hrozné od cca 20tt,jedného dňa som sa prešla pár metrov na nákup a poobede už v nemocnici a otvorena.Davaj si pozor.Aj keď sa necítiš vyslovene zle.Teraz som zas PN a ležím od 16tt.Buscopan keď je to veľmi intenzívne a magnézium 5x500.Nastastie prvý syn je už veľký a domáce práce musí on.Ak ti nemá kto pomôcť vykašli sa na to,pár mesiacov nebude domacnost tip top

barus26
14. nov 2020

@sunny_g tak ako radia baby.. brat viac magnezia a každý deň.. Menej chodiť.. Ja beriem magnezium 4x denne a viem že niektoré baby aj 6x denne. Porad sa aj s dr.

sunny_g
autor
14. nov 2020

@kubkovamama nuž ja po 500ke mám hnačky, a tuto to pekne vysvetľujú https://www.adc.sk/clanky/ako-spravne-doplnat-m...

Takže by som rada niečo bylinné

barus26
14. nov 2020

@sunny_g ja mám hnačku neskutočnú tiež z magnosolvu.. stačí vymeniť napr. za magnerot. s tým som úplne ok

barus26
14. nov 2020

@sunny_g lebo ozaj z práškového magnosolvu nepoznám osobu ktorá by nemala hnacky.. Treba vymeniť magnezium

xjakubikovak
14. nov 2020

@sunny_g som len laik ale podľa toho čo mám ja zistene a pekne to potvrdzuje aj tvoj link tak by som povedala že to magnézium ktoré berieš má veľmi malú mieru vstrebatelnosti čiže ti nemusí pomáhať. Nechápem prečo ti dr. predpísala práve toto. Skúsila by som magnerot alebo sa porad v lekárni nech poradia magnézium vo forme citratu (citrat a orotat sú najlepšie vstrebatelne)

kubkovamama
14. nov 2020

@sunny_g tak porad v prvom rade s gyn.,niečo bylinné na tvrdnutie bruska asi nie je celkom o.k,v tehotenstve môžeš malo bylin a pochybujem,že by boli účinnejšie ako pirule.Tak skús Guajacuran,Buscopan,NolPaza.Ak ťa preháňa môžeš kombinovať so železom cca hodinku-dve odstup.V nemocnici v infuzke aj tak dostaneš len megadavku magnézia a tokolytikum.Nic iné ti ani gyn asi neporadí🤷A ležať, oddychovať.Ale ak existujú účinné a nie nebezpečné bylinky to tiež som zvedavá kto vie.Inak aj dehydratácia a aj naopak plný mechur zvyšuje počet tvrdnuti.

kubkovamama
14. nov 2020

@sunny_g napadol.ma vcul chmel alebo medovka? Ale nečítala som o tom nič podrobné

maud13
14. nov 2020

no ja ak sa môžem vyjadriť ešte, tak magnézium sa lepšie vstrebáva cez kožu.. tak skús možno aj magnéziovú soľ do kúpeľa, alebo nejaký magnéziový sprej 🙂

danielahamar
14. nov 2020

Magnerot a ja mam 5x1

sunny_g
autor
14. nov 2020

@kubkovamama jediné, čo mi skutočne pomohlo na nevoľnosti boli bylinné čaje. Môžu sa, len človek musí poznať čo, koľko kedy a ako 🙂 vďaka

kubkovamama
15. nov 2020

@sunny_g ale nevoľnosť a tvrdnutie sú úplne odlišné veci

sunny_g
autor
15. nov 2020

@kubkovamama samozrejme, ale úprimne, nevoľnosti u mňa boli v oveľa horšej intenzite, ako tvrdnutie a bylinky pomohli 🙂 preto sa k nim prikláňam

danielahamar
15. nov 2020

@sunny_g ak obsahuje nejaká bylinka magnézium hor sa nane, ale nemyslím 🤔

sunny_g
autor
17. nov 2020

@danielahamar nemusí obsahovať magnézium, ale napríklad látku, ktorá uvoľňuje kŕče svalstva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre