Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tvrdnutie bruška a únik moču v tehu. Je to normálne?

chrisantheme
3. dec 2010

Známa je v 23 týždni a bruško jej tvrdne aj každú hodinku.Má trašný problém s inkontinenciu-asi každých 5 min.musí cikať, alebo jej samovolne unikne.Len tak z ničoho nič.Je to v teotenstve normálne?lekár sa tým príliš nezaťažoval.Má mierne skrátený krčok a občas bolesti v obličkách.

anjelicek26
3. dec 2010

Nech zmeni lekara. A unikat jej moze aj plodova voda, nech si spravi test na plodovku, kupi jej ho manzel v lekarni - nie vsetky maju, nech to obvola najprv. Je to ako vlozka, co po kontakte zmodra.

Takyto unik normalny nie je, babo ma len pol kila, co bude robit najblizsie mesiace, ked bude mat babo 2-3kg??? A to tvrdnutie je desive, ze tak casto, normalne by mala byt v nemocnici pod dozorom...brusko do 30. tyzdna nemma tvrdnut, ak, tak len 1-2x za den

barinkova
3. dec 2010

brusko by nemalo tvrdnut ,mozno ye ma aj nejaku infekciu nakoniec,ked pises ze ma bolesti v oblickach,urcite nech zmeni doktora a treba abz to hned riesila,nieje to normalne,ja mam dve deti ale nestalo sa mi nic podobne

alexandrah
4. dec 2010

ahoj, podla mna mocenie tak casto je normalne v tehu, aj unik mocu, aj brusko moze tvrdnut, aj ked asi nie kazdu hodinu ... podla toho, ci sa namaha, vela chodi, alebo aj oddychuje ... skor by som videla problem v tych oblickach, ak ju bolia, treba ist urcite za urologom, nech zisti, ci tam nema zapal ... caste mocenie ma 3/4 zien v tehu, mne sa casto stane, ze idem na wc, a kym dojdem do izby, musim ist znovu, ked si kychnem, tak mi aj trochu mocu unikne ... len oblicky ma nebolia ...a brusko tvrdne vrela zenam, ked napr. upratujes, dlhsie stojis, a podobne ... treba sa sledovat, ci aj v klude, inak asi lekar nariadi kludovy rezim ...tak by som teda zasla za urologom, a to tvrdnutie by som svojmu gynekologovi prizvukovala, prip. nech si skusi v lekarni kupit magnezium, a uvidi, ci to bude tak casto aj potom ...

benne
4. dec 2010

inkontinecia je v tehotenstve možná, aj už v takomto týždni, ale to tvrdnutie nie je v poriadku, mne v takom týždni zvyklo už tvrdnúť bruško, ked som sa zmienila dr., tak celý sa vyplašil, že ako často a ja že raz za dva dni, tak vravel, že to je v pohode, ale ak to bude častejšie, mám dať okamžite vedieť... ale nie, takto mi tvrdlo do konca, postupne častejšie, ale max.2x za den, alebo pri námahe... To tvrdnutie by som na jej mieste riešila

traktor
4. dec 2010

zmenit doktora a teraz smer nemocnica, urcite necakat doma....tam ju vysetria zistia, ci je to ozaj moc , ci nie plodovka...radsej ist 10 x zbytocne ...ma uz dost za sebou...tak skoda to zanedbat, drzim prsty 😉

kristina_kristi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz