Tvrdnutie bruška v 12. týždni

100vanesa100
18. sep 2020

Zienky,som 12tt moje druhe tehu.. prvy porod sekciou 2016, momentalne mam pocit ze mi tvrdne brucho,dole ako je jazva po sekcii.. na tvrdnutie bruska je asi skoro,vsak? magnezium mi dr este nedala.. neboli to ale mam pocit,ze to tam tvrdne,aj na dotyk mam okolo rany tvrde..alebo to len maternica rastie a tlaci mi na jazvu? mam trochu obavy..dakujem za vsetky vase skusenosti 🙂

janynyna
18. sep 2020

Ja som mala to isté. Spomenula som to dr.a dal mi magnézium. Určite to spomen na najbližšej poradni.

100vanesa100
autor
18. sep 2020

@janynyna idem o tyzden,tak urcite..pomohlo magnezium? mam obavy,ze budem musiet zvysok tehu prelezat..pri prvom som mala tvrdnutie asi az okolo 6mesiaca

kubkovamama
18. sep 2020

@100vanesa100 tiež tak isto...Mala som viac krát MA,pri druhom tehotenstve to zacalo cca ako tebe,12-14tt..ale asi aj stres a nervy u mňa.Skoncila som v nemocnici asi 3x v 16tt,potom v 22tt to už bolo vidno na ctg,diagnóza že drazdiva maternica.a v 28tt,ale to už sa pridali iné komplikácie,ktoré by boli bez ohľadu na tvrdnutie.Teraz som 25tt a tiež to mám od začiatku,ale som psychicky v kľude,takže zatiaľ iba magnézium,buscopan.Magnezko si daj predpísať,voľnopredajné nemá taký vysoký obsah a bude ta preháňať.A dávaj na seba pozor,bez nervov,moc sa fyzicky nenamahat

100vanesa100
autor
18. sep 2020

@kubkovamama dakujem,praveze pracu mam sedavu,robim vklude doma..ziadne stresy, ale mam doma 4 rocne sidlo,ktore dava zabrat 🙂

janynyna
19. sep 2020

@100vanesa100 tak občas sa stalo,že mi to bruško tvrdlo ale bolo to len občas. Ja som bola operovaný po ženskej stránke takže to bolo aj tým. Jazva na maternici bola ako po cisarskom,takze som bola aj sledovaná. Preto sa rozhodli aj pre SC. Ale všetko dobré dopadlo. Držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre