Tvrdnutie bruška v tehotenstve. Mám sa obávať?

aktak
14. júl 2006

som v piatom mesiaci, 20 tt, vcera sme boli u lekara, vsetko je ok, aj ultrazvuk, babetko uz kopka, a lekar sa ma vcera pytal ci mi netvrdne brusko a ja ze chvala Bohu nie, ale teraz pred chvilkou som mala jemne krce, asi 10 sekund a mala som tvrde podbrusko, jemne pichanie mavam tak kazdy 2hy den ale brala som to tak ze sa roztahuje maternica, ale dnes to ztvrdnutie, myslite ze sa nemam obavat? ako vyzera to naozajstne tvrdnutie - kontrakcie v tehotenstve? dakujem za rady

alexandra
14. júl 2006

tonicka v tehu a pocas kojenia sa tonic nesmie.. a ja mam nan strasnu chuuuut, tiez ho milujem, najma s platkom citronika, aaach jaaaaaaj

anetta
14. júl 2006

,,tonicka,,a kolko tabliet za den uzivas,,bo ja iba dve

tonicka
14. júl 2006

Anetta, tehotné mozu maximálne 2. Ja som jedla dve len dva dni, potom uz len 1 aj to len keď mi je divne a unavene. 🙂

adetka
14. júl 2006

Ja sa krmim Calibrom (dve tabletky denne), lebo vacsinu zeleniny nemam rada (rajciny, salat, brokolicu) a z mlieka mi je tiez zle.

aktak
autor
14. júl 2006

adetka nesu dve tabletky zbytocne? ved v jednej je denna davka, pripadne sa spytaj lekara ale mne sa to zda prinajmensom zbytocne, a ovocie papas nie? 😉

mirka
14. júl 2006

aktak, mami by sa malo jesť 2 denne, ale tiež sa mi to zdá dosť. Adetka, aby si potom nemala moc veľké bábo, lebo vraj z týchto umelín sa rodia veľké deti 😒

aktak
autor
14. júl 2006

hej? to som fakt nevedela, ale myslim ze mne bohate staci jedna obcas, nic netreba prehanat, nechcem mat obrika 😀

zuzu13
14. júl 2006

Baby nie je lepšie dať si ovocie a zeleninku, ako umeliny? Ja si nedávam žiadne ale ovocie a zel. papáme na kilá. 😀

tonicka
14. júl 2006

Ja si dávam vitamíny len velmi občasnícky a musím mať na ne "chuť". Inak tiež radšej ovocie a zeleninu. Skôr mám teraz problém s mäsom ☹ co sa týka tých veľkých detičiek, to nemám potvrdené, ale čo sme vypozorovali aj s jednou dietologickou sestrou, maminy, ktoré papajú umelinky pravidelne, majú aktívne až hyperaktívne detičky,nechcú spinkať a tak 😒

adetka
15. júl 2006

ovocie papam....az az....ale mlieku velmi neublizim (kedze mi je z neho zle) a to je tiez velmi potrebne...dobre...zlavim na dve...dakujem

apropo....prave som si uvedomila 🙂 milujem makove buchty...doprajem si ich aj niekolkokrat tyzdnne... nerobim zo svojho dietatka narkomana 🙂

a co sa tyka velkych deti... po dvoch spontannych potratoch si hovorim...radsej velke...ako ziadne... 🙂

ale dakujem za rady

alexandra
15. júl 2006

Adetka rob co Ti kaze Tvoje telo.. Skoda ze sme sa v dnesnej dobe prestali zaoberat tym, co nam hovori.. Ja od zaciatku len robim co mi telo kaze, ked chce jest kazde 2 hod, dostane, ked chce ryzovy nakyp, dostane, dokonca som mala 2 tyzdne 'francuzkych zemiakov'. Vysledok? Ani raz som nezvracala, pribrala som 0,0 nic kg a citim sa vyborne, aj ked zo zaciatku sa ma snazili lekari presvedcit ze mam rizikove tehu.

adetka
15. júl 2006

plne s tebou suhlasim...ja som urobila chybu, ked som prve tyzdne do seba liala litre mlieka... aj proti voli svojho tela... preto je mi z neho teraz zle... a aj ja doprajem elu, co si ziada...kila marhul, ceresni, jahod 🙂 dokonca, kym som zacala jest synteticke vitaminy... jedla som aj kukuricu a uhorky... teraz si ich neziada... mozno prave kvoli calibrumu...uvidim

mna sa lekarka prave naopak snazila presvedcit, ze rizikova nie som... aj ked som prisla o dve deti... neposlala ma do nemocnice... odmietala mi dat tabletky na spevnenie maternice (ktore mi odporucali ini gynekologovia)... tusim, to chcela nechat na prirodu 🙂

tonicka
15. júl 2006

súhlasím s vami baby, telo vie čo chce a potrebuje 🙂 Tak jedzme a pime, čo nám hrdlo ráči(a mimi) 😀

Adetka, neboj sa tentokrát to výde a budete ok.

renca3
16. júl 2006

aktak, vraciam sa k tvojej teme - tvrde brusko. Som v 30 tt a asi od 6. mesiaca to tvrdne. Beriem tiez Magne B6. Na zaciatku podla navodu 2 denne, ale teraz mi doktorka odporucila 6 denne a este taky oblbovak Guajakuran 2x za den. Rano sa zobudim a uz sa mi chce spat. Ale najvacsi strasiak je pobyt v nemocnici, tak to poctivo uzivam a viac menej polihujem. To moje stvrdnutie je uzasny tlak v bruchu, kontrakcia a nasledne natiahnutie koze ako keby uz chcela prasknut. To su moje pocity. Ale najviac ma stve, ze ani po takej davke Magne to brucho neposlucha.

Co sa tyka tych velkych deti, pri prvom tehotenstve som uzivala vitaminy a maly mal 4,36 kg. Ale aj tak si myslim, ze je to skor geneticka zalezitost.
Manzel bol taky velky.
Teraz som na zaciatku neuzivala nic, tak som zvedava, ci to bude zase maly obrik.

rajcalu
17. júl 2006

Renca, ja si tiez myslim, ze je to genetikou. O tej hyperaktivite to urcite pravda nie je. Ja mam kamosku, ktora vitaminy nebrala a maly je ako cert. Dalsia zase brala a maly spava uplne v klude. Okrem toho su v tych vitaminoch aj veci, ktore v normalnej strave jednoducho nie si schopna prijat. Ja ich uzivam a citim sa dobre. Jem vsetko co chcem, samozrejme s mierou.

michelle
17. júl 2006

ahojte tehulky 🙂
ked som si precitala nazov temy, hned som sem zabrdla.... chcem sa s vami podelit o moju skusenost s tymto problemom: mne zacalo brusko tvrdnut na konci 6. mesiaca... ked som to povedala doma mame, hned ma poslala k lekarovi (vtedy som este nevedela preco.... mama mala vsetky svoje 3 tehotenstva rizikove a vedela, ze to nie je v poriadku) .... po vysetreni ma lekarka hned poslala na rizikove, pretoze zistila, ze sa "zacinam otvarat". na druhy den ma zobrali do nemocnice a spravili mi srklaz (zasitie krcku maternice, aby sa nezacal otvarat). po par dnoch ma pustili domov a zvysok tehotenstva som prezila v pohode, aj ked na rizikovom.
tymto vas preboha nechcem strasit, len niekedy netreba podcenit vlastne pocity.... v takomto pripade by som isla na vysetrenie. ak by sa nic nepotvrdilo, bolo by to super, ale ak ma byt problem, tak radsej nech sa riesi.... tolko z mojich skusenosti, dufam, ze som ziadnej nenahnala strach....
prajem vam krasne tehotenstvo a este krajsie zdrave babatka 🙂

alexandra
17. júl 2006

michelle pridavam so skusenostou mojej mamy ked cakala mna, presne to co Ty. Tvrdnutie, serklaz, rizikove, narodila som sa v pohode 3,4kg, 53cm a zla ako cert 😀

michelle
17. júl 2006

aha, takze dalsi novy poznatok - pri takychto problemoch sa rodia certi - aj ta moja je 😀

zuzu13
17. júl 2006

Ja som to tiež prežila, ale lekárka mi kázala spávať s vankúšom pod zadkom. A všetko bolo ok. Ale možno to nebolo až také na nemocnicu .

michelle
17. júl 2006

zuzu je to mozne.... nie vzdy to musi byt take vazne ako to bolo v mojom pripade... ale vzdy lepsie ist k lekarovi 🙂

aktak
autor
17. júl 2006

zalozila som tuto temu lebo som sa zlakla ked sa mi to minuly tyzden stalo, ale bolo to prvy krat a odvtedy nic, myslite ze mam ist aj tak k lekarovi nejako rychlo? alebo staci ked mu to spomeniem za 3 tyzdne na kontrole?

michelle
17. júl 2006

aktak uz necitis tvrdnutie, tak asi netreba ist hned.... iba ak by sa ti to opakovalo...

aktak
autor
17. júl 2006

tiez si myslim, kamaratke tvrdne niekolko krat za den tak si vzdy len lahne, ked sa mi to ale stalo tak som sa velmi zlakla a nevedela som co mam ocakavat 😨

alexandra
17. júl 2006

aktak podla mna tiez az ked sa to zopakuje.. A oddychuj, to nemoze uskodit..

michelle
17. júl 2006

je to o tom, ze netreba vyvijat tlak na krcok maternice, cize sedenie s vylozenymi nohami, este lepsie lezanie je na to viac ako dobre 🙂

alex, neminuli sme sa povolaniu? 😉 😀

alexandra
17. júl 2006

michelle ja som aj chvilu rozmyslala byt lekarkov, ale nie som ten biflovaci typ, ja radsej rozmyslam a analyzujem, to by mi na skusky nestacilo.. 😅

tonicka
17. júl 2006

aktak, podľa skúseností od mojej sestry určite stačí pri nasledujúcej kontrole, ak sa to do vtedy nezopakuje. Inak aj mne už raz stvrdlo bruško, keď som deň pred tým plávala a veľa chodila. nemala si nejaku mimoriadnu námahu? Dala som Magne B6, vyložila nohy... 😎

michelle
17. júl 2006

alex mna by to tiez bavilo, takze mozno v buducom zivote.... 😉

alexandra
17. júl 2006

Aj mna, ale ako hovoris, mozno nabuduce 😅

digysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre