Tvrdnutie bruška v tehotenstve. Mám sa obávať?

aktak
14. júl 2006

som v piatom mesiaci, 20 tt, vcera sme boli u lekara, vsetko je ok, aj ultrazvuk, babetko uz kopka, a lekar sa ma vcera pytal ci mi netvrdne brusko a ja ze chvala Bohu nie, ale teraz pred chvilkou som mala jemne krce, asi 10 sekund a mala som tvrde podbrusko, jemne pichanie mavam tak kazdy 2hy den ale brala som to tak ze sa roztahuje maternica, ale dnes to ztvrdnutie, myslite ze sa nemam obavat? ako vyzera to naozajstne tvrdnutie - kontrakcie v tehotenstve? dakujem za rady

hankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
digysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
digysa
6. feb 2012

@admin...preco je tato tema vlastne otvorena?

csina
8. sep 2012

tak sa zdá, že je načase tému obnoviť... potrebovala by som radu, čo s lekárom, ktorý nejako extra nerieši problémy v tehu..resp. ich zľahčuje.... mám problém už asi 2 týždne s pravidelným tvrdnutím brucha..sú dni lepšie sú dni horšie..niekedy sa mi kontrakciou stiahne len zo 2-3 x denne, niekedy mám 2 hodiny "rozcvičku" .. niekedy mi stačí, že sa len zohnem a ako sa vystriem, už to reaguje, ale najviac sa to objavuje k večeru, po celodennom zhone... Dr. mi na to len povedal, kúpte si magnézko a šetrite sa, čo som vedela aj bez neho, keďže už čakám 3. dieťatko.. a keď som sa sťažovala, že mi to veru asi veľmi nepomáha, len ma sprdol, či dodržujem kľudový režim..čo sa mi vidí z jeho strany trochu alibistický postup..ešte mi ani krčok nepozrel, či nepracuje... Samozrejme, že pri 2 deťoch dodržiavať lôžkový kľud je nereálne..akými argumentami sa môžem obrniť.? načo sa zamerať a načo dať pozor?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre