Tvrdnutie bruška v tehotenstve. Mám sa obávať?

aktak
14. júl 2006

som v piatom mesiaci, 20 tt, vcera sme boli u lekara, vsetko je ok, aj ultrazvuk, babetko uz kopka, a lekar sa ma vcera pytal ci mi netvrdne brusko a ja ze chvala Bohu nie, ale teraz pred chvilkou som mala jemne krce, asi 10 sekund a mala som tvrde podbrusko, jemne pichanie mavam tak kazdy 2hy den ale brala som to tak ze sa roztahuje maternica, ale dnes to ztvrdnutie, myslite ze sa nemam obavat? ako vyzera to naozajstne tvrdnutie - kontrakcie v tehotenstve? dakujem za rady

alexandra
14. júl 2006

aktak tazko povedat, je to strasne individualne, ale radsej okamzite zavolaj svojmu lekarovi.

mucilienka
14. júl 2006

aktak, tvrdnutie bruska je podla mojho doktora, ked ta to citelne stahuje z oboch stran a tlaci ti to brusko nadol... vtedy rychlo pomoze sadnut si a vylozit nohy vyssie.. a povedat to lekarovi... ono tvrdnutie bruska vraj by nebolo nic hrozne, ale takto babatko tlaci na krcok maternice a on sa zacina pod tymto tlakom skracovat...
taketo to popichavanie je normalne, to mam aj ja... niekedy mozu byt krce aj v svalovine, ktora upevnuje maternicu a to sa prejavuje tahanim a pichanim - tak ako ked mas krce v nohe, mozes dostat krce aj to tychto svalov...
ale neboj... vsetko je dobre.. 😉

rajcalu
14. júl 2006

ja mavam tiez niekedy take pichanie v podbrusku ale to je fakt len pichnutie a hned to prejde. Brucho mam dost pevne uz od zaciatku. Neviem, ako sa tvrdnutie prejavuje, ci ho mam teraz normalne makke ci tvrde 🙂 Lekarka mi vsak ani raz nic nepovedala a to mi brucho vzdy odmera a vysetri. 😢

mucilienka
14. júl 2006

rajcalu, presne ako ty pises - skorej mam to brusko tvrdsie ako makke... takze neviem... ale moje mimco je tam dost-dost natesno.. tak to pripisujem tomu... 😉

aktak
autor
14. júl 2006

trvalo to len velmi kratko, nebola to ani bolest len mi tak stvrdlo nachvilku, tak neviem co is mam o tom mzsliet, voplat lekarovi hned nechcem, ak sa mi to uz nestane tak bz to bolo zbytocne, uvidim ako bude cez vikend
muci neviem ci ma to stahovalo, bolo take kratke ze som si ledva uvedomila ze sa neco deje, ak sa to stane len raz tak je to ok mzslis?

mucilienka
14. júl 2006

aktak, to je urcite aj tym teplom... a jedenkrat nic neznamena - male mohlo byt otocene chrbatikom, a to sa ti mohlo zdat tvrde... ja ked vsetky baby hovorili o tvrdnuti bruska, tiez som sa strasne zacala sledovat... a mala som pocit, ze mi brusko tvrdne.. ale lekar povedal, ze to vyzera tak ako som to opisala vyssie, a on by na to prisiel - ked ti vysetruje krcok.. tak neboj...

mucilienka
14. júl 2006

aktak - a naviac, ty mas este cas.. ono sa to deje skorej vo vyssich stadiach tehotenstva..

aktak
autor
14. júl 2006

ja viem za mam cas ale kamaratke tvrdne od 2 mesiaca, chuderka moze kedzkolvek porodit podla lekara a to je len v 6tom mesiaci, tak preto sa pytam
vcera ma pozeral ultrazvukom, tak bz tam snad neco videl ze je s krckom dufam, snad sa to uz nezopakuje, dakujem za rady 😵

mucilienka
14. júl 2006

aktak, nesmies na to mysliet... urcite by bol na to dosiel... 🙂

rajcalu
14. júl 2006

Baby, toto je na tom najhorsie, niekto ti nieco povie a potom sa len sledujes a sledujes. Kazdy hovori, nesmies si to tak pripustat a stale na to mysliet, ale da sa to vobec? Myslienky nemozes ovplynit. Stale ti viria v hlave.
Ja mam brucho najtvrdsie, ked stojim. Akonahle si lahnem, tak nejak povoli a je poddajnejsie. Tak radsej vela lezim a posedavam 😀

mucilienka
14. júl 2006

rajcalu, aj ja tak ako pises... ale verim, ze je to iba tym, ze je tam mimco tak natesno... a verim, ze vsetko bude oukej... podla doktora, co som bola unho tento tyzden, je coraz menej predcasnikov... a vlastne v tomto case okolo 22 - 28 tt je najmensi (statisticky) predpoklad predcasneho porodu... tak si hovorim, ze ked sme vydrzali do 12.tt, tak vydrzime aj teraz a aj do konca... 😉

rajcalu
14. júl 2006

Muci, presne. Pokial sa maly hybe, tak som spokojna. Tiez som sa na zaciatku hrozne bala. chodila som vsade pomalicky a opatrne, len aby sa malemu nic nestalo.
Cim dlhsie malinky zostane v brusku, tym ma vacsiu sancu. Tak nech si tam este zopar mesiacov hovie a kludne ma okopava. 😎

alexandra
14. júl 2006

Ale kocky, preco by sa prave Vam malo nieco stat? Treba mysliet pozitivne! Jasne ze mimi je v brusku dobre, tak kym nedostaneme kopanec, alebo nieco podobne, nic by sa nemalo stat.. A ak by sa aj, mam SKVELYCH lekarov..

rajcalu
14. júl 2006

Ja si vzdy hovorim, ze pre maleho robim vsetko, co sa da. Viac uz urobit nemozem a co sa ma stat sa stane. Aj pozitivne myslenie na neho dobre urcite dobre vplyva. Takze myslime pozitivne, mimca to citia. 😀

alexandra
14. júl 2006

Presne taaaaaaaak 🙂
Tiez robim co mozem, nerobim co by som chcela ale nemozem a taky tonic osm nepila pol roka i ked by som zan vrazdilaaaaaaa

rajcalu
14. júl 2006

Presneeeeeee. Ja mam tiez niekedy take chute ale kvoli malemu sa bojim. To je des. Este nie su ani na svete a uz nas tyraju 😀 Jezis, teraz som dostala chut na tonic. to je na zaplakanie 😀

alexandra
14. júl 2006

rajcalu a vies co je najhorsie? Ze ani pocas kojenia nemozemeeee.. Ale zatial sa klamem sprite a zatial sa dari 😕

anetta
14. júl 2006

aktak,vyskusaj na tvrdnutie bruska magnezium B6,pomaha to a urctite ti to neuskodi,su to iba vitaminy,,mne to aspon moja lekarka odporucila,dve tablety denne a zabera to,aspon mne

anetta
14. júl 2006

presne sa to vola magne B6

aktak
autor
14. júl 2006

beriem calimrum mama, tam neni magnezium? abz som sa ho neprejedla ak ano 😉

rajcalu
14. júl 2006

Alex, ani radsej nechcem mysliet na to, co vsetko nebudeme moct robit a jest. Ale myslim, ze ked uvidime ten krasny usmev bez zubkov, tak na vsetko zabudneme, nie? 😀 Juuuuuu, uz aby to bolo.
Ja tiez beriem tehotenske vitaminy, mozno keby som ich nebrala, tak sa citim horsie. Skusat to ale nebudem 🙂

anetta
14. júl 2006

,,,ja som niekde citala,ze ked sa beru tie rozne vitaminy,tak sa narodi velke babo,,ci je to somarina?

aktak
autor
14. júl 2006

aj ja som to vela krat pocula, ale ja ich beriem len ked si spomenie, tak kazdy 3-4 den 😀

anetta
14. júl 2006

a co vlasnte vsetko nemozeme v tehotenstve papkat?,,,bo uz ani neviem co mozem a co niea ake caje vlasne mozem pit,,niekde pisu to a inde to

alexandra
14. júl 2006

rajcalu ale jasneee, co by sme pre ti nase poklady neurobili.. 🙂
anetta ja ani neviem, papam len same zvdrave veci, len pijem skoro vylucne len nebublinkove mineralky vhodne pre tehu, ovocne stavy, vela ovocia a zeleniny a tak..

rajcalu
14. júl 2006

Ja som tiez pocula, ze sa narodi velke babo, ale bola som teraz na ultrazvuku a maly je presne tak velky, ako ma byt. A to ich beriem uz 6 mesiacov 🙂
Ale nie je zase dobre brat viac druhov vitaminov, tak aby sa prekryvali. Tym sa moze babatku aj ublizit, aby nedostaval tych vitaminov privela. treba brat jednu znacku, kde je vsetko a nekombinovat. 😝

alexandra
14. júl 2006

Ja nepapam nic, neznasam tabletky, uz duphaston bol pre mna problem brat ho 2x denne, nieto este vitaminy.. Radsej veela zeleninky 🙂

anetta
14. júl 2006

alex,aj ja som toho nazoru,ze radsej vela zeleniky a ovoacia,,iba to magne beriem,kvoli tomu tvrdnutiu

stankas
14. júl 2006

Ahojte,
k tym vitaminom...
Nas sa PA na priprave pytala prave vcera, ze kto co uziva... tak nam povedala, ze tie vitaminy sme mali hned poslat do Afriky, alebo do Indie 😀
Je toho nazoru, ze telo si vypyta, co potrebuje, no hovorila a vysvetlovala ovela viac.....ale to by sa mi tu nezmestilo.....
Mne hned pri prvej poradni strcila do ruky lekarka vzorku Gravitalu, ze toto je to naj a mam si to kupit.....ale pol krabicky som minule vyhodila...

Presne ako pise Alex a ostatne, prave je obdobie zeleniny a ovocia, tak sa to snazim dohnat tam, a na Fe jem samu zelenu zleninku (okrem spenatu k nemu som sa este nedopracovala....) a myslim, ze ani mne ani babu nic nechyba, lebo mam dobry krvny obraz, a netrpim ziadnou avitaminozou.......

Tot vsjo 🙂

tonicka
14. júl 2006

Alexandra, s tým tonikom ti rozumieeeeem.Roky som pila tonik, veď si aj zo mna robili srandu ze tonik pije tonik 🙂 A co sa týka tvrdnutia bruzka, mne minuly týždeň tiež stvrdlo a trocha som sa vydesila, lebo sestra bola kvôli tomu v nemocnici od 3 mesiaca ☹ ale lakár ma dopredu nato upozornil, šla som totiž na dovolenku, a dal mi Magne b6. Odvtedy sa mi to nestalo, ale tiež v podstate nič moc nerobím, len oddychujem a spím 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre