Úplne prirodzené tehotenstvo a pôrod bez liekov a zásahov

nina88
2. jún 2013

Ahojte,neviem,či tu podobná téma je,ak ano, ospravedlňujem sa,len mám pár otázok a isto aj mnohé z vás, keďže v dnešnej dobe je všetko postavené na medikamentoch (chemii) a veľa veci je postavených na hlavu,ako napríklad nase slovenske pôrody, to je des. Ja sa snažím veľa veci vycítiť a podľa toho sa riadiť. Napríklad neockujem svoje deti. Nie som v žiadnych skupinách,ani nereagujem ako nepricetna fanaticka na názor matiek očkovať, je to len moja voľba,lebo som to tak cítila a nikoho tým neobtazujem. A teraz k veci. Som tehotná, v 7 tt a začala som spinit. Najprv červeno, teraz po 3 dňoch hnedo. Dostala som u lekára utrogestan na udržanie tehotenstva a dostala som zas môj pocit, že to nie je správne. Som normálna? Neberiem Ho. Svoje dieťa ľúbim,chcem Ho.ale mám proste pocit,že to mám nechať na prírodu. že ona vie najlepšie či robí... Mám mať preto výčitky? Zakladam túto tému pre vsetky ženy, ktoré majú este nejaké vnútorné pocity a nerobia všetko ako im spoločnosť káže...

usacek79
2. jún 2013

@nina88 v pohode, nikto ta nemoze do nicoho nutit 🙂 ak to nechces udrzat za kazdu cenu, teda aj za cenu liekov, tak ich neber - nechaj to na "vyssej moci" 😉 musis vsak byt pripravena na vsetko... Hoci samozrejme cokolvek sa moze stat aj pri brani vsetkych liekov sveta, je to vzdy vlastne vec "osudu", co ma odist, neudrzia ziadne lieky a naopak...
ja som v prvom tehu brala duphaston (detto co utrogestan) a nepomohlo.. potom som v dalsich tehu nic nebrala a tiez nevydrzali... Teraz na piaty krat som si povedala, ze to teda skusim podla lekarov a beriem toho milion 😠 no a vyzera, ze to ma uspech 🙂 ale samozrejme, to nie je len o duphastone u mna...
tak ti drzim palce, ja sa cely zivot vyhybam liekom a lekarom a teda sa mi to vzdy osvedcilo, az teraz som si povedala, ze teda skusim to po ich 😅 no rodit tiez planujem uplne prirodzene, bez akehokolvek zasahu a medikamentov 😉

a inak podobna tema tu uz urcite je, ale ved neva 😉

monika15
2. jún 2013

@nina88 no zial.... nie vzdy to tak funguje..... co by zato niektore zeny dali aby tie lieky zabrali.... just an idea ;)

danjelca
2. jún 2013

vieš máš už dve deti...keby si mala prvé a mala problémy...mala by si tiež tu odvahu na nechanie to na prírodu? To asi máloktorá hlavne vo vyššom veku a dlho očakávané. Ale ked máš pocit že to máš nechat na prírodu tak nechaj.

piacere
2. jún 2013

otazka je, ci sa k tomu (v pripade problemov) budes takto stavat aj vo vyssom stadiu tehotenstva.... napr.
Alebo ak by si mala zdravotne problemy, ktore si jednoducho v zaciatkoch vyzaduju podboru liekov...
😉

koniarova
2. jún 2013

Poctivo by som brala to, čo mi lekár nakáže. Vie predsa prečo to robí. Ak treba, tak treba. Neviem, mala by som strach o malé a nechať to "na prírodu" mi príde, prepáč, ale nezodpovedné a nerozumné.

katren
2. jún 2013

@danjelca dve deti a jedno 8 rocne....a ona ma 24???

nina88
autor
2. jún 2013

@koniarova vieš ono ja poznám ženu, čo silou mocou držala tehotenstvo a narodilo sa jej choré dieťa, ktoré po týždni života a trápenia umrelo... A to je zodpovedne? Príroda niekedy vie čo robí... Možno tie ženy, ktoré lieky brali a majú zdravé deti, by ich mali aj bez tých liekov... Proste to tak cítim ..

nina88
autor
2. jún 2013

@katren ideš ma súdiť? ☹

evening_star
2. jún 2013

@katren Skúr než začneš niekým pohŕdať, zisti si o ňom: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/nina88/album...

weverka11
2. jún 2013

@katren teda to si prestrelila 😉 ...

@nina88 uplne ta chapem... viem ako to myslis.. ja som na svoju intuiciu 2x nedala v dolezitych zivotnych situaciach a dodnes to lutujem...

piacere
2. jún 2013

@nina88 ja som spinila (aj krvavo) od 6tt do cca 12tt... tiez som si myslela, ze je to "bezne" spinenie, kt. niektore tehulky proste maju... brala soom ascorutin, bez neho som sa mohla rozkrvacat a o babo prist.. co viem az teraz, ked mi v 21tt zistili nizko ulozenu placentu a oznamili mi, ze to spinenie v 1. trimestri bolo z toho.... pritom babo je zdrave, vitalne 🙂

Nie kazde spinenie na zaciatku znamena, ze pkod moze byt poskodeny a. odchadza...

nina88
autor
2. jún 2013

@evening_star ďakujem 😉 naozaj som nechcela vyzniet ako matka,ktora si neváži svoje dieťa. Dýchala by som za svoje deti. A možno práve touto témou sa nakopnem a lieky brať začnem. Mám ich totiž doma. Len tie moje pocity... Neviem sa ich zbaviť.. ☹

nina88
autor
2. jún 2013

@piacere ďakujem za odpoveď. Len ako to mohlo byť z placenty, ked ta sa vraj vyvíja až v 12 tt, dovtedy tam je žlté teliesko.
😕

evening_star
2. jún 2013

@nina88 Ja som tiež na začiatku tehu dvakrát krvácala, ale naozaj len mierne. na sone bolo vidno hematóm. Ja som žiadne lieky na podporu tehu nedostala. Ale keby som chcela, na vlastnú žiadosť, tak mi ich doki dá. Tu sa strašne tie názory gynekológov rôznia na tieto lieky, ja mám takého "prírodnejšieho" gynekológa. Mne vysvetľoval, že na začiatku tehotenstva krváca v priemere 30 percent žien, pokiaľ to nie je veľa, je to normálne.

katren
2. jún 2013

@nina88 nejdem ta sudit, ved to som tu nenapisala....
@evening_star a ani nikym nepohrdam.....preco???
len podla toho, kto sa tu objavuje /myslim tym pubertiakov a tych zin, co si vymyslaju/, je myslim, na mieste neverit vsetkemu co vidim..... 😉

raza
2. jún 2013

@katren to je podla mňa úplne jedno, prečo tu riešiť vek??

@nina88 ja som na začiatku tehu špinila, dostala som dupfaston a poviem ti pravdu, brala som ho poctivo, len som ležala a ani ma nenapadlo nechať to na prírodu.. bola som vďačná za dufaston, lebo to bolo to jediné, čo som mohla pre malinkého urobiť.. kvôli dufastonu alebo utrogestanu sa postihnuté deti nerodia..
rastie v tebe život, si povinná ho chrániť a nie nechávať to na prírodu.. tolko môj názor, nikoho nesúdim, proste to tak cítim..

katren
2. jún 2013

@nina88
@evening_star a na druhej strane /kedze som si nezistila fakty/, nemam potrebu sa prehrabavat niekomu v albumoch alebo jeho fotoblogu 😉

katren
2. jún 2013

@raza riesim vek, vela zien si tu vymysla, len preto mi to nesedelo 😉

piacere
2. jún 2013

@nina88 placenta sa vytvara hned 🙂 ale vyzivovat plod zacina tusim az okolo 9tt, kedy zlte teliesko zanika

lambkin
2. jún 2013

@nina88 aj ja som mala podobné problémy ako ty v tehotenstve a v nemocnici mi povedali, že je to začínajúci potrat, dali mi Utrogetsan, po ktorom som bola jak volačím ovalená a stále s a mi chcelo spať, brala som to cca do troch mesiacoch tehotenstva, myslím že viac sa to ani nesmie, rodila som prirodzene bez zásahu epidurálok a pod a mám zdravého skoro 3 ročného šintera a to nie som najlmladšia ;) Aj ja som radšej za alternatívnu medicínu resp, za žiadne lieky, ale išlo o moje dieťa a to je myslím najviac 🙂

nina88
autor
2. jún 2013

@raza ja nevravím,že z toho lieku su postihnuté... Ale že udržia aj to, čo by príroda z tohto dôvodu ,,poriesila,, Možno by tí stacilo sa šetriť a aj tak by bolo všetko ok. Nemôžeš vedieť,že vďaka lieku. Vďaka tebe hlavne a odhodlaniu bojovať. A to ja mám tiež. Všetko je v hlave podľa mna. Nezjedla som múdrosť sveta,len to tak cítim.

nina88
autor
2. jún 2013

@lambkin aj to je ten problém. Mám dve deti, na ktoré som sama,lebo muž robí vo viedni a chodí neskoro domov,plus chodím do práce. Nemôžem byť zblbnuta z liekov. Veď ohrozim svoje dve deti... Je to ťažké...

nina88
autor
2. jún 2013

@katren neries... 😉 som zvyknutá na iné reakcie.. ☹

monika15
2. jún 2013

@nina88 hmmm a nemas mamu alebo svokru alebo kamosku?
tych par tyzdnov nejako vydzat ked muz neni doma??
pozri sa na to aj z inej strany, vsak to dieta vari chces zachranit, ci uz ne ?
tretie uz nechces??

danjelca
2. jún 2013

@nina88 vieš čo ja by som na tvojom mieste utrogestan brala.Ved to malé predsa chcete tak prečo mu krátkodobo nedopomôcť...ak by príroda chcela porieši to aj cez utrogestan, to zase nie je zázrak.

raza
2. jún 2013

@nina88 ani som to nemyslela tak, že si zjedla múdrosť sveta... chápem, že každý máme svoj názor.. proste som napísala ten svoj 😉
neviem, čo osobne pomohlo mne, len som proste rada, že som pre to urobila všetko.. to som tým chcela povedať 😉

crazybabenka
2. jún 2013

Nechcem ta sudit...ani nic podobne.....len aby si nedajboze raz nelutovala, ze si ten liek radsej mohla brat...nehovorim....dietatko moze odist aj ked do seba tlacis celu lekaren...ale vzdy je tu potom to " co keby"

nina88
autor
2. jún 2013

@monika15 tretie sme sice ale absolútne neplanovali,ale keby dom Ho nechcela,zjem tabletku PO a bolo by po nom. Práve naopak. Aj toto som nechala na prírodu. Nechcem on prist. Bozechran. Len ja verím, že je bojovník a spolu to dáme aj bez liekov. Ak nie? Som vusporiadana s osudom,malo to tak byť. Kedysi neboli žiadne utrogestany a bolo oveľa menej potratov.SSmr prechemizovani... ☹

laurica123
2. jún 2013

@nina88 ahoj Ja som mala prvé tehu v pohode nič mi nebolo nakazane brat až na železo ale to som potom už tiež prestala brať..druhý tehu som tiež začala v šiestom tt spinit skončila som v nemocnici samovoľne som potratila po týždni ale mne hcg nestupalo a na sone tiež nič..čiže v tvojom prípade môže ísť o hematom neviem či si bola na sone alebo ta pozerali poriadne.. Kamoska tiež takto začala krvácať a nakoniec len hematom Maly je zdravý... A potom som ešte otehotnela 3krát malá má 3mesiace trošku problémové ale nakoniec som prenášala.. Tým všetkým som chcela povedať že pri tehotenstvach ktoré som absolútne nič nebrala možno magnezium keď mi moc tvrdlo brucho tak som deti donosila porodila..a keď som bola týždeň na infuziach v nemocke a pchali do mňa tak malé odišlo..mám rovnaký názor na lieky v tehotenstve..ani kys. Listovu som nebrala.. Všetko sa to dá dopĺňať jedlom všetky vitamíny..a je tisíckrát zdravšie..samozrejme nie keď už je vážny problém a je potrebné brať lieky..

katka0905
2. jún 2013

@nina88 velmi ma potesil tvoj prispevok. A keby som mala taky vnutorny pocit, ako ty, urcite by som nesla proti nemu.