Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ureaplazma v tehotenstve a antibiotiká. Poradíte?

rosinka19
29. júl 2014

Ahoj, skúšam hocikde po fórach gyn. poradniach nebudem môcť ani zaspať asi....neviete niektorá aké dávkovanie azatrilu sa dáva pri ureaplazme v tehotenstve? doktor povedal, že sa má preliečiť aj partner. mám 6 tabletkové balenie a 1x za 24 hodín po dobu troch dní, že mám užívať. pochopila som to tak že jednu tabletku každých 24 hodín ja aj partner. keď som prišla domov na krabičke je napísané 2tbl každých 24 hodín tak teraz neviem ako to mám užívať. doktor už nerobí už má po ordinačných... nervózna som nepokojná. nebrali ste to niektorá? ... ide o to že už pred dvoma týždňami sme dobrali prvé balenie a tiež tak, že 1 tbl každých 24 hodin na 3 dni obaja. ale aj na tej krabičke je napísané 2tbl za 24 hodin. tak nevieem.. brala som to automaticky, že aj pre partnera keď sa má aj on preliečiť .. teraz dúfam, že neboli všetky pre mňa a on si mal ísť na vyšetrenie sám k lekárovi inému. gynekologiva stále predpisujú aj pre partnerov keď je nejaký problém však? prosím, ak ste mali niektorá takúto diagnózu a antibiotiká ako ste ich mali užívať? chaoz a panika 😕 ďakujem za všetky odpovede!

vege1
29. júl 2014

@rosinka19 v tomto konkretnom pripade ti neviem poradit, ale ked som mala nejaku bakterialnu infekciu, na ktoru chcela gynekologicka preliecit aj partnera, tak mi dala recept na davku pre nas oboch, s tym, ze mi na papierik napisala davkovanie pre mna aj pre muza

suge
29. júl 2014

Pokiaľ viem, klasická schéma užívania spomenutého lieku (pri gramáži 500 mg na jednu tabletku) je nasledovná: prvé tri tabletky á 24 hod, ďalšie tri tabletky á 48 hod, ďalšie tri tabletky á 72 hod, čiže dohromady 9 tabliet. To platí pre ženu, aj pre jej partnera. Liečba ureaplaziem (prípadne mykoplaziem alebo chlamýdií) je totiž trošku na dlhé lakte, ťažko sa ich zbaviť. Práve užívanie liečby podľa vyššie spomenutej schémy pokladajú farmakológovia za najefektívnejší spôsob, ako sa ureaplaziem buď úplne zbaviť alebo aspoň výrazne znížiť ich množstvo - čo je v tehotnosti veľmi vhodné ako prevencia predčasného pôrodu, predčasného odtoku plodovej vody a pod. Po ukončení liečby by mala nasledovať kontrolná kultivácia (stery z pošvy a z krčka maternice), aby sa zistilo, ako liečba zaúčinkovala. Držím palce! 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli