Uškodia antibiotiká plodu?

annie2
13. okt 2014

Ahojte,

prosím, ak máte niektorá skúsenosti s antibiotikami a tehotenstvom poradte mi. Chcela by som sa opýtať, či môže ciprofloxacin teva uškodiť plodu? keď som ho užívala cca od 11.9 2014 5 dní a dnes mi lekárka potvrdila, že som tehotná. Ms som mala koncom augusta. Neviem, či som bola tehotná, keď som ho začala užívať, ale test, ktorý som si spravila predtým bol negatívny.
Ďakujem.

xlucia
13. okt 2014

@annie2 plod sa napaja na matku prostrednictvom placenty az po siestom tyzdni tt....

annie2
autor
14. okt 2014

@xlucia ahoj, ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď. povedala mi, že teraz odhaduje 6 týždeň. cítim sa zdravá, tak dúfam, že bude všetko ok. zajtra idem na sono. ale lekarka mi povedala aj to, že ma pošle k nejakej doktorke do martina, aby zistila ako je na tom plod. neviem, čo si mám o tom myslieť, ak má niektorá skúsenosť aj takúto, prosím poradte. ďakujem 🙂

janka7878
13. dec 2014

@annie2
Ahoj, prosím ako si dopadla?? Ja som na tom teraz tak isto ako si ty.

annie2
autor
18. dec 2014

Ahoj, bohužiaľ to dopadlo najhoršie ako sa dalo....bola som u dr. v Martine, tá mi povedala, že to nemá vplyv v tom týždni, v ktorom som to brala....ale asi malo...neviem ☹ už mi len v 8 tt oznámili, že plodík sa prestal vyvíjať a musela som podstúpiť kyret ☹ je to strašné, neviem sa s tým zmieriť, ale musím žiť ďalej a o pár mesiacov sa pokúsime... Prajem Ti, aby si mala väčšie šťastie ako ja...všetko konzultuj s lekármi a sono, čo najčastejšie ako sa dá.
@janka7878

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre