Užívali ste niektorá medrol (kortikoidy) v tehotenstve?

mariamisko
2. aug 2019

Ahojte máte skúsenosti s užívaním medrolu na začiatku tehotenstva ?? Na odporúčanie imunologa kvoly potratom...nemalo to vplyv na zdravie po narodení dieťaťa ?? Ďakujem

adriana161
2. aug 2019

@mariamisko ja som ho užívala a nemalo to žiaden negatívny vplyv

fialka1318
2. aug 2019

@mariamisko urcite ich ber je to na ochranu plodu pred potratom 🙂 lekar by ti to nenapisal kebyze nevie ze to potrebujes mozno kvoli imunite alebo tak 🙂 a citala som na stranke heliosu v martine ze lekar chce urobit vsetko preto aby uchranil plod tak ich predpise a ze to nijako babenku neublizi 🙂 tak sa neboj 😉 a uzivaj tehulkovanie 🙂

mariamisko
autor
2. aug 2019

@adriana161 .. ja som užívala tri mesiace na začiatku tehotenstva teraz som v 23t... Zatiaľ je všetko ok no predsa to veľa ludi odcudcuje kortikoidy dokonca aj môj gynekológ ....ja som v obave ďakujem za povzbudenie ak už ste s nimi mali pozitívne skúsenosti

alexi2211
2. aug 2019

Nie nemusíš mať strach, lenže tiež nie sú kortikoidy ako kortikoidy, nemusíš sa báť, má to svoj zmysel 🙂

cilimata
18. feb 2020

@alexi2211
@fialka1318
@mariamisko ja mam zacat brat kortikoidy ale velmi sa ich obavam. nedari sa nam otehotniet a vysli mi zle cytokiny a toto je asi jedina liecba. prosim ako ste to zvladali?

mariamisko
autor
22. feb 2020

@cilimata ja som mala na reprodukčnej imunológii všetky výsledky ok ...medrol mi dali užívať až v tehotenstve prvé tri mesiace kvoly predchádzajúcim potratom...môj gynekológ to neschvaloval že načo keď mám výsledky ok...ja som sa bola ešte poradiť u primára oddelenia gynekológMUDr Dosedla a ten vravel že to je v poriadku ak by to malo ublížiť že by to nepredpisovali že v ČR medrol dávajú pacientkam po potrate automaticky ako u nás dufaston napríklad ...po pôrode som sa pýtala pediatricky či nemôže niečo zanechať užívanie medrolu sa pýtala že v akej dávke som brala že by to nemalo byť žiaden problém...no ale napriek tomu som sa bála veď predsa kortikoidy ja vám úplne rozumiem☹️ že je tam obáva...

cilimata
23. feb 2020

@mariamisko a máš aj nejaké vedľajšie účinky ??

mariamisko
autor
23. feb 2020

@cilimata ochlpenie a hlavne stmavli chlpy

cilimata
24. feb 2020

@mariamisko juuuj keď len to tak je to ok. A nejak zravost. ???

mims1520
2. apr 2020

Ahojte baby.
Som 5+5tt a imunologicka mi predpísala medrol. Beriem ho druhý deň. A druhý deň má ráno nadrapuje na vracanie. Neviem či je to tehotenská nevoľnosť alebo práve medrol. Zaujímavé je že potom ako ho vezmem na obed, nieje mi nič. Ešte som sa chcela opýtať, mám pocit že má menej bolia prsia posledné dva dni presne od kedy ho beriem. Môže to mat súvis ? Ďakujem

m_o_n_c_a_k
27. máj 2020

@mims1520 ahoj ako si dopadla. Stále pokračuješ? Ja som dnes po 1. Tabletke zistila ze som tehotná.

mims1520
27. máj 2020

@m_o_n_c_a_k všetko v poriadku. Začala som 15tt . Na konci medrol zhadzujem až do úplného vysadenia

m_o_n_c_a_k
30. máj 2020

@mims1520 jeej to sa s tebou veľmi teším. Ja som ho začala pred 4dnami. Som už v 4 +4tt vždy som v tomto 5tt potratila tak teraz som taka nepokojna ale zatiaľ je všetko ok. Dievčatá co píšu ze vďaka medrolu vynosili bábätká, alebo že pokračujú v tehotenstve, má nesmierne teší a napĺňa nádejou. Bála som sa, že s liečbou som začala neskoro. Ale včera som bola aj na infuzíách a vidím ze veľa dievčat začalo tiež liečbu práve v tehotenstve.

mims1520
30. máj 2020

@m_o_n_c_a_k no umna to bola celkom sranda že pondelok mi prišli výsledky z reprodukčnej imuno kde mi mudr radila preliecit tu citlivosť na partnerove antigeny , v utorok som zistila že mám neuveriteľne pozitívny test (testovacia čiarka ešte dokonca výraznejšia ako kontrolná 🙂) tak som jej hneď písala že čo teraz, hneď predpísaný medrol plus presná schéma ako ho brat a vysádzať. Najprv som sa toho bala , dievčatá písali dosť nepríjemne skúsenosti ako mega spuchli a aké je to nebezpečne, ale hneď potom ako mi dve nezávisle lekárky povedali že to nemám ani riešiť, nieje to vôbec hrozne, je to na veľmi krátke obdobie a maličké dávky, sú baby ktoré si musia dávať 3x20mg cize 60 do dňa a ja beriem 8 . Takze už ho neberiem ako hnusný medrol ale ako niečo čomu môžem byt vďačná. Viem že v CR to predpisujú automaticky ako u nás Progestenalle napríklad keď má baba za sebou potrat, hoci ani nemusí mat nejakú zdravotnú indikáciu. Takze buď úplne pokojna, urobili sme všetko čo sme mohli a o chvíľku budeme mamičky

m_o_n_c_a_k
30. máj 2020

@mims1520 ďakujem, lebo ja som tiež čítala rôzne články. Aši 2 hodky mi trvalo kým som do seba dala prvú tabletku. A teraz si uvedomujem, že to také zlé nie je. Síce si uvedomujem nežiaduce účinky, ale ak mám mať zdravé bábätko tak aj mne aj môjmu drahému je to fuk. Samozrejme mi musel po tých článkoch, že budem napuchnuta, fuzata a nevrlá, odprisahať, že ma kvôli tomu neopustí, ale zasmiali sme sa aspoň. Áno niektoré dievčatá to dosť preháňajú, ale každá inak vnímame veci. Takže verím ze si o päť mesiacov napíšeme pozitívne spravy. 😃😊

mims1520
30. máj 2020

@m_o_n_c_a_k ale cosiiiii ja nemám nič take . Niektori ľudia to berú cely život napríklad po transplante. Naozaj jw to úplne krátka doba. Pomôže to ale telo si ani nevšimne žeby sa niečo malo diat takéto čo si spominala

spurky
25. jún 2020

Ahojte prosím vás prvý týždeň beriem medrol a MS mi mešká štyri dni....viem že je to krátka doba ale predtým mi to chodilo ako hodinky......chcem sa spýtať či má niektorá skúsenosti podobne poprípade ako to riešiť. Ďakujem

m_o_n_c_a_k
25. jún 2020

@spurky v letáku je napísané, že to môže mať vedľajšie účinky, čo sa týka nepravidelnosti cyklu, alebo ešte aj mimocyklové krvácanie. A nemôže byť, že si tehotná?

spurky
19. júl 2020

@m_o_n_c_a_k tak nakoniec to bolo tehotenstvo 🙂bola som u mojej gyn a ta mi povedala ze jw to cysta dala mi vybolavacku no ked ma zacal boliet zaludok sla som na pohotovosť a tam mi povedali ze som tehotna. Len neviem lebo ma stale dost boli zaludok ci je to v poriadku .....lebo sa bojim aby som neohrozila babo

m_o_n_c_a_k
19. júl 2020

@spurky dala to doktorka niečo na žalúdok? K tomu medrolu? A gratulujem k tehotenstvu.

spurky
19. júl 2020

@m_o_n_c_a_k ďakujem 🙂 áno dala mi nolpaza a probiotika. Tak neviem teda ci je to palenie z tehotenstva alebo z medrolu?

m_o_n_c_a_k
19. júl 2020

@spurky asi z tehotenstva. Ja som mávala hrozný pocit ťažoby od žalúdka a cítila som akoby na zvracanie. Tak je veľmi prevdepodobne že to je z tehotenstva. Ja som takto pripisoval bolesť hlavy Medrolu, a nakoniec to bolo z tehotenstva. Pri tom Medrole ozaj nebudeš vedieť co je z čoho. Ale kľudne sa pýtaj 😊

spurky
19. júl 2020

@m_o_n_c_a_k ďakujem si zlata🙂 len ked som si citala vedlajsie ucinky tak som sa zlakla co vsetko to sposobuje......ja mam cely den palenie zaludka,nechut do jedla a ani sa najest a ani pit.....

m_o_n_c_a_k
19. júl 2020

@spurky ja som to mala presne tak isto. Nechuť do jedla a zle od žalúdka, hlavne na večer. Nič sa neboj okolo 10 tt to trosku ústane. Ale mne ostala ta únava a asi včera sa mi vrátili aj to, že ak sa schuti najem je mi zle od žalúdka, ale už nie tak ako na začiatku. 😊

mmmelindaaa
28. júl 2020

@adriana161
@fialka1318
@mariamisko
@alexi2211
@mariamisko
@mims1520 AHOJTE kocky, uz sa neviem kam obratit, vsade ni pisu nieco ine. V tehotenstve, ked ste uzivali medrol, uzivali ste k tomu NOLPAZU?????????? Ja medroo uzivam uz 2 mesiace som po vklade, cakam na test, ale v pribalovom letaku pisu, ze v tehotenstve sa nesmie uzivat NOLPAZA (na zaludocne kyseliny). Kam chodite na imuno? Namiesto nolpazy mate nieco, alebo klasicky si date medeol po jedle????? VELMI PEKNE VAM DAKUJEM!!!!!!! ❤️
@m_o_n_c_a_k

spurky
28. júl 2020

@mmmelindaaa mne dnes imunologicka povedala ze nemam ho brat ze si mam kupit malox.

mims1520
28. júl 2020

@mmmelindaaa ahoj. Ja nie, ale mala som ho prepísaní b prípade žalúdočných ťažkosti . Žalúdok má nebolel (mala som ale šialene tehotenské nevoľnosti, cize zle mi bolo. Raz viac raz menej ale určite to nebolo medrolom). Mala som teda len medrol nasadaní od 6tt (keď som zistila že som tehotná) až do 15tt. Plus Clexane ale to bolo z iného dôvodu. Ja som mala super imunologickú ktorá mi všetko vysvetlila . Zaneta Dzurillova z NR. Tá žena má dala neskutočne do “pucu” aj v hlave aj fyzicky. Ona rovnno povedala že som zdravá mladá žena ktorá aj otehotnie aj donosí a dá nato krk. Sranda že kým prišli výsledky bola som tehotna😂 ale preliečenie medrolom bolo pre istotu nasadené a dobre urobila 🙂 pomohlo!

mmmelindaaa
29. júl 2020

@mims1520 wau, super citat taketo komenty. To som rada. Ja sa tiez picham fraxikom.
A pri medrole uzivas kolagen, magnezium, draslik a vapnik? Mne skor z tychto boli zaludok ze stale si mam nieco dat. 🙈🙈 A ako to je s medrolom, keby nahodou su cytokiny este vyssie v 15tt tak sa medeol uziva dalej? Alebo nie

mmmelindaaa
29. júl 2020

@mims1520 + este sa opytam, bola si pn?

mims1520
29. júl 2020

@mmmelindaaa vieš čo ešte ti poradim vymeniť fraxiparin za Clexane. Fraxi robí brutálne alergie Keď si ho pichas dlho a svrbí z neho pokožka. Clexane nič a už som citala asi o 20 babách čo ho zmenili.
Nieeeeeeeeee Pn som nebola rozhodne to nieje treba, ved je to užívanie obyčajného lieku🙂 mne vyšiel začiatok tehotenstva najväčší rozmach korony to znamená že som mohla v pokoji doma grcat a nik má nenaháňal🙂 z liekov som ostala len pri listovke, D-Vite a GlobiFer forte (presne to iste beriem doteraz. Asi v 20tt som si pridala magnezko) Dcko som mala po zime nižše, a zelezo treba každej tehotnej, ja navyše nejem maso takze som s nasadením neváhala. Keď si dobre spomínam mala som aj Progestenalle do 12 tt. Takto... tým že som vynosila zdravé babo do 15tt bolo jasne že medrol zabral a mohla som ho začal potupné vysádzať(keďže ho v žiadnom prípade nemôžeš vysadiť naraz) A dzurillovou som komunikovala e-mailom pravidelne mala som od nej presnú schému na užívanie a vysádzania. Rovno mi povedala že pokial mám stabilizovaný stav, nieje nutná dodatočná kontrola ani odber krvi a praje mi všetko dobré. Takze pokial to dotiahneš tam kde je treba, je jasne že liečba bola úspešná. Ale ak ho niekto berie mimo tehotenstva podľa mna sa kontrola určite urobí. Aby si vedeli odsledovať ako daná reagovala . Hlavne sa toho medrolu netreba báť. Ja som sa ako sialenec pozorovala že čo somnou tie desive kortikoidy urobia 😂 pričom som mala úplne maličkú dávku. Urobili “len” to že úspešne taham 24tt (klop klop) takze bez obáv ! Dobre bude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre