Užívali ste Sumamed 500 v 26 týždni tehotenstva?

vierasab
23. okt 2012

Ahojte, lekár mi predpísal Sumamed 500 na infekciu horných dýchacích ciest, nakoľko mi nemohol dať iné ATB, lebo som na peniciínové alergická. Chcem sa spýtať, či ich niektorá v tehu užívala a či bolo všetko v poriadku s bábom, lebo mám z toho obavy. dakujem

ankaevka
23. okt 2012

ak ti ich lekár predpísal a vedel o tom, že si tehu, tak určite by ti nepredpísal niečo, čo sa nesmie užívať..ak máš nejaké pochybnosti, hodila by som si do googla užívanie sumamedu počas tehotenstva a prečítala si niečo o tom..ja som brala dvakrát ATB počas tehu a nič sa bábu nestalo 😉

evelin325
23. okt 2012

ahoj ja som sa tiež bála v tehotenstve brať ATB, tak som to riešila homeopatiou, konkrétne minerálnymi soľami, keď som cítila, že idem byť chorá, dala som si ich a bolo po chorobe, prajem skoré uzdravenie 🙂

magic08
23. okt 2012

ak ich mas na predpis, tak s kludom mozes uzivat, pokial ti nic ine nepomohlo.... ja som pri dcerke brala atb v 17 tt... mesiac a pol som sa trapila, vyskusala som snad vsetko, cez babske recepty, homeo... az som nakoniec skoncila na antibiotikach... a za 3 dni bolo po probleme... takze nic sa neboj... ked musis, tak musis...

mita9
23. okt 2012

tak si precitaj pribalovu informaciu, tam musi byt aj o tehotenstve napisane

karmelka77
23. okt 2012

mne dala plucna doktorka bioparox atb na toto s tym ze ak nezaberu tak mi da sumamed ale ze iba ak tam naozaj bude nejaky bacil, ze sa to moze v tehotnestve brat ale dava to iba na silne infekty...a to bola plucna a nie vseobecna...

drinka
23. okt 2012

Ahojky! Ja som tiez uzivala Sumamed okolo 30. tyzdna tehotenstva, dokonca som vybrala az tri krabicky. Tiez som z toho stresovala, ale maly sa narodil riadne na termin a uplne v poriadku. Zelam skore uzdravenie! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre