V ktorom týždni ste podstúpili očkovanie v tehotenstve?

29. júl 2021

Dobrý deň, prosím budúce mamičky, v ktorom týždni tehotenstva ste podstúpili očkovanie proti Covid? Ja som to pred tehu nestihla, teraz som v 2.trimestri.
Ďakujem za odpovede...

rikarika
29. júl 2021

@kvetinka1797 vela liekov sa moze/musi aj ked v letaku maju ze nie, lebo nelieceny stav/choroba je tisickrat horsia. Ale tak kazdy ma svoj nazor.....

martinoocka
29. júl 2021

Keď tak radíte neskusat na sebe neoverenu vakcinu lebo čo ak bude jedna z 1000 anieco sa stane.....rozmýšľate aj nad možnosťou že bude na sebe skúšať nový vírus ? Tiež sa nevie čo môže spôsobiť jeho prekonanie v tehotenstve. U nás v nemocnici cez druhú vlnu zomrela na COVID 25 ročná baba, predčasne porodila ale ju sa zachrániť nepodarilo asi po týždni boj prehrala bábätko ani nevidela ....

konikkon
30. júl 2021

@martinoocka bože takéto dristy. Za to ze ty poznáš, tak sa všetci utekajme očkovať? Ja zas poznám alergičku a astmsticku, ktorá v tehotenstve prekonala Covid s obyčajným soplikom. Už ma zdravé dieťa na svete a očkovať sa neplánuje vôbec. Ja mam covid tiež za sebou a bez pozitívneho testu by som o ňom ani len netušila, že ho mám. Myslím, že každý najlepšie pozná svoje zdravie a pri rozhodovaní má konzultovať svoj zdravotný stav so svojimi lekármi. Ci uz gynekológom alebo obvodnym. Nie pýtať rady cudzích ludi, my dotyčnu nepoznáme. Mne sa len rozum pozastavuje, čo som už písala, ze niektoré fanaticky su schopné zatajiť tehotenstvo, len aby ich pichli. Hovorí sa, že od 2. trimestra jr vakcína bezpečná, ale ty sama sa podpisujes pod ňu a berieš si na zodpovednosť pripadne nežiaduce účinky. Ja by som si toto nikdy nezobrala na zodpovednosť. Ale to som ja, mam dobru imunitu, Covidu sa nebojím a celé tehotenstvo sedím doma na PNke. Ak sa dotyčná obava Covidu viac ako vakciny, nech sa páči. Pre mňa to však nemá žiaden zmysel. Zaočkovať sa žiaľ raz asi dám, keď ma prinútia kvôli cestovaniu a aby som mala od nich pokoj, ale vtedy rozhodne už nebudem tehotná.

martinoocka
30. júl 2021

@konikkon drísty píšeš ty keďže autorka sa nepytala či ty by si sa dala zaočkovať. Keď každý má poznať svoje zdravie a vedieť ako zvládne COVID tak všetky čo jej tu radia sa neockovat to konzultovali s jej lekárom určite 🙄

lienka.7
30. júl 2021

@martinoocka a preco by som prave ja mala byt tou, na ktoru "padne" ruska ruleta???
Len preto aby boli tam hore spokojni ze uz mame zaockovanych 60-70-80%???
Preco si ja sama mam podpisovat "ortiel smrti"??? Ked je vakcina taka bezpecna, preco za nu vyrobca nechce prevziat zodpovednost???
Je mi luto daneho dievcata, ale tak isto mohla zomriet na chripku. Bohuzial.
V 1.ci 2. vlne boli rizikovou skupinou len stary a seniori, tehotne nie... a zrazu??? No cuduj sa svete, zrazu ano!!!! Pytam sa, su vsetci stary zaockovany? Nie su. Nevedia ich donutit, tak to skusaju cez tehotne a deti ... hnus.
A co sa tyka ockovania a NU, ja mam 2 osobne skusenosti. Suseda po ockovani AZ dostala trombozu. Jasne, to nie z toho!!!!
A 2.skusenost... mm je 2 po ockovani pfizerom. Odtedy ma migreny, triasky a co ja viem co. Mlady chlap!!! Uz 2x som mu volala sanitku, lebo som myslela ze ma infarkt!! A vies aka bola 1 otazka po kazdy krat??? Je ockovany??? No preco asi sa pytali???
Cize nech mi tu nikto nehovori o nejakych benefitoch vakciny!!! Benefity maju byt v prvom rade v moj prospech, nie v prospech niekoho ineho!!!!!!

@konikkon darmo tu budes cokolvek pisat, lebo je to uplne zbytocne. Ako tehotna sa ockovat jednoducho nenecham, mozu sa aj na hlavu postavit. A to nie som proti ockovaniu! Ale nebudem na prikaz ineho hazardovat so svojim zdravim a zivotom svojho dietata. Ako sa oni rozhodli dat sa ockovat, tak nech laskavo respektuju moje rozhodnutie sa neockovat.

martinoocka
30. júl 2021

@lienka.7 prepáč nechce sa mi to čítať všetko 🙈 vidím len že píšeš o nejakej rulete tak si zatoc či ťa zabije COVID či vakcina zisti si kde sú väčšie šance. Pekný deň

viktoria3333
30. júl 2021

Ja by som sa v tehotenstve očkovať určite nedala, kamaratka mala v 7.mesiavi Covid a bez problemov aj malička je zdrava, druha kamoška mi pisala, ze jej v tehotenstve a počas dojčenia nechcu pichnuť tetanovku, ze jej je zvlastne, ze na covid sa v tehotenstve moze ockovat.

ajka0207
30. júl 2021

@viktoria3333 to s tou tetanovkou je inak tiež riadne zvláštne, časť doktorov odporúča v tehotenstve, časť v tehu nie v dojčení ok a časť ani jedno. A teraz si vyber.

srferreira
30. júl 2021

Ja len k tomu tolko, ze osobne som mala tak silne neziaduce ucinky, ze si neviem predstavit byt este k tomu tehotna.

lienka.7
30. júl 2021

@martinoocka ten tvoj komentar je trapny ako ty cela... sorry 👎👎👎

martinoocka
30. júl 2021

@lienka.7 ešte že si sa ospravedlnila 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre