Vedľajšie účinky Prednisonu 5 mg

beruska2327
22. nov 2013

Ahojte. Zacala som uzivat Prednison 1 x denne 5 mg v tehotenstve (ako prevencia po troch potratoch). Troska sa obavam vedlajsich ucinkov, nasla som napr. mesiacikova tvar, priberanie, "zravost", nahromadenie tuku na krku, rukach, bolesti klbov, nevolnosti, atd. Ake mate skusenosti s vedlajsimi ucinkami pri takychto nizkych davkach? (Mozno su odpovede niekde v temach o Prednisone, ale je ich vela a ziadna sa nevenuje iba vedlajsim priznakom). Dakujem

frantiseklotrinsky
21. feb 2019

Ja ho tiež užívam, prvé 2 týždne v tehotenstve 20 mg, ďalšie 2 týždne 16 mg, a potom 12 mg. Dôvod: embriotoxické citokýny. Zistili mi to pri vyšetreniach v reprodukčnom centre a výsledky z imunolog. lab. došli práve v deň keď sa konal embriotransfer ICSI.
Ešte v ten deň mi imunologicka nasadila vyššie dávky v prvých dvoch týždňoch 20 mg. Bojím sa dosť aké to môže mať dopady na dieťa! Aj tak sa odporúča genetické vyšetrenie plodu po ICSI a teraz po tých dávkach Medrol, si genetiku spravím dôkladnejšie!!!
Nevie niekto kedy sa odporúča, myslím v ktorých týždňoch tá genetika, pretože okolo 18 týždňa je asi neskoro, že?
Máte niekto skúsenosti kto ste brali kortikoidy počas tehotenstva, či bolo s dieťaťom všetko ok po pôrode? Sú vaše deti zdravé?

ritter
18. mar 2019

Ja som užívala prednison pred tehotenstvom, počas a po pôrode. mám myastenia gravis. Všetko dopadlo dobre, akurát počas tehotenstva som pribrala 32 kg. Moja normálna váha je 57 kg, ľudia ma nepoznali🙂Ale po porode som sa do dvoch mesiacov dokázala nasúkať do pôvodnýćh riflí.🙂
Pri prvom porode som prednison neužívala vôbec a som pribrala 22 kg, takže neviem či tých 32 kg pri druhom pôrode nejako ovplyvnilo branie prednisonu. a ano je to bordel, ale ten nám pomáha fungovať normálne.

monika20111990
20. okt 2019

@buba08 prosím poslali by ste mi fotku toho prednisonu ktorý ste užívali lebo je viac druhov ďakujem

buba08
20. okt 2019

@monika20111990 ahoj,môj príspevok ohladom prednisonu je z roku 2013, už ho davnonemam,takze fotku nemôžem poslať

lily411
16. jan 2020

Ahojte . Brala som len cca dva týždne prednison 5-10mg ,myslite ze mi mohol z neho zblbnut cyklus ??? Ja si myslím že je to ešte krátka doba ,či? Vďaka za každú odpoveď

nicole92
3. jún 2020

@lily411 Ahoj..až teraz som našla príspevok...mohol určite aj za dva týždne ovplyvniť cyklus...ale predpokladám,že po 5tich mesiacoch je už všetko O.K. 😊
Ja ho užívam dva roky

shcmirka
21. sep 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s užívaním Prednisonu u muža. Je bezpečné otehotnieť počas manželovej liečby ???

lussy890
2. máj 2021

Ahoj, za aký čas ste odpuchli z tváre a celkovo z brucha atď.
Ďakujem

nicole92
15. jún 2021

@lussy890 Ahoj,mne keď znížia dávky tak za dva mesiace vidno rozdiel,celkovo váha ide dole

bibi1006
29. júl 2021

@ritter zdravím, mám rovnakú diagnózu, prednison ešte beriem, ale v októbri mám mať operáciu /tymektomia/ a dovtedy ho musíme znížiť pod 20mg, ešte som nestretla nikoho s touto dg, mala by som pár otázok 😊🙏

ritter
30. júl 2021

@bibi1006 rada odpoviem na hocijaké otázky .

bibi1006
31. júl 2021

@ritter
Ako dlho viete o svojej dg?
Spôsobuje Vám to nejaké ťažkosti počas bežných dni?
Mali ste ťažkosti počas tehotenstva?
Ide o to, že ja som si pretrpela rok a pol hrôzy (padanie zo schodov,počas chôdze,vypadávanie jedla z úst,vytekanie vody, sťažená artikulácia) kým lekári hádali čo to môže byť posielali ma na psychiatriu, do toho corona a to celé no proste hrozný rok. Vo februári mi mimo môjho regiónu prišli na to že to je myastenia, ale už som bola chudá ako pierko a nevládala pomaly ani žiť. Odvtedy sa ma snažia dať dokopy. Všetko bolo Ok až Pred mesiacom prišlo zhoršenie zase nesmierna slabosť, dvojité videnie a slabosť mimickeho svalstva. Pred týždňom ma pustili z nemocnice dostala som imunoglobuliny. Momentálne sa citim veľmi dobre, dúfam, že takto to vydrží čo najdlhšie. V októbri mám tymektomiu po ktorej by to všetko malo vymiznúť 🤗🌸

ritter
31. aug 2021

@bibi1006 ja mam MG od roku 2010, od 2015 som si vybavila invalidný d.,pracujem 8h denne ako sekretárka . Začiatky boli tažšie ,tak ako to aj vy popisujete, artikulácia špatná/to mi asi doteraz najviac vadí pri tejto chorobe že sa mi zle hovorí/,diplopia, zle prehltanie, slabosť, unava, padanie viečok, však to poznáte. Ja som sMG dorobila aj vysokú školu v tych najhoršich časoch, porodila cisarakom dceru. Da sa to, lieky a aj operacia pomohli.teraz chodím raz za rok do BA na kontroly, všetko ok.mam mestinon jednu tabletku rano a fungujem, športujem.citim že tu chorobu mam ale dokažem normale žiť. Sú omnoho horšie diagnozy s ktorými ĺudia musia žiť.držim vam palce určite sa to polepší.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre