Ventolin sirup na tvrdnutie bruška v tehotenstve

lulu_123
26. júl 2016

Ahojte nenasla som ziadnu podobnu diskusiu na tuto temu. Chcem sa spytat ci vam lekar predpisal Ventolin sirup na tvrdnutie bruska. Som v 26 tt a dal mi tento sirup na tvrdnutie. Nikde som nenasla ze by to bolo na tento problem . Tak som z toho zmätena.... mate s tym sirupom nejake skusenosti a je to vobec bezpecne pre drobceka...

kikus48
26. júl 2016

@lulu_123 ahoj. Magnezium ti nepomaha ? Ja beriem 3x2 tbl. A predpisali mi utrogestan. Toto ti nepomohlo ? Pri ventoline by som sa bala ze zrychli akciu srdiecka plodu a teda fakt nie som si ista ci sirupova forma zabrani kontrakciam.

lulu_123
autor
26. júl 2016

Berem aj magnesium. Brala som 2 tbl denne a teraz mi zvysil na 3 denne. Tak uvidim... neviem ja celkovo mam strach brat cokolvek v tehu. ☹

kafedame
26. júl 2016

Ahoj,moja dcérka brala Ventolin sirup,ale na priedušky,takže neiviem 😒 ...

alysea
26. júl 2016

@lulu_123 ja som ho tiez uzivala. Je to sice sirup na kasel to ano ale ma aj taketo ucinky oroti tvrdnutiu. Uzivala som ho az do porodu

lulu_123
autor
26. júl 2016

No ved to ze vsade je pisane ze je to na kasel alebo astmu alebo podobne . Ale nikde som nenasla ze by sa to uzivalo na tvrdnutie bruska.

alysea
26. júl 2016

@lulu_123 a este som brala magnezium v tabletkach + od 19tt som lezala v nemocnici na infuziach a busenie srdca som mierne mala ale na to mi tiez davali daku tabletku ale naxov si uz nespominam

lulu_123
autor
26. júl 2016

Alysea a bolo to v pohode u teba ked si ho zacala uzivat? A ako si ho uzivala. Lebo mne kazal uzivat 2 krat denne 1 lyzicu.

alysea
26. júl 2016

@lulu_123 ano bolo to ok. Ja som ho uzivala 3xdenne. Vravim od 19tt som lezala v nemocke do 35tt kedy som porodila. A to neverili ze to dotiahnem az sem. Takze urcite ucinkoval.

ericka2503
26. júl 2016

@lulu_123 Magne B6,aspoň 3x2tabl.denne.Ventolin je liek na priedusky aj pre astmatikov,nieco ako proti krcom,stahom.A zistilo sa,že upokojuje aj maternicu-jej stahy.Ja sm kedysi brala podobný prieduskovy liek na stahy maternice Salbutamol sa tuším volal.Lekar mi ho v tehot.predpisal 3x1 tabl.denne.Neboj sa toho,doveruj lekarovi.Aj keď najlepšie je sa upokojiť,uvoľniť telo a myseľ,odpočívať,pokial ti to zivotny styl dovoluje,asi budes pn,ked ti to predpisal,tešiť sa na babko a všetko dobre dopadne 😊.Krásne,pohodove tehotenstvo ti prajem a ešte krajší dnik,nestresuj sa zbytocne 😊.

lulu_123
autor
26. júl 2016

@ericka2503 ahoj, no od dnes som na pn. Mam oddychovat a lezat, presne ako hovoris 🙂 tak snad bude vsetko ok. Dakujem za reakciu a prajem vsetko dobre 🙂

lulu_123
autor
26. júl 2016

@ericka2503 ahoj, no od dnes som na pn. Mam oddychovat a lezat, presne ako hovoris 🙂 tak snad bude vsetko ok. Dakujem za reakciu a prajem vsetko dobre 🙂

seahorse27
26. júl 2016

@lulu_123 ahoj. Aj ja som ho užívala od 28.tt, 3x denne 5ml. Tiež som sa najskôr čudovala, ze prečo mi dávaju liek na astmu, ale ma účinky celkovo proti stahom hladkého svalstva, teda aj na maternicu, hoci to v letaku nepíšu. Predpísali mi ho v nemocnici, kde som lezala kvôli tvrdnutiu a otváraniu krčka. Popritom davaju aj lieky proti buseniu srdca (Isoptin), lebo ma takýto vedľajší účinok. Tiež som brala magnezium 3x denne 1 tbl. Neboj sa, nemá to žiadny negatívny vplyv na bábätko. Ja som to brala az do ukonceneho 36.tt, presne týžden po vysadení som porodila.

katkakovac
26. júl 2016

Ja mám ventolin sprej a moja imunologička mi práve toto spomínala ako dobrý vedľajší účinok. Že niektorí lekári jej posielajú pacientky, aby im to predpísala. Liečivo uvoľňuje svalstvo v priedušnici a vo forme sirupu aj v celom tele. MOja lekárka je odborníčka, nemusíš sa báť😉

lucinka511
27. júl 2016

@seahorse27 ahoj a to busenie srdca si mala len v tehu? napr ja som mala take palpitacie ked aom bola v strese.robili mi aj ekg a ok aj tlak mam vzdy maly..no a teraz som tehu a obcas mam take ako busenie.ale to ked sa bojim alebo stresujem.kvoli vys alebo tak.tiez mam konizaciu tak sa bojim aby krcok vydrzal.preto som aj na PN ale napr som si vsimla ze to busenie mam skor .ked sa bojim naor o babatko.pred vysetrenim a tak...inak v klude zriedka ale zasa stres sa skryva aj v podvedomi....a ty si to busenie mala take stale alebo v nejakych zatazovych situaciach? A krvny tlak u teba bol ok?

seahorse27
27. júl 2016

@lucinka511 Ja mam tachykardiu stale, ked mi meraju tlak - syndrom bieleho plasta 😀 V tehotenstve som ju samozrejme mala vyssiu...Tlak som mala ok, teda malinko vyssi ako pred tehotenstvom, ale stale v norme, samozrejme vzdy vyssi u lekara, ako ked som si ho merala ja doma.

lucinka511
27. júl 2016

@seahorse27 ok .yak u mna to bude asi stres .ja mam tlak tak 100/50 si pamatam.ked som raz mala zmenit pracu.vtedy sa mi to zacalo.mala som taky pocit ako keby mi zle preskakovalo srdce.a to bolo len z toho.ze som sa bala ist do novej prace..uz dva mesiace pred nastupom to trvalo.pominjlo ked som v pravi podpisala zmluvu☺

bianca
27. júl 2016

@lulu_123 a nepokafrala to magistra v lekarni??? nepreklepol sa lekar?Zvolastna liecba

lulu_123
autor
27. júl 2016

@bianca no dufam ze nie. Baby pisu ze sa predpisuje aj tehotnym tak dufam ze to nieje preklep. Uzivam ho od vcera tak uvidim ci to bude mat nejaky ucinok.

cica120
27. júl 2016

Ventolin sa predpisuje na alergiu alebo vsetko spojenr s dychanim atd. Ja mam astmu a nato beriem ventolin.teraz uz samizda predpisuju vselico

seahorse27
27. júl 2016

@bianca nie, nie je to určite preklep 😀 Predpisuje sa to aj tehotným proti tvrdnutiu brucha, mne to naordinovali v nemocnici, rovnako aj ostatným babám s rovnakým problémom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre