Vraj sa plod už nevyvíja

mamcucha
9. jún 2014

Ahojte. Potrebovala by som radu. Gyndr mi oznámil, že je plod malinký a pravdepodobne sa prestal vyvíjať. Prečítala som si pár článkov a veľkosť je podľa nich v pohode. Skúsim tu aspoň trošku ozrejmiť moju situáciu.
Podľa mrchy sa mi nedá vypočítať tt, ale viem, že ovu bola 11.5. V prípade, že som otehu v ten deň, tak teraz to sú 4 týždne. Má 5mm a presne pred týždňom malo 2,5mm.
Máte s tým niekto skúsenosti? Začínam byť zúfala, lebo ma chce v pondelok poslať na "čistenie". :(

borkavan
9. jún 2014

@mamcucha ked si si neni istá, tak žiadaj o meranie HCG tri dni po sebe. ak klesá tak je to bohužial tak. Ak nie, tak je tu nádej.

tanusikbobasik
9. jún 2014

Ja som dnes 7tt. Minulý týždeň som bola na ultrazvuku a malé malo 2,4mm, čo sa lekárovi zdalo málo na 6tt2d, bilo aj srdiečko. Všade keď som hľadala info som našla, že norma na 6tt je 2-4mm. Tiež ma vystrašil, ale našťastie neriešil to tak radikálne, mám ísť na ultrazvuk o 2 týždne a potom sa uvidí.

micicka
9. jún 2014

@mamcucha prosím ťa a to ku ktorému dr chodíš? ale myslím, si, že on to počíta asi podľa poslednej menštruácie, či riadi sa podľa tej ovulky?

naolina
16. jún 2014

@mamcucha ahoj.Prosim ta napis ako vsetko dopadlo-kazdy den na teba myslim......

mamcucha
autor
17. jún 2014

@naolina ahoj. Zatial mame cakat do pondelka(dalsie sono), ci sa rozbehne akcia srdiecka. Vcera som bola a vyrastli sme z 5mm na 7,5mm, mame aj zltkovy vak, ale ze stale tam nieco nesedi. Aspon sme sa porozpravali s gyndr a vzal konecne do uvahy, ze zacinam 7tt, aj to napisal do karty. Som uz ovela pokojnejsia. 🙂

mamcucha
autor
17. jún 2014

@nelca83
@simonkazga
@rubinka
@albar
@dahra
@mrva
@naolina
@veriiii
@bibianka
@veriiii
@borkavan
@tanusikbobasik
@naolina Baby, takze HCG je ok, aj sme trochu podrastli, tak cakame este tyzden na srdiecko, ci sa rozbehne. Ten drobec si dava nacas. Takto ma trapit... Po narodeni si to s nim vydiskutujem. 😀
Som fakt zdesena z niektorych pribehov. Necham to na prirodu. Co sa ma stat, to sa stane. 🙂

bibianka
17. jún 2014

@mamcucha gratulujem a držím palce 🙂

albar
17. jún 2014

dakujem za spravu, tesim sa a tfuj tfuj tfuj, nech Vam vsetko dobre dopadne !!! 🙂

naolina
17. jún 2014

@mamcucha Dakujem za spravu.Dufam, ze vsetko bude ok 🙂Prajem ti to!!!! Asi to bude ako u mna, ze posun terminu podla menzesu az o dva-tri tyzdne!?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meusicka
17. jún 2014

@mamcucha ahoj ako pisu baby pockat kym nebudes fakt taky tyzden ze to srdiecko uz musi byt. ja som tak cakala az do 11tt, lebo dr. si nebol sity ci som nemala nahodou posunutu ovulaciu. cakali sme na srdiecko, zial nam sa neukazalo. drzim palce aby ste boli ok.

nikushka12
17. jún 2014

Dúfam, že ťa trošku podporím keď ti z vlastnej skúsenosti poviem, že sa určite nenechávaj čistiť. V decembri som kvôli tomu dokonca ležala v nemocnici a v žiadnom prípade nesúhlasila s ukončením tehotenstva. V 5tt sme ešte nemali srdiečko a dokonca vraj aj nejaký zvláštny tvar gestačného vaku bez plodu a tak to chceli doktori ukončiť. Prepustili ma na vlastnú žiadosť domov s tým, že som 2x týždenne chodila na sono. Nechceli totižto pochopiť, že som mala mesiac čo mesiac dlhé cykly a tým pádom aj posunutú ovulku. Srdiečko sa objavilo až 8+0 tt kedy sme mali 0,99 cm a teraz už som v 31tt a čakám krásne zdravé dievčatko ktoré je dokonca o 2 týždne vačšie akoby malo. Veľa šťastia prajem 😉

wextra
17. jún 2014

Ja som obe dcéry rodila v až 42. týždni (+pár dní) podľa PM, počas 2. tehotenstva sa už môj gynekológ smial, keď som prišla do poradne, či ideme zase počítať, ktorý to máme týždeň, pretože všetky testy musel prispôsobovať + cca 3 týždne neskôr ako bol termín podľa PM a pomaly všetky termíny sa prispôsobovali podľa prvých ultrazvukov. Tak držím palce - ty najlepšie vieš, kedy si ovulovala, inak pri druhej dcére som tiež presne vedela, kedy sme ju urobili a ak aj bol plod zo začiatku malý, neriešila som to a ani môj lekár. Objednal ma o cca 3 týždne na poradňu a tam sa už potvrdilo, že bábo rastie. Asi by som aj ja ešte chvíľu počkala...

kiki68
17. jún 2014

to malebude podla mna zdrave ako repa, len doktori chcu vidiet hadam na tom sono aj ducha svateho allec inclusive...

lubikan
17. jún 2014

@nikushka12 ja presne,tiez nevedeli pochopit,ze mam blby cyklus,tak tyzdne nepresne a vysledky(na dany tyzden,moj tyzden/podla styku) bol iny, ukazovali na Downa,ale nakoniec nebol 😉
treba dat na instinkt

mamcucha
autor
20. jún 2014

@bibianka
@albar
@naolina
@kinna
@meusicka
@nikushka12
@wextra
@lubikan dakujem baby za peone slova, aj ze ste mi drzali palce, no prave som potratila. :( Teraz ma vsak trapi ine. Volala som gyndovi a povedal, ze mam ist do nemocnice na cistenie. Zeny, je to nutne? Krvacam, tak sa neprecistim sama? Nechcem tam ist pokial to nie je nutne. Nevysporiada sa s tym priroda sama? Poradte mi prosim. :(

luslus
20. jún 2014

@mamcucha urcite chod, moze v tebe nieco ostat, aj moja sestra potratila prve asi v 6tt a ju cistili

luslus
20. jún 2014

@mamcucha a je mi to luto, ze to takto skoncilo :(

nikitaf
20. jún 2014

@mamcucha velmi ma mrzi co sa ti stalo :(. Viem ti poradit z vlastnej skusenosti. Ja som potratila v marci a mna v nemocnici len pozreli ze ci sa to cisti samo. Dali mi tyzden a potom znovu kontrola ci to je ciste a nastastie bolo, takze ma necistili. Myslim ze by ti nemuseli robit rovno kyret, ale na kontrolu by si mala ist. Drz sa dievca

mamcucha
autor
20. jún 2014

@luslus dakujem. Ale asi to tak malo byt.

@nikitaf tato moznost ma ani nenapadĺa. Dakujem.

Strasne sa mi do toho nechce, ale aspon na kontrolu pojdem.

naolina
20. jún 2014

@mamcucha mrzi ma to co sa stalo ☹ ☹ ☹ radsej chod do nemocnice-aspon ta skontroluju.....Kamaratke robili aj kyret, ale dufam, ze ta to necaka.....Ked sa budes chciet vyrozpravat a vyplakat sa -kludne vsetko sem napis.....Drz sa!

nikitaf
20. jún 2014

@mamcucha ja som dosla do nemocnice ze silno krvacam, pozreli ma uz tam nebolo nic, tak mi pichli oxytocin (na stiahnutie maternice) a poslali domov. Rano som prisla znovu na kontrolny ultrazvuk a potom este o tyzden. To zalezi aj od lekara, mna nechcel zbytocne cistit kedze vyzeralo ze to telo zvladne samo. Ale urcite sa chod dat skontrolovat.

ukulela
20. jún 2014

@mamcucha je mi luto, co sa ti stalo. ja som mala tiez pred casom spontanny potrat okolo 6 tt - doktorka ma na cistenie neposlala, po tyzdni od spustenia krvacania (myslim, ze to bol tyzden) mi dala kontrolu - urobila somo - a skonstatovala. ze som sa vycistila sama a ze na zakrok netreba ist. skratka telo si poradilo ... konzultovalal by som s inym lekarom urcite.
drz sa,

nikushka12
20. jún 2014

@mamcucha to mi je veľmi ľúto, že to nakoniec takto dopadlo :( tak som dúfala, že bude všetko v poriadku. A ohľadom čistenia ti neporadím, nikdy som to našťastie nemusela prežiť ale častokrát som počula, že sa žena dokáže aj sama vyčistiť a nie je potrebné podstúpiť kyret. Drž sa moja a držím palčeky nech sa opäť čím skôr zadarí

albar
20. jún 2014

Velmi ma to mrzi :( Ostane spomienkou a nabuduce to isto vyjde !!! Drz sa, drzim paste

meusicka
23. jún 2014

@mamcucha je mi to luto. mna cistili, lebo ja som sa nezacala. tak aby to nebolo na dlhe lakte. ale mozno ta nebudu a bude ta dr. sledovat. ja som potom pila caj z alchemilky aby som sa dala dokopy a posilnila maternicu. tak skus aj ty pit potom ten cajik. teraz je to tazke, treba predychat. daj svojmu anjelikovy nejake meno kym na teba bude cakat v nebicku a skus mysliet na to ze nabuduce sa to urcite podari. ja som cakala po kyrete 4 mesiace kym sme sa znova zacali pokusat a potom sme na 4 cyklus uspesne splodili a hned dve bambulky. drzim paste aby aj vam sa coskoro zadarilo. budte si s partnerom navzajom oporou, lebo zial aj toto je o vas dvoch, tak sa podrzte navzajom.

mamcucha
autor
26. jún 2014

@meusicka dakujem. Na kyrete som bola v piatok a uz som v poriadku. Psychicky je to trochu horsie, ale prezijeme.
Moc ste mi tu pomohli baby. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre