Vyberali vám mandle počas tehotenstva?

suzi9009
29. dec 2014

Dobrý večer, predchviľkou som sa dozvedela že som tehotna,ale mam problem. Budúci týždeň mam isť vyberať krčné mandle a neviem či sa to môže alebo nie. Mala by som mať celkovú anestézu,no už kvôli tehotenstvu sa bojim, či to nejak neuškodi alebo čo. Mate s tym niektora skusenosť?

velkacica
29. dec 2014

no tak si pýtaj lokálku 😉

zuzi79
29. dec 2014

no neviem, či budú ochotní to robiť na začiatku tehotenstva, rozhodne to treba včas oznámiť lekárovi.

mirabella27
29. dec 2014

Daj si len lokálne. Aj mne tak robili, aj keď som síce vtedy nebola tehotná, ale je to podľa mňa celkovo šetrnejšie a obzvlášť teraz 😉 🙂

janinah
29. dec 2014

v žiadnom prípade to nesmieš zamlčať pred lekármi ani pred krčným ani pred anesteziologom,určite tam zavolaj a informuj sa dopredu,je možné,že ťa nebudú operovať vôbec,lebo toto nie je akútna operácia...rozprávaj s lekárom,nie so sestričkou

maznacik007
29. dec 2014

Informuj hned zajtra lekarov kam mas ist na operaciu nech neblokujes miesto, do narkozy isto nie v tak skorom stadiu tehotenstva pri planovanej operacii ta nedaju, a lokalne urcite nie ako dospela krcne mandle nevydzis bez analgetik a to by som absolutne neriskovala...

proste sa to prelozi ...

sissy27
29. dec 2014

takéto zákroky sa v tehotenstve nerobia, ani v lokálke (pokiaľ to nie je naozaj nevyhnutné) a už vôbec nie v celkovej...zajtra volaj lekárovi a povedz mu to...

monciky
29. dec 2014

operaciu by som odlozila az po porode, ved ani zubar nerobi nic so zubami. ani len dentalnu hygienu ked je zena tehotna, nieto este takyto zakrok....

aristka
29. dec 2014

pri príjme do nemocky alebo iného zdr. zariadenia sa podpisuje info súhlas a tak aj udávaš ,že si info lekára o tvojom zdr. stave a ten stav je aj tehu ,ak nejde o život ohrozujúci stav ,nikto ťa nebude ako tehu operovať ,plus ak je treba operovať tehu pristupuje sa k žene omnoho opatrnejšie tj podávané anestetiká a pod. jednoducho sa berie na zreteľ tehu ženy a dopad na dieťa ,keďže sa anest.podávajú krvnou cestou ...plus ak sa dá, nedaj si ich v tehu vyberať vôbec ,pretože aj po lokálke treba užívať profylakticky atb a to hlavne v prvom trimestri nie je na mieste ,kloktaj hrdlo s vincentkou alebo si kúp tbl vincetnky a cmúľaj ,z jogy je cvik v súkromí čo najviac vyplazovať jazyk ,na nete o tom niečo nájdeš ,aby sa prečisťovali tonzily a vyhla si sa prípadnej angíne a pri najhoršom dajú sa dať lokálne atb bioparox ,aby si tehu nejak vydržala ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre