PN počas tehotenstva

19radka96
18. jún 2018

Ahojte tehuľky, chcem sa spýtať, či ste niektorá mala skúsenosť s pnkou počas tehotenstva. Som na pn asi mesiac a pol a moja gynekologička ma viac nechce vypísať, nakoľko podľa nej nemám žiadny problém. Mávam silné migrény a nevoľnosti, nevládzem ani umyť riad bez prestávky a v práci si nesadnem za celý deň a nie je ani možné ma preradiť inde. Môže mi gynekológ odmietnuť pnku, alebo ako to treba riešiť?

martina198414
18. jún 2018

Fúha, tak zmeň gynekológa. V dnešnej dobe je zazrak počať dieťa a ešte keď píšeš, že v práci si nesadneš a máš zdravotné problémy, tak prečo nie? Ja som doma na PN, ale môj gynekológ je veľmi opatrný a sám hovorí, že k dieťaťu dnes clovek nepríde lúsknutím prsta.

19radka96
autor
18. jún 2018

@martina198414 Ďakujem za odpoveď. Celkovo je doktorka ku mne veľmi nevrlá a protivná, tvrdí, že keď nemám žiadny gynekologický problém, tak ma nemôže držať na pnke. Aj keď som počula, že niektoré ženy s tým nemajú absolútne žiadny problém, načo si brať na triko nejakú komplikáciu...

zooeynka
18. jún 2018

Kazdopadne zmenit gyne. Vela stastia.

kathy93
18. jún 2018

Zmeň doktorku ja mám tiež takú prácu že som si tam nemohla sadnúť a sama som sa opýtala či má vypíše aj keď som nemala zdravotné problémy proste som to už nevládala stáť 14hodin na nohách. A úplne v pohode ma vypísala v marci a som PN do materskej. Dôvod je úplne jedno aký napíše. Ja tam mám tiež proste hroziaci potrat a vybavené nikto ti nemôže dokázať že nemáš bolesti, sama vieš ako sa cítiš takže asi tak.

buducanevesta12
18. jún 2018

Určite zmena gynekológa, ja celé tehu nemám žiadne problémy a som PN len kvôli tomu, že v máji skončil PP na dobu určitú, tak som jej vravela na rovinu ako to je a či by ma mohla vypísať a žiaden problém s tým nebol. A keď nechceš meniť dr. tak ísť PN pri obvodnom ... len je lepšie ísť podľa mňa s tehu na PN ako od všeobecného.

19radka96
autor
18. jún 2018

@kathy93 ďakujem veľmi pekne, aspoň nejaká nádej pre mňa, lebo už som fakt nevedela, že čo mám robiť, nevládala by som sa v práci naťahovať s ťažkými kartónmi a behať po predajni celý deň z kúta do kúta 🙂

erikaa09
18. jún 2018

Dnes som tiež bola u gynekologa pytala som sa na Pn keďže som maserka od jesene to začne aj 6 ľudí a viac a že môže ma dát max Na 4 týždne na pn :(. Ak by som chcela dlhšie tak s tym ze posudkove a bla bla. Tu píšete že nemáte žiadne obtiaze a vypíše vas a ja taký problém.

19radka96
autor
18. jún 2018

@erikaa09 Presne toto aj mne povedala. Na PN som dlhšie ako 4 týždne, tak tomu moc nerozumiem. A ten posudkový lekár si len pozerá u obvodného, čo napíše gynekologička ako diagnózu. Keby chcela, tak tam naozaj niečo napíše, s čím nás nechať môže, ako písala buducanevesta12.

buducanevesta12
18. jún 2018

No ja mám na PN napísanú diagnozu ze dohľad nad inou rizikovou diagnozou .. alebo také dačo.

erikaa09
18. jún 2018

@buducanevesta12 nevieš pozriet ako mas napísanu tu diagnozu a to ti dal gynekológ ci obvodna? Ja už K obvodnej pn pýtať nemôžem od februára mám pn na zlomenu ruku a už sa mi vyhraza posudkovym a to ruku neohnem

elenitas
18. jún 2018

Ja som pracovala 14 hodín v zime stále na nohách, dr mi od začiatku vravel, že chce aby som šla PN, žiaľ bola som ešte v skúšobnej. Nakoľko sa nám bábo zadarilo po 5 rokoch, rozhodla som sa nakoniec pre PN a vyhodili ma, doktor mi včera na poradni povedal, že mi nechá PN do nástupu na materské. Takže určite odporúčam zmeniť dr

erikaa09
18. jún 2018

@elenitas len ci iný a ktorí by ma dal Na pn - ako zistit :(

buducanevesta12
18. jún 2018

@erikaa09 Diagnóza Z35.2 - Dohľad nad ťarchavosťou s inou patologickou pôrodníckou anamnézou....a ja som na PN na gynge

19radka96
autor
18. jún 2018

@erikaa09 odkiaľ si a kam chodíš teraz na gyndu?

simonetak
18. jún 2018

@19radka96 nemusíš meniť gynekológa stačí keď pôjdeš k obvodnemu Dr a ten ti da určite PN keď povieš ako sa cítiš a ako ta na gynde odpalkovali....

19radka96
autor
18. jún 2018

@simonetak presne tak som to riešila minulý týždeň, obvodný mi povedal, že on potrebuje kvôli posudkovému odporúčanie od gynekológa, že on ma môže keď tak s chrbticou a tiež len na pár dní...

19radka96
autor
18. jún 2018

@martina198414 pozerám, že si zo Žiliny, ku komu chodíš na gyndu? 🙂

erikaa09
18. jún 2018

@19radka96 východ Slovenská. Spišská Nová Ves.

19radka96
autor
18. jún 2018

@erikaa09 ach škoda. Sme mohli hľadať spolu :( držím ti palce teda nech sa ti zadarí, drž aj ty mne :D

erikaa09
18. jún 2018

@19radka96 držím.

pininka
18. jún 2018

Ja som bola pn, viac ako mesiac a dovod bol len aby som sa nemusela hlasit na urade prace. Naco by som tam chodila s velkym bruchom. Vsetko je to o pristupe. Este ma napadlo ist za obvodnou, ta nech ta posle pre tie migreny na neurologiu a neverim ze tam neodporucia pn. Ja som mala len zavraty a doktorka este moja byvala ma hned nechala doma.

buducanevesta12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonetak
18. jún 2018

@19radka96 ty kokos tak to už je moc toto. No povedz na gynde ze ak ti nedá PN ze od nej odideš možno zmení prístup..... Držím palce ✌️😉

buducanevesta12
18. jún 2018

@erikaa09 aj ja som zo SNV

erikaa09
18. jún 2018

@buducanevesta12 a akého mas gynekológa ? Môžeš aj ip

kathy93
18. jún 2018

Ja mám napísanú diagnózu O.47.0 a nemala ani problém mi napísať lekársku správu pre poisťovňu ktorá mi tiez prepláca PN

erikaa09
18. jún 2018

Normálne ja zasnem :(neviem či sa smiať ci plakat. Prečo je to tak. Asi fakt zmenim dr.

19radka96
autor
18. jún 2018

@erikaa09 Aj ja si hovorím, ako to tak čítam. Fakt ide asi len o prístup a sympatie lekára voči tebe alebo čo. A ja sa už mesiac stresujem nad takouto hlúposťou.

ukulela
18. jún 2018

@19radka96 tak ono doktorov aj kontroluju, ked vypisuju vela na pn napr .... ak mala uz daku kontrolu, mozno sa aj ona boji. akeho mas zamestnavatela? ak vacsiu firemu, mozno by stalo za to si od dok vyziadat aspon papier, ze tvoja sucasna praca je nevhodna a odporuca preradit. oni by to mali akceptovat. a ak nemaju ine miestoo, mali by ti platit nahradu mzdy .... minimalne za pokus to stoji.

bubibu
18. jún 2018

Ja som bola na PN pocas tehotenstva. Gynekolog ma bez problemov vypisal. Je v Ziline, dr. Durmis (GYNMED), avsak platila som pri kazdej poradni. Lebo som mala zakazdym aj sono

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre