Výsledky na DS v 18. týždni

marcela19791979
16. júl 2022

Ahojte včera som tu dávala tento príspevok ale chcem sa opýtať ešte raz
Mám 42rokov.Som v 18tt ,zajtra začínam už 19sty ,bábo má 12,4cm ,včera som bola u lekára robil mi sono povedal len toľko že výsledky vyzerajú byť ok,no nevyznám sa moc do toho čo je na papieri ,keď sa niekto vyzná či tie čísla Papp a hcg sú dobré?
A za ďalšie toto je ohľadom downowho syndrómu,ďalšie veci čo sa týka rastepu atď či nieje inak choré budem vedieť v 30tt na morfologickom sone alebo kedy?
Podľa výsledkov na papieri myslíte že sa báť nemusím?že čísla sú ok?

miskamicha
17. júl 2022

@marcela19791979 babo sa v 18tt uz neda zmerat na dlzku... crl sa meria do 13+6 potom je babao akoby skrutene do Cecka. Preto sa prve sono kde sa hodnoti ako taky vek babatka robi od 11+0 do 13+6 a nasledne potom sa crl nemeria!! Dalsje sono tzv morfologicke sa rpbi od 20tt do 22tt a posledne 3. Od 30 do 32tt kde sa hodnotia prietoky. Neviem kto tj povedal ze babo ma 12.4cm ale pochybujem ze je to presny udaj. Klud..objednaj sa na morfo sono
Skrin8ngmas jasne napisany ze je negativny! Ale vzhladom na vek 40+ je vacsie riziko nejakych chromozomalnych abnormalit

monro
17. júl 2022

výsledky, ktoré prikladáte sú z 11teho týždňa....

marcela19791979
autor
17. júl 2022

@monro výsledky sú z 10.6.2022 čiže nejaký 12 tyzden sa mi zda

marcela19791979
autor
17. júl 2022

@miskamicha aha ja som zle pozerala v papieri je napísané meranie UZV 12.7mm ja som myslela že je tam CM ,tak to nieje dĺžka bábätka,neviem čo to je

miskamicha
17. júl 2022

@marcela19791979 babo malo 17.5. 12,7 mm. Teda este v máji nie teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre