Výsledky zo screeningu 1:200 downov syndróm

dianka997
29. máj 2019

Ahojte dievčence vyšiel mi pozitívny screening
Riziko downovho 1 v 200
Riziko NTD 1 v 9000
Riziko je vyššie očakávané Len podľa veku matky
Ako to mam brať stretla ste sa niektorá už s takým výsledkom...

alojzova
23. sep 2019

@maminkasisa ale ja mam 20

maminkasisa
23. sep 2019

@alojzova tak odporucim Dr. Grochal v Martine...

lucia147852
23. sep 2019

Kamoška mala v 24 výsledky 1:8, syn sa jej narodil zdravý ako buk, spolužiačka mala zle na turentov syndróm. Dr ju vždy na kontrole posielala na potrat. Ze ci je normálna nechať si také dieťa. Zas zdravý syn na svete.

dianka997
autor
23. sep 2019

@lucia147852 ja mám 22 a tiež to neriešime bábo si nechávame a robí mi každý deň radosť hoci je ešte len v brušku 😚

alojzova
23. sep 2019

@dianka997 ties mas zle visledky

alojzova
23. sep 2019

@lucia147852 a boli aj na amiocinteze

dianka997
autor
23. sep 2019

@alojzova neboli sme nikde len na sone v KE..
1:200

livkaslivka
23. sep 2019

@dianka997 mala som 1:80 Triple je biznis bola som grochal aj amnio a všetko ok aj malý zdravý

dianka997
autor
23. sep 2019

@livkaslivka veď toto peniaze

alojzova
24. sep 2019

@livkaslivka kolko si mala rokov

livkaslivka
24. sep 2019
alojzova
24. sep 2019

Nevies kolko ti meralo babetko v 11tyzni

dianka997
autor
24. sep 2019

@alojzova ak mňa sa pýtaš tak netuším

alojzova
24. sep 2019

@dianka997 a co si o tom mislis ze dnes som mala ultrazvuk morfologicky a ani naznak o tom ze bi babetku nieco bolo

dianka997
autor
24. sep 2019

@alojzova ja som tiež tak mala sono ok a už som sa rozhodla že ďalej neriešim som 33tt moja bábika rastie a nič nenaznačuje tomu aby bola chorá 😊

alojzova
24. sep 2019

@dianka997 no tebe na,sone povedali aku ma dlzku babetko ci

alojzova
24. sep 2019

@dianka997 a skrilingove resty ti ako visli

alojzova
27. sep 2019

@alojzova 1:90

alojzova
27. sep 2019

@alojzova 1:90

alojzova
1. okt 2019

@lucia147852 ahoj a ta tvoja kamaratka bola aj na amino

mimikmimi
5. mar 2020

Ahojte...vcera som sa dozvedela hroznu spravu. Som v 21tyzdni a doteraz som mala testy z krvy aj prvy 3D sono uplne v poriadku.Pri druhom mi pani doktorka namerala kratku kosticku nosa, opuch na hlavicke a aj s oblickou to nie je dobre, no to sa vraj 90% babatkam este dovyvija. Podarilo sa mi vybavit este na potvrdenie alebo vyvratenie jedno 3D sono u uznavaneho doktora.Ten mi ale nameral este horsie hodnoty...nosova kost 4,96, prenazalny edém 0,59, opuch hlavicky este viac.Hned mi aj spravil odber plodovej vody.Strasne sa bojim ze sa potvrdi downov syndrom....mate niektora podobnu skusenost? Nasla som len prispevky s malou nosovou kostickou ale nie aj s opuchom na hlavicke

bobricek1979
5. mar 2020

@mimikmimi ahoj nemám síce skúsenosť len ťa chcem podporiť nemusí to všetko byť ešte zlé kedy budeš mať výsledky z amnio? Moc ti držím prsty, aby babetko bolo v poriadku hlavu hore

mimikmimi
5. mar 2020

Dakujem... zajtra budem mat prve vysledky ci ma downov a zvysne do 2tyzdnov.. .Nechapem ako je mozne, ze ked som mala doteraz vsetko v poriadku, ako sa toto moze stat v polke tehotenstva.Som z toho zdrvena.

mimikmimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heln
5. mar 2020

@mimikmimi ahoj, to mi je ľúto, že toto prežívaš. Ja som v 20.tt a triple mi vyšli 1:65. Napriek tomu, že viem že je to len pravdepodobnosť, ma to dosť zobralo. Takže chápem, že musíš byť zdrvená. Pozri túto diskusiu: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/nt-hodnoty/?page=211&scrollto %
Žienky tam píšu jednak o vysokom NT, ale niekoľko prípadov tam písali aj o hydropse. Dúfam, že to nebude tvoj prípad. Nevzdávaj to. Drž sa!

dianka997
autor
26. mar 2020

Baby ako som písala ten príspevok tak uz mám 4mesiace krásne zdravé dievčatko. ❤️

macica1706
8. aug 2020

@martina1309 ahoj.prosim ta aj ti z trisomy povedali ake riziko mas toho syndromu?mne vysiel na trisomy trizomia 13 vraj VYSOKE RIZIKO....som na nervy,v stredu idem na amnio,hrozne sa bojim😓a to podotukam,ze na trisomy som isla koli vysokemu riziku na downa a nakoniec mi downa nepotvrdili ale potvdrili iny syndrom.nechapem to mam 30r. jedneho zdraveho 20mesacneho syna a zrazu toto....

martina1309
8. aug 2020

@macica1706
Ahoj.
Na Trisomy teste som mala riziko viac ako 73%.
Takze pomerne vysoké. Amnio bola úplne v pohode. Dodržuj kľúčový režim a všetko bude v poriadku. Neboj. Budeš všetko vidieť. Moja sa bránila zubami-nechtami, videla som ako sa tam začala zrazu pohybovať keď dr.vpichol ihlu. Ale potom sa ukludnila. Výsledok som mala presne o 3 týždne. Boli to neskutočne nervy, ale všetko dopadlo na 1*. Aj u teba to tak bude. Silno držím palce. Mne môj dr.poriadne vynadal, keď sa dozvedel, že som sa dala nahovoriť na tieto testy. Všetky sono merania som mala v absolútnom poriadku, ale AFP testy mi vyšli 1:11 na down. U mna zohral úlohu vek. Mala som v tom vaše 38 rokov. Lenže to som už bola po odbere plodovej vody a tak som len musela čakať na výsledok.
Daj mi prosím vedieť, ako si dopadla. Budem na teba myslieť 🙏🏻

macica1706
8. aug 2020

@martina1309 len mne je trochu nejasne vraj deti s takymto syndromom nemaju dobre vyvinutu nosovu kosticku,deformity hlavy vraj je to vidiet aj na utz,a moje babatko malo uz v 11tt pekne nosovu kosticku,v 16tt na utz dr.hovori pekne stavane babatko a zrazu tieto testy ukazu takyto syndrom.Ja som sa zase chcela vyhnut amnio.bo v prvom tehu mi hrozil predcasny porod v 28tt koli odlucovaniu placenty,ale nie je ine vychodisko bohuzial to musim podstupit ked chcem mat kludove tehotenstvo😓este stale dufam,ze to vsetko dobre dopadne a ze tieto krvne testy su len biznis....dakujem krasne,urcite sa ozvem🍀

martina1309
9. aug 2020

@macica1706
Držím palce. ✊🏻✊🏻✊🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre