Výsledky zo screeningu 1:200 downov syndróm

dianka997
29. máj 2019

Ahojte dievčence vyšiel mi pozitívny screening
Riziko downovho 1 v 200
Riziko NTD 1 v 9000
Riziko je vyššie očakávané Len podľa veku matky
Ako to mam brať stretla ste sa niektorá už s takým výsledkom...

margaretkava
9. aug 2020

Zeny len pre zaujimavost, my sme si dali v 13tt nifty testy - tam rizikov down a ostatne 1:1000000 a ked som si precitala tripple test tak 1:200 🤦🏽‍♀️ Myslim ze tie tripple testy by uz mohli konecne nahradit niecim spolahlivejsim, aby sme sa my matky nemuseli bat o nase babatka❤️

macica1706
13. aug 2020

@martina1309 ahoj.tak vcera som bola na amnio,dnes mi volali z genetiky ze prve testy su negativne a ostatne budem mat v priebehu buduceho tyzdna🙏🍀

martina1309
13. aug 2020

@macica1706
Tak to je super správa. 🙏🏻😉
Veľmi sa s tebou teším. Opäť sa potvrdilo, že celé Trisomy testy sú jeden veľký biznis. Len škoda, že takto stresujú práve matky, pre ktoré by malo byt toto obdobie tým najkrajším.

macica1706
13. aug 2020

@martina1309 toto som povedala aj ja,ze zarabaju na matkach cakatelkach ktore maju same so sebou co robit nie to este ked im niekto takuto spravu splechce...uz som si povedala,ze ked nahodou budem este raz tehotna,tak idem rovno na amnio,nie je to az taky strasiak a musim povedat ze som mala tak prijemneho dr.ze som bola aj rada ze som na to isla.Trisomy zbytocne vyhodene peniaze a tie nervy to ani nehovorim...tak snad uz len krasnych 20tt ma caka❤🍀🥳

lulina30
18. aug 2020

Ahojte mamičky a budúce mamičky 🙂dneska som bola na vyšetrení a vyšiel mi výsledok z krvy na dawnov syndróm 1:50😔😔😔zostala som z toho dosť zaskočená 😏neviem co mam ďalej robiť... Poraďte aké máte vy skúsenosti keď ste mali takýto výsledok.... Viem ze sa da urobiť vyšetrenie ktoré stojí až 350 eur ale nemyslím si ze mi to zaručí 100% istotu. Ďakujem za každú skusenost💝mam 31 rokov...

mimikmimi
18. aug 2020

@lulina30 ahoj. Ja by som si hlavu z tychto krvnych testov nerobila. Vela zenam vychadzaju zle tieto testy, v zahranici sa uz kvoli tomu prestali robit. Pockaj si na 3D sono, no ani na to sa nemozes spolahnut na 100%, lebo vsetko co im nevyslo tabulkovo povazuju za odchylky a udavaju to ako nieco zle.Mne vyslo z 3D sona v 21tyzdni ze to bude downov 1:5 a mam zdraveho chlapceka😊

macica1706
18. aug 2020

@lulina30 mozno ma tu niektore mamicky ukamenuju,ale ja by som si uz ziadne testy robit nedala a rovno by som sla na amiocentezu.aj ja som si zaplatila 350€ za trisomy test ktory mi vysiel falosne pozit.vraj koli placente....tie nervy neprajem nikomu,kym cakas na vysledok trisomy vraj 5dni u mna to bolo 9dni a nakoniec som skoncila na amnio.nastasie tie som mala do dvoch dni...keby som sa mala dalsi krat rozhodovat urcite uz len na amnio.a vies na com si.drzim ti palce🙏

martina1309
18. aug 2020

@mimikmimi
Súhlasím s @macica1706

lulina30
19. aug 2020

@mimikmimi ďakujem pekne za tvoje slová 😊no ja idem 18.9.2020 do Martina Dr Grocharovi na vyšetrenie na tieto vrodené choroby tak som zvedavá co nám povie on🤷‍♀️snáď bude vsetko v poriadku 🙏🙏🙏čakáme prvé bábätko a neviem si ani len predstaviť ze by malo mať nejake poskodenie😔😔a ako si už písala veľa mamiciek malo zle výsledky a narodili sa im zdravé detičky ❤️❤️to je najviac co si praje každá mamička 💝

lulina30
19. aug 2020

@macica1706 a nebála si sa tej amiocentezi? Je to dosť veľké riziko poškodenia plodu 😏

macica1706
19. aug 2020

@lulina30 strach som mala,ale ked som prisla do ambulancie a natrafila asi na toho najlepsie dr.ktoey vsetko vysvetlil,upokojil a sestricka bola tiez super🙏🙏🍀hned ma strach presiel a bola som spokojna,ze som sa tak rozhodla🍀🙏aj nase babatko to zvladalo na 1*❤🍀

tinka78887
23. dec 2020

@evalin88 dobrý večer mne vychádza 1:40 mozem ešte veriť na zázrak idem na odber plodovej nech sa to vyvráti no do vtedy sa zblazdnim nemá vyvinutu nosovu kosticku a zahlavie ma hrubsie

ktochytavzite
23. dec 2020

@dianka997 kamartka mala pri kazdom dietati take riziko downu a deti tri vsetky ok

ktochytavzite
23. dec 2020

@dianka997 a v 10tyz bola pritomn ta kosticka nosova aj krk ok?To subtake zakladne znaky triole si nevsimaj

evalin88
23. dec 2020

@tinka78887 u nas 1:30 a syn je zdravý

marrria1
2. jan 2021

Ja som mala riziko Downovho syndrómu 1:25 a mam doma zdravú polrocnu dcérku 🥰.. Vôbec by som týmto testom neverila, zbytočne tým stresuju budúce mamičky..

tinka78887
11. jan 2021

@marrria1 a mali ste aj zle výsledky na sone??? Nosovu kosticku a zvysene NT???

marrria1
11. jan 2021

@tinka78887 to si už presne nepamätám aké som tam mala hodnoty ale myslím ze to bolo v norme lebo doktor nič nehovoril že by sa mu tam niečo nezdalo.. Vy ste mali zle výsledky na morfologickom ultrazvuku?

tinka78887
12. jan 2021

@marrria1 nie na tom som ešte nebolo velkom v 20tt bola som len na prvom v 12tt ale u odborníka v martine...preto sa dosť obávam 😔

lala8761
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marrria1
12. jan 2021

@tinka78887 viem si predstaviť ze máš obavy, ja som bola tiež nešťastná z tých vysledkov a stále som nad tým rozmýšľala.. No bola som rozhodnutá si bábätko nechať v každom prípade. Verím že všetko dobre dopadne aj u vás zázraky sa dejú aj keď to vyzerá beznádejne. Mam jeden taky zázrak doma, keď sa mi dcérka nakoniec predčasne narodila v 25tt s váhou 800gr, niekoľko mesiacov bojovala o život a teraz ma už takmer 8 mesiacov, 7 kg a je zdravá ❤️🙏. Držím vám palce 🙏

tinka78887
12. jan 2021

@evalin88 a mali ste aj zlé sono???

evalin88
12. jan 2021

@tinka78887 sono vyslo dobre, akurat bol maaly nensi o tyzden a nieco, sono robil idbornik v ba. Napriek tomu aj on odporucal amnio ako aj Dr. na genetike. Nesla som, lebo neznasam ihly. Maly bol az do porodu mensi vtedy uz o cca 2 tyzdne.

tinka78887
14. jan 2021

@mimikmimi dobrý večer boli ste aj na odbere plodovej vody???

mimikmimi
15. jan 2021

@tinka78887 ano bola som v Kosiciach.

tinka78887
15. jan 2021

@mimikmimi takže vám nepotvril odber nic zlé??? Ach ja mám take stresy

mimikmimi
16. jan 2021

@tinka78887 Ja som si zaplatila rychlejsie vysledky.Mali prist o 2dni, nanestastie sa zamiesala moja krv a cakala som 2tyzdne na vysledky😒. Pani z labaku, ktorej som volala zufala asi kazdy treti den, ci vyrastli bunky ma upojovala, ze vacsina sa nepotvrdi... .Ani u mna sa nepotrvdilo😊...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre