Zápal rohovky v 18. týždni

ruzovykvietok
23. mar 2015

Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť a spýtať či tu má niekto tiež takú skúsenosť, som v 18 tt a mám zápal rohovky, bola som na pohotovosti (očnej), kde som svoje tehotenstvo oznámila, doktorka mi predpísala kvapky (SPERSADEX comp. a Sulfacetamid) pričom je na príbalovom letáku jasne napísané, že kvapky nesmú byť podávané v tehotenstve, tak som ich neužívala, neskôr som sa poradila s gynekologičkou, ktorá mi povedala, že by to nemalo dieťaťu ublížiť, oko je naozaj v zlom stave, ale riskovať zdravie/život plodu skutočne nechcem.

janinah
23. mar 2015

ale riskuješ zrak!.....tie kvapky sú ozaj nutné,prečo neveríš lekárke?...

janinah
23. mar 2015

je to určite zápal rohovky,nie zápal spojovky?

adula12
23. mar 2015

Prosím ťa, ako sa ten zápal u teba prejavuje? Lebo ja mam tiež úplne krvavé oko, aj celé zapalene zvonka a tiez som v 20tt a u lekára som ešte nebola, len už to mám tyzden. Ja mám pocit, že to mám sezónnu alergiu ale človek nikdy nevie. ☹

janinah
23. mar 2015

zápal kdekoľvek v tele sa vie preniesť krvnou cestou kdekoľvek inde,teda aj k babetku a preto je dôležité zápaly liečiť,nepodceňujte to,len preto,že je to LEN oko 😒

ruzovykvietok
autor
23. mar 2015

Vieš čo zápal rohovky môže byť spôsobený aj alergiou, keď sa pozrieš na oko tak sú tam akoby jazvy, ktoré v oku režú, oko je matnejšie a krvavé, a je to určite zápal rohovky

ruzovykvietok
autor
23. mar 2015

máš pravdu, že to treba liečiť, ale keď už som o jedno dieťa prišla a pocit, že by som mu mohla ublížiť...nie som si istá

janinah
23. mar 2015

@ruzovykvietok robím s očami 17 rokov,ale z tvojho popisu neviem vyjsť,čo máš napísane na papieri od očnej ako DG?

ruzovykvietok
autor
23. mar 2015

Zápal rohovky, keratitída a ešte veľa názvov k tomu, len to už si presne nepamätám

janinah
23. mar 2015

zápal rohovky je vážna vec,liečbu máš doporučenú,rozhodnutie je na tebe,viac nemám čo dodať...

nat28
1. okt 2017

@janinah ahoj, vies mi prosim poradit? uz 7 tyzdnov ma ocna lieci na zapal spojiviek, beriem 4.atb a kedze sa mi pohorsilo sla na ocnu pohotvost a vraj to mam zapal rohovky. atb i vysadili a kvapkam betadine kazdu hodinu. co myslis? priserne mi to drazdi oci. som v 37tt, dakujem

mamina2388
1. okt 2017

Pri synovi som tiež mala, zápal rohovky, Rumančekova čaj a 2-3* denne výplach (vlažný!!!) A očko bolo typ top za 3dni teraz som chorá a brala som stoptusin a čo ja viem čo od kašľa, deťom som to tiež dávala a tiež nie a nie sa vyliečiť, idem naspäť na bublinky lebo táto chémia s xy názvami fuj humus a neviliecis sa skôr je ešte horšie.

nat28
1. okt 2017

@mamina2388 ako dlho tie ten zapal rohovky trval? ja sa dost bojim lebo je to vraj dost nebezpecne.

janinah
1. okt 2017

@nat28 betadine riedený dúfam....existuje aj alergia na betadine,je to alergia na jod

janinah
1. okt 2017

@nat28 napíš mi IP čo máš napísané na lístku z očného

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre