Zápal stredneho ucha v tehotenstve

dianka3
8. júl 2011

Ahojte maminy, chcela by som sa vas opytat ci uz niektora z vas mala ,alebo prekonala zapal ucha v tehotenstve, ja to mam prvy raz v zivote ,aspon co si pametam a aj to prave teraz ☹ doktor mi napisal antibiotika, ale ajtak sa ich bojim uzivat,ale musim ta bolest je neskutocna v noci som ani nespala ☹ dokonca som si uz musela vziat tablety proti bolesti ☹

vefi89
8. júl 2011

ahoj..ja som síce v tehu nemala,ale inak to mávam miesto angíny a chrípky 😅 tieto ATB nie sú plodu nebezpečné, nemaj strach..len pokiaľ sa dá, obmedz čím najväčšmi protibolesťové lieky..mne veľmi pomáhal štráfik (samozrejme okrem ATB) a to ocot:alpa
1:1, namočiť do toho kúsok gázičky a dať do ucha aspoň na pol hodinu 😉 za dva dni by sa ti to malo začať lepšiť 😉

dianka3
autor
8. júl 2011

@vefi89 Dakujem ti moja, no bohuzial musela som asi som bravat aj tablety od bolesti ☹ lebo ma bolel aj zub a ucho a vzdy to prislo v noci a ja som nemohla spavat a ked som si uz tie lieky od bolesti vzala hraozne som plakala lebo sa bojim ze som babatku ublizila ☹ velmi sa bojim a ozaj beriem antibiotika s nazvom Ceroxim, sice mi dr ten krcny vravel ze to beru aj tehu aj dojciace zeny ale predsa len na letaku je pisane cosi ine.

vefi89
8. júl 2011

@dianka3 však jasné, keď treba tak treba 🙂
na príbalovom letáku sa nepíše, že sa nesmie užívať v čase ťarchavosti a dojčenia, nemaj strachy, aj ja som brala ATB, síce iného charakteru, ale tie neboli vhodné pre tehotné..a tiež to bolo okolo 22 tt a krpatý je zdravý 🙂 zápal stredného ucha je pluhač śtrašný, ja ho mám vždy po prechladnutí, alebo akejkoľvek chorobe, po bolesti mi vždy príde hluchota...naozaj to prelieč, neboj sa, malé bude v poriadku 🙂

dianka3
autor
8. júl 2011

@vefi89 Dakujem ti a som rada ze malickemu tvojmu to neublizilo chvala bohu ,ale hlavne sa bojim o tie tablety proti bolesti,brala som panadol ultra rapid.A malicke je volake lenive vobec nekopka a nic a neska som mala trocha bolesti ☹

dianka3
autor
8. júl 2011

@vefi89 a ozaj ako dlho to tak boli? jaaaau mne dal dr strafik uz tam a teraz si idem zase nakvapkat do ucha ale stale to tak hnusne boli a druhu tabletku mam uzit az o 0:30 rano bo mam uzivat kazdych 12 hodin,kedy to zaberie a prestane uz ta ukrutna bolest? ☹

vefi89
8. júl 2011

@dianka3 rátaj aj dva dni...a to sa len začne lepšiť..dávaj si medzi kvapkami štráfiky, to sťahuje zápal...aj ja som si dávala panadol ultra rapid šumivý, tam sa myslím aj písalo že sa smie ale nie užívať dlhšie ako dva dni??? ale to si nie som istá..

dianka3
autor
8. júl 2011

Ano ano dlhsie nez 3 dni ved to kazdy den som mala jeden,vlastne dva sumaky rozpustene vo vode a vcera ked som si ho uz dala mi nezabral.Uz si ho nejdem davat.Coze? takze aj zajtra a pozajtra to bude este boliet? júúúúj ani nevrav a to co ako budem spat? 😢

vefi89
8. júl 2011

@dianka3 spí sa dosť obtiažne 😅 keďže si tehu, tak si to vytrpíš asi viacej...ja som to riešila dithiadenom na noc 😀 ty žial nemôžeš...neviem ako inak ti pomôcť stlmiť tú bolesť..nič iné ma už nenapadá. s tým panadolom už merkuj, skús si dať pre zmenu Nurofen 😉

dianka3
autor
8. júl 2011

@vefi89 Ach jaj ☹ aj teraz ked som poobede sa snazila trocha pospat stale som sa budila na tu bolest a tablety si uz nejdem davat kedze su nebezpecne a ucinkuju tak maximum hodinku a potom znova baac. ☹ A ty ked si bola tehotna a mala ten zapal kolko noci si sa nevyspinkala?kedy ta to preslo?

vefi89
8. júl 2011

@dianka3 😀 ja trpím chronickou nespavosťou dlhé roky 😀 a ďalšia vec, že krpec ma rozkopával, najradšej mal pravé rebro 😀 nemaj strachy, nemaj bobky, nemysli na to hlavne 🙂 ak to bude neznesiteľné, zájdi zajtra na ORL znova, mali by ti pomôcť

dianka3
autor
8. júl 2011

@vefi89 Dakujem ti moja za radu, nuz uvydime aka bude tato noc 😒 rano napisem ,hadam daco pospim

vefi89
8. júl 2011

@dianka3 jasné, napíš, len ma prosím oslov😀 inak si to asi nevšimnem 😀 prajem málo bolesti a brú noc 🙂

dianka3
autor
8. júl 2011

@vefi89 to je jasne 🙂 diky aj vam bru nocku

vefi89
9. júl 2011

@dianka3 no čo, ako si prežila a zvládla?

dianka3
autor
9. júl 2011

@vefi89 no do pol stvrtej rano ma to zacalo tak silno boliet ze chibal len kusocek od toho aby som si vzala dalsie tabletky a tak som si radsej este kvapla kvapky do ucha a troska to povolilo,zaspala som aso o opl stvrtej rano ked ma zase moj drahy zobudil o 4 rano , potom som zaspala a o 6 uz mazobudil moj malinky 😒 och som nevyspata jak co.Ale uz to neboli 🙂 no zatial 😖

vefi89
10. júl 2011

@dianka3 ahoj, včera som už bola mimo, teraz mám kusa času 🙂
snáď už je ti lepšie a spala si túto noc? 😅

dianka3
autor
10. júl 2011

@vefi89 ahoj, no boze moj vcera v noci ma to zase chytilo,ba este silnejsia bolest nez predvcerom ☹ zase som sa od bolesti krutila v postely a kazdu púol hodinku kvapala kvapky do ucha, zase az rano kolko5 to prestalo.teraz je klud ,no bojim sa ze sa to vnoci zopakuje 😕 ☹

kukucg
10. júl 2011

@dianka3 hlavne sa nestresuje a neplac ze si vzala lieky to skodi babu ovela viac ako ta tabletka co si vezmes 😉 neboj nic, po prvom trimestri to uz nie je take tragicke, a tych par tabletiek zase az tak neublizi hlavne pokoj a nech si cim skor fit 🙂

dianka3
autor
10. júl 2011

@kukucg ano?to myslis vazne?s tym ze mu neublizim, no ze som mu tymi liekmi neublizila? vies kazdu minutu rozmyslam ci neopjdem na odber plodovej vody alebo co,mam velky strach ☹ a ako fakt za kazdou tabletkou co som si vzala som ronila krokodilie slzy a prosila babetko o odpustenie ☹ a ze nech to nepapa

kukucg
10. júl 2011

@dianka3 no jasne tie stresy urcite babatku skodia tak nestresuj a nenariekaj, myslim ze to nie je dovod na odber plodovej vody, teda urcite, nie si prva ani posledna o brala cez tehu ATB a lieky od bolesti neboj, vsetko bude dobre, netrap sa lebo zbytocne trapis aj babo 🙂

dianka3
autor
10. júl 2011

@kukucg Dakujem ti veeeelmi pekne 🙂 si zlata, dufam ze bude setko dobre a este sa bojim jednej veci a to velmi dolezitej ze sa zasnem zase otvarat velmi skoro a tak budem musiet lezat v nemocke.Vies zatial som nikdy nerodila na termin,alebo po termine vsetky tehu boli predcasne.Prve som porodila v 24 tt , o druhe babatko som prisla v 19 tt , potom nasledoval dalsi abort v 9 tt. A az na stvrty pokus sa mi narodil chlapcek v 36 tt, a druhe tehu som uz dostala v 33 tt kontrakcie a po prichode do nemocky som uz bola otvorena na 3,5cm.tak som chvalabohu vydrzala presne do zaciatku 36tt. hned ako mi zacal 36tt som porodila druhe babo.A tak pri tomto trtom mam neskutocne velky strach ☹

kukucg
11. júl 2011

@dianka3 tak to ma mrzi 😒 , v tom ti asi neporadim, ale skus mysliet pozitivne, psychika robi vela, drz sa, verim ze vam to dobre dopadne 🙂

nefertitka
11. okt 2013

mal niekto zapal stredneho ucha a prepichovanie bubienka v 1.trimestri? V noci som sa zobudila na strasnu bolest ucha, prepichli mi bubienok a teraz si idem ku gynekologovi pre ATB...moze ten zapal nejak poskodit plod? Resp. mala to niektora a dietatko donosila zdrave?

lienka2407
21. dec 2013

@nefertitka ahoj a ako si nakoniec dopadla? Prepichovali ti bubienok? Snad vsetko ok ja mam tiez zapal stredneho ucha a musi sa preliecit atb hoci nie som nadsena....

suzanah181
6. jan 2014

@lienka2407 a ako sa ti prejavil ten zapal?

lienka2407
6. jan 2014

@suzanah181 ahoj najprv silna nadcha asi pat dni a potom strasna bolest hlavy a akoby pro uchu tak som sla k lekarovi a ta nadcha mi presla teda ten zapal do ucha preco necitis sa dobre?

suzanah181
6. jan 2014

@lienka2407 no dnes mi celý deny akoby pichalo v uchu, manžel je chorý už asi tri dni tak neviem či má nenakazil ale ucho ho neboli.. Ak to neprejde cez noc tak asi skocim ráno k dr. Je to nepríjemné to pichanie..

lienka2407
6. jan 2014

@suzanah181 no ja som cakala dost dlho a bolo to este horsie takze uvidis ako sa budes citit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre