Zimnica v tehotenstve

fidoorkaa
17. sep 2014

Ahojte baby chcem sa opytat som v 8tt a uz treti den mi vecer zacne ziminca a skonci az rano celu noc drkocem zubami.Pri prvom tehotenstve som nemala ziadne komplikacie a teraz mi je zle nic mi nechutí co je normalne tak to neriesim a este sa k tomu dnes aj pridruzili hnacky u doktora som este nebola tak prosim poradte co na to lebo jem minimalne kedze mi nechuti. A ta zimnica ma neskutocne trápi lebo nemozem ani spat. dakujem za kazdu radu.

zahradka76
17. sep 2014

Tak sa naobliekaj riadne, napr. dve pyzama +paplon a deka, popripade aj ciapka. Ja som mala pri synovi zimnicu nonstop niekolko mesiacov. Na hnacky si nasad kvalitne probiotika, ako je Probiofix imun, Hylak si tiez mozes davat. Aj stravu uprav, ked ta prehana, no a uvidis, ak Ti to po par dnoch neustupi, tak chod radsej obvodnemu.

terezka1947
17. sep 2014

@fidoorkaa ja som tiez mala prve tehu uzasne,ani som nevedela,ze som tehu 😀 a druhe je zle od zaciatku...mala som aj zimnicu-zacinala podvecer...a byva mi tak zvlastne zle,som unavena,nevladzem...a okrem manzela mi nikto neveri,ze mi vobec nieco je-leeeeebo ved prve tehu si mala super,tak co ti moze byt teraz 😉 ...taaakze sa snazim robit veci doobeda,lebo od nejakej piatej som uz nejak mimo...a uz zvladam len to,co ,musim...a inak,spat sa mi neda tiez od zaciatku...

amonda
18. sep 2014

@fidoorkaa ahoj, ja som mala tiez na zaciatku zimnicu. pomohlo dobre sa obliect. Hnacku som mala tiez, uz si nepamatam ako dlho, ja som to neriesila a same to ustupilo tusim po cca 2 - 3 tyzdnoch... ale nebola to akutna hnacka - ak mas taku, tak treba ist k lekarovi. No a na ten zaludok... mala som pri posteli kusok sucheho rohlika a hned ako som otvorila oci som do neho kusla, trochu to pomohlo a zvysok dna som hladala, co by so v zaludku udrzala, u mna fungovali napr pukance, bola som po nich najedena a nebolo mi zle 🙂 tak drzim palce.

balli
18. sep 2014

@fidoorkaa vitaj v klube 🙂 ja zacinam 7tt a k lekarovi idem buduci tyzden v utorok. Ide ma slaktrafit, pretoze som uplne mimo. Stale mam bud navaly tepla, alebo brutalnu zimnicu, je mi strasne zle, rano vraciam aj 2-5 krat, cez den v praci sa snazim byt statocna aj ked zle mi je non-stop, vecer ked pridem domov zase vraciam, potom sa snazim malinko najst a hlavne sa snazim aspon ako-tak pit a mrta som uz o osmej tak ze idem do postele, pol hodku kukam telku a potom zaspim. V noci sa stale budim na to ze kolko mi este zostava do pol piatej, co je presne moj cas ranny kedy mi zacina byt na nevydrzanie. Kedze malo jem, nemam ani co vracat a som teda nenormalne vycerpana z toho napinania...este raz mi niekto povie ze si mam tehotenstvo uzivat tak ho roztrham v zuboch :( stastne tie co im nic nie je...

drz sa, isla by som asi cim skor k lekarovi a nech ti aj on povie co je najlepsie na tu hnacku, hlavne ked prvy trimester by si naozaj nemala do seba pchat vsetko...idealne to s dokim skonzultovat 🙂

fidoorkaa
autor
18. sep 2014

@balli
@amonda
@zahradka76
@terezka1947 k doktorovi idem dnes ale vcera som uz mala 38°C tak to nie je vobec dobre pokracujeme zvracaním, hnačkami, a zimnicou ale dnes som do seba rano uz dala pol chlebika a zatial je tam kde ma byt uvidime dokedy 😀 baby dakujem za kazdu radu opakujem mojho 2 ročneho prcka ked som cakala som nemala ziadne komplikacie to bolo super ale toto och.

terezka1947
18. sep 2014

@fidoorkaa taaaak teplota je dost zaujimava ☹ urcite teda za lekarom chod
inak,presne ako pises-prve tehu bolo zazracne...pri druhom splacam asi "dlh"za bezproblemove prve...drzim palce a prajem vela zdravicka

vierkass
24. sep 2014

aj ja mam to iste od zaciatku. Je mi zle vkuse cely den, takze ziadna ranna nevolnost ale celodenna. Zatial som nevracala, ale napina ma hlavne rano a vecer velmi. Mam pocit, ze mi nic netravi, je mi tazko zo vsetkeho co zjem. Pri prvom tehu mi bolo zle az od 3. mesiaca do konca 4., ale neda sa to porovnat s tymto tehu. Zaha ma pali tiez od zaciatku. Tesim sa na babatko velmi ale tie stavy su hnusne. A zimnicu som mala aj predtym, aj teraz. Vcera som mala na sebe tielko, natelnik, mikinu a klepala som sa od zimy pod perinou. Nevedela som sa zohriat. A takto mi pride zima aj niekolkokrat pocas dna. Pri prvom tehu som mala zimnicu asi do 5-6 mesiaca. Kazdy sa smial, ze ako mi moze byt zima ked vacsinou tehotnym zenam je horuco. Vonku bolo 25 stupnov a ja som sa triasla v mikine alebo svetri. Tu zimu by som zvladla, ale tie nevolnosti su fakt hnusne a velmi vycerpavajuce. Vsetkym vam drzim palce, nech uz vam nie je zle ani jeden den... 🙂

milasek3
14. sep 2015

Ahojte,
je tu ešte niekdo s týmto problémom,zimnica,zle mi je ale skôr poobede do noci.Najskôr som myslela že virus ale ako čítam staršie diskusie tak zrejme to je tehulkovom.Ja mam už dve tehu za sebou ale nikdy mi nebolo tak ako teraz a to som zatial 8tt. 😀 Uvidim čo povie môj gyn.idem v stredu..Tak hádam niekdo poradí. 🙂

upam
17. sep 2015

poradim :D zober si deku prip. manzela zabal sa a pockaj kym prejde - ja som to mala aj v prvom tehotenstve skoro kazdy vecer a trapi ma to aj teraz v druhom - musim ale povedat ze to netrvalo dlho myslim ze takdo konca prveho trimestra takze uz to bude lepsie... ja mam napriklad aj tehotensku nadchu a to je co povedat lebo teraz ma trapi uz od 8 tyzdna cize skoro mesiac.. co uz to su tie radosti tehotenstva

seeggy
17. sep 2015

Ja som to tiež mávala cca v tom období ...myslím zimnice, neskutočné, len mňa to chytilo aj cez deň koľko razy, ale hlavne večerom...a ako píšu baby jediné čo pomohlo bolo ...naobliekať sa. Boli večery, keď som na sebe mala aj 2 periny a pod nimi deku a nejakú dobu trvalo kým som sa zohriala. Potom to prešlo. A trvalo to asi do 13 tt. Ale rovnaká zimnica (ale to už asi potom z vysilenia) ma chytila hneď po pôrode. Aj keď ma zakryli perinou ako sa dalo (kedže pri šití ma plne zakryť nemohli a doktor nezniesol zapnutý ohrievač). Našťastie nevoľnosťami som netrpela.

schutzangel
22. sep 2015

Baby pripajam sa aj ja.no ja som pri prvej upla pohodicka ani som nevedela ze som tehu a teraz?och joj zle mi byva nastastie bez zvracania ake dost ma napina v autobuse kedze mhd kazdodenna.ako ze koniec.dbes som musela vystupit skor lebo by som nevydrzala.dokonca vsetci v robote chori tak aj mna to laplo nadcha uzasna ze dycham cez usta.len cajiky kvapky mam mar ale nezaberaju a cely vikend som prelezala.

dankolia
25. dec 2016

Zienky od vcera mam zimnicu ktora sa strieda z potenim a teplom raz mi je zima a pod perinou horuco poradte ako sa toho zbavit je to neznesitelny pocit.

samanta600
7. nov 2017

Som v 28 týždni vkuse napína vraciam zimnica na odpadnutie nevladzem stať dlho na nohách kŕče do noh také že do postele len je to normálne.tim že som epilepticka tak neviem ci to je ok čakám prvé bábätko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre