Hnačka v rannom tehotenstve

sylwi23
16. dec 2022

Zdravím chcem sa opýtať je to normálne som cca 8. týždeň tehotenstva na prvú kontrolu idem až v pondelok doteraz som nebola. Nebolo mi najprv nič alebo len trocha ale teraz mávam aj hnačky niekedy aj s kŕčami a niekedy mi príde úplne zle ako na vracanie, že ma napne a nič a potom hnačka. Potom sa aj najem večer a je mi dobre a ráno zas ta hnačka moc mi nechutí veľa vecí všade smrdí... Veľa krát mám prvý krát ako idem normálnu stolicu a potom to začne niekedy už ráno alebo poobede. Je to strašne nepríjemne lebo sa človek cíti tak slabo a snažím sa jesť veľmi dietne niekedy ani neobedujem lebo mi nič nechutí... Niekde som čítala, že niekto hnačkuje niekto vracia niekedy mám pocit, že musím oboje... ževraj zvýšené hormóny v tele dráždia črevá. Máte s tým skúsenosti? Dúfam, že to prejde lebo je to dosť nepríjemne...

any_soj
16. dec 2022

@sylwi23 som 11.tt, nevracala som ani raz, zle mi je skoro nonstop, a mávam tiež hnačku.

sylwi23
autor
16. dec 2022

mavas aj krce v crevach ? Ja niekedy áno a niekedy ma len prosto preženie je to take že som aj hladna bojím sa najesť a niekedy zas mi ani nic nechuti jest a preto nejem lebo mi je divne

sylwi23
autor
16. dec 2022

mávas tu hnacku kazdý den a vela?

any_soj
16. dec 2022

@sylwi23 áno niekedy trochu. Jesť treba aj keď ti je divne, nájdi, čo dokážeš do seba dostať... Mne napríklad sa dá banán, hrozno a rožky aj keď mi je zle...

any_soj
16. dec 2022

@sylwi23 nie. Raz za pár dní ma doslova preženie (že okamžite na ulici musím nájsť wc), inokedy len mám redsiu stolicu než bežne a povedzme 2x denne, miesto raz.

nikpa
16. dec 2022

@sylwi23 obidve tehotenstva, hlavne na začiatku som presrajdovala. Dávala som si živočíšne uhlie, to môžeš a tiež probiotiká.

3petka
16. dec 2022

@sylwi23 Ja som to teraz mávala tiež. Musela som vysadiť nejaké potraviny ktoré mi začali robiť zle. U mna to niekedy šlo už pomaly aj do zlcnikoveho záchvatu. Potom to prešlo. A neskôr som zase trpela zapchou. Aj to je už našťastie minulosť a začínam si užívať kopanceky 😄 i keď sa stále musím vyhýbať určitým potravinam

terry658
16. dec 2022

@sylwi23 ja som v 9tt a tiež mávam hnačky. Vraj je to zmena metabolizmu v tehotenstve. Tak neriešim. Očividne je to bežné.

sylwi23
autor
16. dec 2022

vyskušam to uhlie ja mam čreva také slabé v minulosti som mávala zápal creva, ale dlhé roky bez liekov asi 15 rokov to už je... asi preto som asi vystrašenejšia... Som ,ale rada, že je to normálne mne to príde tiež metabolické lebo sa to stále mení už mi bolo aj ok a potom zas úplne zle. Mávate pri tých hnačkách aj také tie nepríjemné kŕče? Ja len niekedy ale to je asi na tom to najhoršie.... ďakujem Vám za odpoveď je fajn vedieť ,že nie som sama🙂 Prajem samozrejme, aby to bolo čo najmenej na druhej strane sa hovorí, že ak je ti zle tak bábu sa dobre darí a tehotenstvo ide dobrým smerom...

nevenka
16. dec 2022

No je nas viacero, tiez som to mala takto, pri kazdom jednom dietati. Cakam stvrte.

sylwi23
autor
16. dec 2022

A beháte niekedy aj 6 krat za den na wc? No vyzera naozaj ze to tu ma vela zien pozerala som aj nejake stare fóra a niektoré to mali aj cez noc a stále a fakt dost zle....

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylwi23
autor
17. dec 2022

Ano beriem dnes je to lepsie. Musim jest proste dijetne veci a je to lepsie dakujem

hanicka1995
27. sep 2023

@sylwi23 Ahoj, ako si to zvládla ? Ja mám to isté - akurát som si hľadala na to tému, aby som si prečítala :D

sylwi23
autor
27. sep 2023

Mala som vtedy potrat teraz som znova tehotna vsetko ok. Hnacky som mala aj v inych tehotenstvach. Zvladla som to super probiotikami a setrnou stravou jedla som strasne malo a dijetne ryza kura a suchare mne vtedy ani nechutilo jest... Teraz toto tehotenstvo ako odisiel 10 tyzden vsetko zas ok.

sylwi23
autor
27. sep 2023

dobre su caje cucoriedkovy susene cucoriedky , harmancek- aj ked ten podla mna skor spusta hnacku a vsetky caje ktore v tehotenstve mozes a su dobre na creva

hanicka1995
28. sep 2023

@sylwi23 to ma veľmi mrzí...
a prajem teraz všetko dobré !
Ďakujem za rady.. a smiem sa spýtať, či si aj vraciavala, alebo len silné nevoľnosti a predýchala si to vždy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre