Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

ahojkyy
16. máj 2012

@bambulka7 kazdy jeden ultrazvuk sme mali male brusko. Kvoli tomuto nepomeru ma nechali v nemocnici na mesiac a pol na pozorovanie, kvoli tomu mi potom vyvolavali porod.. maly sa narodil uplne zdravy a v pohode 😉 a inak dnes ma to brusko neskutocne velke 😀 neboj, je to len chyba odhadu ultrazvuku 🙂

lucifa
17. máj 2012

MA NIEKTO ZAUJEM O FEMIBION

katka_1983
18. máj 2012

@ahojkyy
ahoj. my mame tiez mensie brusko. vsetko ostatne (hlavicka, aj stehenna kost) je v poriadku - zodpoveda to tomuto tt, ale brusko mame mensie o dva tyzdne. dostala som Oxyphillin.
brala si aj ty nejake lieky?
ja idem na kontrolu teraz v utorok a ked sa to neupravi, tak ma hospitalizuju do nemocky na pozorovanie..
v ktorom tt ti vyvolali porod?

susubaba
18. máj 2012

@katka_1983 Ja som brala tiež Oxiphyllin, bola som aj 2 týždne v nemocnici, nakoniec sa dcérka narodila s váhou 2,5 kg a 46 cm, čiže naozaj bola maličká, u mňa bol problém s placentou.

ahojkyy
21. máj 2012

@katka_1983 lezala som v nemocnici posledny mesiac a pol a vyvoalvali asi 14 dni pred terminom, zhruba.. lieky som nebrala. Len ma pozorovali, dvakrat denne monitor a kontrolne ultrazvuky a podla toho sa rozhodli potom konat. A nicm mu nebolo. Ale oni sa snazia cakat co najdlhsie to ide, kym tomu mimci mas co dat, ak sa nevyzivuje, tak ide von. Tvoj tt je uz v pohode, tak pohodovy, aj ked vyvolavany porod a drzim palecky! 😉

alyze
24. sep 2012

@katka_1983 ahoj, ja viem ze teraz uz pisem neskoro, lebo prispevok si pisala davnejsie, ale mam taky isty problem ako ty, moja malicka ma AC 255mm v 32 tt, mohla by si mi prosim napisat, kolko ste mali vy v tomto tyzdni ? a ako ste to riesili ? velmi pekne dakujem za odpoved Monika

katka_1983
25. sep 2012

@alyze
ahoj. neviem co je AC....moja lekarka tvrdila ze maly ma o dva tyzdne mensie brusko. posledny tyzden pred porodom som lezala na gynde a rodila som cisarskym rezom o tri tyzdne skor. Matusko sa narodil zdravucky, vobec nemal s nicim problemy, aj ked bol malicky. mal 2370g a 48 cm. teraz ma tri a pol mesiaca a vahovo dobehol deticky, ktore mali porodnu vahu nad tri kila. takze vobec sa nicoho neboj, ja som bola tiez vystresovana a v kuse som citala vselijake clanky, ale to nie je dobre....
tie pristroje nie su celkom presne...

galanta
autor
19. okt 2012

@alyze moja mala ma uz 4a pol roka.ja som zakladatelkou tejto diskusie.a mozem povedat,ze sa narodila v 38 tt a cisarskym rezom s vahou 2210g a 45 cm. 😔 od piateho mesiaca som bola v neskutocnom strese.zbytocne.co mozes urobit pre svoje babo? skludnit sa /ak sa da/pekne papat,kvalitne a snazit sa mysliet pozitivne.viem,nieje to lahke, ale to jejedina cesta. 😉 moja mala mala v siestich tyzdnoch tolko ako kamaratkina pri porode trojkilova.napredovala neskutocnym tempom,akoby mi vsetko chcela vynahradit.v troch mesiacoch sa otacala na brusko, v pat a pol sedela v devat a pol chodila v troch rokoch sa naucila jazdit bez pomocnych na bicykli,korculovat,vylezie vsade ako vevericka a neustale je v pohybe a aktivna.a vies co? pri synovi mi vtrdili to iste.vraj je chudy/tym mysleli samozrejme male AC/,tiez ma sledovali,vraj bude mat max.2500g.a narodil sa v 38 tt a mal 3310g a 50cm 😀 takze hlavu hore,ani oni niesu neomysli. 😉 chvala bohu 😵

hanka_xy
25. okt 2012

ja mam dvojmesacnu slecnu, ktorej v 30 tt namerali mensie brusko o 2 tyzdne, aj sme 11 dni lezali na pozorovani v nemocnici, potom jej zase namerali kratsiu stehennu kost aj ramennu, velmi som sa bala, aby bola v poriadku... este k tomu sa na svet vypytala o 3 tyzdne skor, strasne som sa bala, ze bude moc malinka, alebo nieco nebude v poriadku... porodnu hmotnost sme mali 2,65 kg a 47 cm a malinka je uplne v poriadku 🙂 takze ziadne nervy, uzv nikdy nemeria uplne presne...

misulka47
19. dec 2012

@hanka_xy ahoj mozem sa spytat o kolko vm nameral kratsiu stehennu a ramennnu kost? DAKUJEM

hanka_xy
21. dec 2012

@misulka47 ahoj 🙂 dr. nam vzdy nameral az o 3 tyzdne kratsie kosticky, tak sme sa velmi bali, stresovala som a nakoniec nastastie zbytocne, vsetko je v poriadku... lekar mi povedal, ze s najvacsou pravdepodobnostou je to geneticke, ked je tato alebo mama mensia, tak ani babetko nebude velke... ved predsa nemozu mat vsetky deticky rovnako dlhe nohy a ruky, nie? Ak by som ti mohla poradit, nestresuj sa, na 99 % je vsetko v poriadku 🙂

misulka47
21. dec 2012

@hanka_xy no u nas to bolo tiez o tri tyzdne, ale nedavno sme boli na sone v 37 tyzdne a tam to vyskocilo vyssie...o 5 tyzdnov, takze neviem, ale snad to bude len preto, ze babatko uz je v brusku vselijak poskladane a tazko sa to odmeria...musim uz vydrzat 🙂

hanka_xy
21. dec 2012

@misulka47 neboj sa nic, vsetko bude ok, uvidis 🙂 kedze uz si v cielovej rovinke, tak ti prajem, aby si si este uzila brusenko, mala lahky porod a krasne zdrave babatko (co urcite bude 🙂 )

misulka47
21. dec 2012

@hanka_xy dakujem pekne 🙂

severankasr
15. mar 2013

Je tu nejaká mamička čo má alebo mala v tehotenskej knižke napísané nepomer BPD/Fl v neprospech Fl v III. trimestri? Alebo je tu mamička čo dieťatko v brušku malo vačšiu hlavičku a kratšie nožičky podľa ultrazvuku v tretom trimestri? Aké bábo sa vám narodilo? Bolo menšie? Alebo nejaký iný problém? Dakujem za odpovede.

cemi
15. mar 2013

@severankasr ja mam taky nepomer - hlava je 39+ 5 a noha 35, tie merania nie su uplne presne, babatka su uz poskrcane. Aj predtym som mala taky nepomer a vsetko uplne ok 😉

severankasr
15. mar 2013

@cemi a tripple testy si mala OK? ultrazvuky pred tym? ja som v 35 TT a clovek ked cely cas nespada pod tabulkove hodnoty tak cely cas len aby sa strachoval....dakujem ti za odpoved, ze nie som sama "takato" a ze viem, ze to niekomu dopadlo dobre 🙂

cemi
15. mar 2013

@severankasr testy v poriadku. Ten nepomer som mala vzdy pri kazdom. Ako aj mna to trosku znepokojuje, lebo clovek nikdy nevie, ale verim ze to bude ok ako to bolo aj doteraz.

severankasr
15. mar 2013

@cemi želám ti, aby ti to dopadlo dobre, ale tie stresy aspon v mojom pripade neprajem nikomu 🙂

cemi
15. mar 2013

@severankasr dakujem 😉 neboj, dobre to dopadne.

silviao2
26. mar 2013

Ahojte,chcem sa spýtať vy ste tu písali že máte BPD,AC,FL v milimetroch a ja som v 15 týždni a dneska mi dokor robil NT-čko a chcela som vedieť že kolko meria cela dlžka babatka a to AC som si myslela ze je ono kedže tam mam 8,99 cm ale teraz neviem lebo ked vy to udavate v milimetroch.dik za odpoved.

silviao2
26. mar 2013

Ahojte,chcem sa spýtať vy ste tu písali že máte BPD,AC,FL v milimetroch a ja som v 15 týždni a dneska mi dokor robil NT-čko a chcela som vedieť že kolko meria cela dlžka babatka a to AC som si myslela ze je ono kedže tam mam 8,99 cm ale teraz neviem lebo ked vy to udavate v milimetroch.dik za odpoved.

elizabeth22
9. apr 2013

@silviao2 AC je obvod bruška a mal by byť v mm údaj

adzy
10. apr 2013

prosim vas mozte my niekto poradit?som v 30 tyzdni prvorodicka a dost sa kvoli tomuto stresujem dnes ma poslali do ineho mesta na vysetrenie moj gyndo mal podozrenie ze moje babo je dost male mali ste niektora taketo hodnoty?BPD-72 mm,HC-258,9mm,AC-245,8mm,FL-57,3mm neviem sa vtom vyznat 😖

lummis
10. apr 2013

@adzy Ahoj, ja som mala v 30 tt podobne hodnoty, o par mm viac a lekar mi povedl, ze je to ok. Aku vahu babatka ti odhadol?

adzy
10. apr 2013

vahu my odhadol na 1500 no dufam ze je to ok dakujem

adzy
10. apr 2013

@lummis ahoj vahu my odhadol na 1500 no dufam ze je to ok dakujem

lummis
11. apr 2013

@adzy No to je v pohode, mne odhadol 1134 g a povedal, ze je to v norme 🙂 Tak sa zbytocne nestresuj pre to a uzivaj si tehotenstvo 😉

macik1973
9. júl 2013

ahojte dievčatá....dnes ma lekár vystrašil,pretože podľa neho plod je omnoho menší ako by na daný týždeň mal byť a preto ma odporúča na hospitalizáciu...čítala som tu dokola o priemerných váhach v danom týždni a je pravda,že zaostáva (podla meraní) o nejakých 20 dkg, 29+3 váha bola 1468 gr....aké s tým máte skúsenosti? ďakujem za každý príspevok

nikajanko
4. sep 2013

Ahojte, pred 4 rokmi som prispela do tejto temy....vtedy nam namerali vacsiu hlavicku voci telu nez je akceptovatelne a Oliver sa javil vacsi o niekolko tyzdnov. Pred porodom mi odhadovali vahu 4500 g.

Dnes mozem povedat len tolko, ze Oli sa narodil 4050 g, je vyssi tak preto tie vyssie hodnoti a vacsia hlavicka. Je to uplne zdravy a bystry chlapcek.

Takze uuuplne z rezervou brat tieto merania a pokial naozaj nie su potvrdene nejake vazne telesne odchylky...tak by som si to s usmevom vypocula a doverovala svojej intuicii.

Vela stastia vsetkym bud mamickam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre