Zlá veľkosť plodu v III.trimestri. Máte s tým problém?

galanta
18. mar 2008

ahojte vsetky dievcata,ktore nemate prave najidealnejsie miery babatiek podla sona.ak mate nieco,s cim by ste sa chceli podelit alebo poradit,budem rada ak sa zapojite a odburate aj moje obavy.dakujem 😉

danka86
26. mar 2008

a neviete mi povedat, ci niekde tabulka, kolko babatko cca meria?

ajkabezka
26. mar 2008

ahojky sylvar, mrkla jsem do albumíku a zistila, že tvoje holčička je narozená jako já 20,05- jen o 30 rokú později 😵

sorrelia
26. mar 2008

danka poslala som ti link do IP 😉

kalo
26. mar 2008

Holky, měření plodu berte s rezervou...U mě se sekli o celé kilo!!! Týden před porodem začali strašit, že malá je strašně malinká, že bude mít jen 1700g. Chodila jsem na měření průtoků placentou a ob den mi na nějakým super ultrazvuku přeměřovali prcka..Musela jsem kvůli tomu jít rodit o 10dní před termínem a malá nakonec měla 2700g 😒

danka86
26. mar 2008

no tak to je super kopnut sa o kilo..

dididi30
26. mar 2008

kalo tak to ti verim, ja mam kamosku co dopadla ako ty a aj ja idem na sono, kde sa ma overit ci babo dobre rastie, ja tiez verim v ituiciu matky a viem,ze babo je take ake ma byt, no ale sak treba aj pokusnych kralikov nie

mywiel
26. mar 2008

Tie masiny nie su presne, a vraj ani caste utz nie su super pre babo, ta dnesna technika este jej vela chyba, len stresuju maminy, aj u mojej svagrinej sa sekli o 1kg! 😲

mywiel
26. mar 2008

Kalo to je sokujuce ze si musela kvoli tomu rodit 10 dni dopredu, ze ta takto donutia, toto ma vie fakt vytocit...!!!

kalo
26. mar 2008

Já bych stejně musela rodit císařem, protože malá byla koncem pánevním...ale za těch 10 dní mohla malinká ještě něco dorůst nebo se na poslední chvíli třeba otočit...kdo ví... 😨 Ale je jasné, že každý doktora poslechne, protože žádná z nás nebude riskovat, kvůli své "intuici" 😨
....Chtěla jsem hlavně říct, že jestli má někdo z vás pocit, že nemá miminko zrovna "tabulkové" přesně podle týdnů, tak na to zase tak moc nehleďte...Oni ani ty stroje nejsou neomylné... 😅
...Držím všem palečky!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

cernucha
31. mar 2008

Ahoj holky 🙂 Tak jsem narazila na problem jako vy, akorat mne se zda, ze mame mimo nejake velike. Tedy na to ze ja jsem prcek, ze jsem pribrala teprve 6 a pul kila a ze i brisko nemam velike (manzel ani nikdo z rodiny taky neni veliky).... 😒 S delkou steheni kosti jsme se dnes skoro nevesli do referencnich mezi a vazi taky docela dost. Muzete mi nektera z vas napsat jake velikosti mate tak vy? Ja jsem dnes 30+6 a steheni kost nam namerili 64mm a vazi odhadem 1860g. Ja zadneho obrika neporodim ☹

jastericka
31. mar 2008

ahoj cernucha: noo, ja tiež nemám veľké bruško, keď niekomu poviem, že za chvíľku rodím, tak mi nechce veriť a mám maličkú veľkú. Tvoje bábätko je trošku väčšie, ale možno v posledných týždňoch bude menej naberať, ja sa tiež týmto ukľudňujem 😉 Moje malo v 33+1 2280g, tiež väčšie ako by malo byť skoro o dva týždne

zanulav
31. mar 2008

cernucha ja mela ve 30tt 1900kg. a u prvního tehu se syn narodil a mel 5100kg. a měřím 158cm. Tak si myslím že tu vahu dítete moc neřešit. a navíc mam tehotenskou cukrovku příští tyden mam nastup do nemocnice tak se mejte pa

dididi30
1. apr 2008

zanu..nemyslis ze je to tou cukorvkou, vraj pri nej su deti velke......ja meriam 164 a dcera mala len 49cm a teraz mam mat syna a zda sa im na moje tt mensi, takze ani mojho manzela vyska nepomaha, proste to zdedili asi po prarodicoch 😉

jastericka
1. apr 2008

áno, pri tehu cukrovke sa rodia väčšie detičky a tiež je to asi genetikou...

berynka
1. apr 2008

Ahoj holky,
nám ve 36. tt řekli, že mimi zatím má cca 2400gr a je tedy menší, což dr. vysvětloval, že s manželem nejsme žádní obři. Byla jsem z toho trochu nesvá, na druhou stranu jsem si říkala, že je ještě čas a porod nebude taková hrůza. No a po porodu ve 39. tt měla malá 3170gr. To jsem byla překvapená, že má vůbec přes tři kila 🙂 .
Naopak veliká miminka bývají zapříčiněna zmiňovanou genetikou, cukrovkou a podle mne taky zobáním různých vitamínů v těhu 😉 .

dididi30
1. apr 2008

bery, presne tak aj ja si to myslim, ze vaha a dlzka sa kukaze az po porode a pri malej aj pri malom neberiem ziadne vitaminy, chcem velke deti, take akurat 😀 vela zdravidka malickej 😉

jastericka
1. apr 2008

ja som brala len prvé tri mesiace kyselinu listovú, potom už vôbec nič, len to Magne a Železo na predpis

dididi30
1. apr 2008

aj ja som brala kyselinu listovu, tiez len 3 mesiace, len neviem ci som ich uzila ako bolo treba alebo ci som ich vyvraciala 🤐

panterka
1. apr 2008

ahoj holky, tak u nás byl odhad váhy podle utz ve 35tt 1800g, tak jsme rodili hned druhý den, protože prý malej neprospíval... nakonec měl 2050g, což je dost malej, ale když si vezmu genetiku, tak ani já a ani jeden z mých bráchů jsme neměli přes 3kg (2,65kg, 2,85kg, 2,95kg), takže jsem ani nepočítala s tím, že by prcek, kdyby byl donošenej přes ty kila měl... já myslím, že nejdůležitější je vývoj toho miminka a to zas musím říct, že malej byl v pohodě a zdravej 😉 jen trochu nedopočenej, po 9 dnech v nemocnici jsme šli domů a kromě váhy se vůbec nelišil od ostatních miminek... asi by to bývalo chtělo větší cit lékařů a hlavně - neodfláknout utz, protože ten můj byl opravdu odfláknutej

cernucha
1. apr 2008

Holky ale u nas genetika taky nemuze mit vliv, ja merim 161cm, manzel 179cm a oba jsme stihli. Ja ani segra jsme nebyly pri porodu velke, rodice jsou prcci, no proste nemame v rodine nikoho velkeho. Vitaminy jsem odmitla prave proto abych nemela obrika a cukrovku nemam 😒 Cekala jsem ze budeme mit mimo kolem 3000g, ale zatim to vypada spis na ctyrkilacka 😲

sandrika
2. apr 2008

panterka môj mal v 32 tt 1680g a dr povedal, že je to akurát na ten vek, zajtra idem v 37 tt na ďaľšie tak som zvedavá 😉

martinka79
2. apr 2008

mů miláček měl v 38t 2992g a asi 50cm. Podobné jako dcera. Já jsem spokojená. 😉

panterka
2. apr 2008

holky, taky doufám, že tenhle náš druhej prcek, kdyby byl donošenej, tak nebude mít víc jak 3kg, to je úplně akorát 😉

sandrika
2. apr 2008

panterka a ten prvý mal koľko? 😲

martinka79
2. apr 2008

No ono kolem těch 3kg a malinko přes je pohoda. i když záleží jak kdo snaší bolest, že. 😀

licina
2. apr 2008

Ahoj holky, já jdu dens na UTZ, tak se taky dozvím, jak jsme velcí.... 🙂
Ale mám z toho UTZ takové smíšené pocity. těším se, že ho zase uvidím, ale bojím se, aby mě doktor něčím nešokoval.
Poslední UTZ ve 20. týdnu byl OK. Tak snad to tak bude i teď.

martinka79
2. apr 2008

lici neboj to bude nádhera. 🙂

panterka
2. apr 2008

sandrika, malej byl ve 34tt a měl 2050g 😉

nika251
2. apr 2008

Ahojte. Tiez pridam priklad ktory sa moze stat. Nam tyzden pred porodom namerali maleho na 2800g. Ale namerali aj hlavicku na 42tt, nozicku na 34tt, brusko na 33tt, a este nejaky udaj hlavicky na 38tt. Takze ufo. Dlzkou vychadzal na nejakych 48cm. No a v nemocnici na prijme namerali 3390g a 49cm. Skutocnost? 3700 a 52cm. V 20tt a 26tt biometria ok len nozicka v 20tt o 2tt kratsia. V 26 dobehol. A teraz? Dr. hovoria ze maly vyzera (ortoped) na to ze bude vyssi od svojho otca- 188cm. Teraz v 4mesiacoch mal 70cm. Z toho vyplyva ze UZV sa moze sakramentsky mylit- aj viaco ako o 900g. Takze klud nech vam vyjdu hocijake udaje 😉

sandrika
2. apr 2008

Aha pochopila som, že sa narodil skôr preto som sa pýtala...a máte sa dobre?
Aj mnes táe hrozil predčasný pôrod od 27 tt mám krčok 1 cm otvorená som na špičku prsta a dobojovala som to až do 37 tt, aj keď len vďaka liekom a infúzkam, lebo už som mala ajpravidelné kontrakcie. Teraz berem lieky proti nim až do 38 tt takže by som mala rosiť na začiatku 40tt hádam možno skôr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre