Zlé genetické výsledky - je to vážne?

katarinakacka1993
18. feb 2020

Ahoj diecvata tak som trosku v soku momentale a vystrasena😢kedze mi telefonovala moja gyn. Vraj Geneticke vysledky nie su moc dobre akoze to ako mam brat?😟zajtra ma este len ide objednat na dalsie vysetrenie je mozne ze to nie je nic vazne?alebo ako vobec prebieha take vysetrenie?mala niektora zle vysledky a nakoniec to nic nebolo?teraz som taka nervozna😢

haaadanka
18. feb 2020

v ktorom si tyzdni?

renatka1985
18. feb 2020

predpokladam, ze si absolvovala tripple testy a toto je typicky vysledok... ziadna panika, byvaju to mnohokrat falosne poplachy.
pravdepodobne bude nasledovat: stretnutie v genetickej poradni, podrobny morfologicky ultrazvuk a mozno ti odporucia amnio.
vsetko dnes uz bezne, a bezpecne vysetrenia.
hlavne sa zbytocne nenervac. toto naozaj nic nemusi znamenat a v 90% pripadov ani neznamena.
ja som mala zle vysledky a mam uplne zdrave babatko.
drzim palce!

katarinakacka1993
autor
18. feb 2020

18tt.velmi sa toho bojim chcem len aby bolo babetko v poriadku ano este len pojdem na vysetrenie geneticke a za ako dlho asi budem vediet vysledky cca prosim?

denden77
18. feb 2020

@katarinakacka1993 na genetike sa s tebou len porozpravaju o chorobach v rodine atd.. ak chces mat istotu, zaplat si krvne testy alebo absolvuj amniocentezu.. drzim palec 🍀

renatka1985
18. feb 2020

@katarinakacka1993 geneticka je len poradna - rozhovor, zrejme ti odporucia amnio - tam su za priplatok zakladne vysledky do 48-72h a kompletne do 2-3 tyzdnov.

katarinakacka1993
autor
18. feb 2020

Je mozne ze by mi robili aj odber plodovej vody? Plati sa toto vysetrenie?dakujem

denden77
18. feb 2020

@katarinakacka1993 odber plodovej vody (amniocentezu) ti v pripade zaujmu samozrejme spravia.. cena je tusim vsade ina 🤷‍♀️

renatka1985
18. feb 2020

@katarinakacka1993 ano, cena je vsade ina, napriklad ja som platila 70€ - ale bol to teda oficialne poplatok za jednodnovu chirurgiu - za lozko, nocnu koselu atd. + teda ak chces zrychlene vysledky, za to sa tiez doplaca.
odber plodovej vody je najistejsi sposob ako mat po zbytok tehotenstva klud.

ruzasipova
18. feb 2020

Odkedy sa za amniocentezu plati? Ja som to mala hradene poistovnou, bez pobytu, len som prisla, odobrali, dve hodiny som posedela a sla domov. A v mojom pripade mi zle vysledky volali do 2 dni a to som si nic nepriplacala.
@denden77
@katarinakacka1993 Na genetike sa s tebou porozpravaju a odporucia ti amnio. Mozes/nemusi ist. Mozes si radsej zaplatit testy z krvi.

katarinakacka1993
autor
18. feb 2020

Dakujem pekne za nazory a info😢😢

kurtik83
18. feb 2020

@katarinakacka1993 ak myslíš genetiku a to poradňu takú kde ste rozoberali rodinu a choroby v nej tak kľud a nestresuj. Ta asi ešte nikomu nevyšla nikdy dobre a nemôžu predsa usúdiť podľa rozhovoru o rodinných chorobách a veku rodicov ci bude dieťa v poriadku alebo nie..Vsetko bude v poriadku ✊

miskamilka
18. feb 2020

Ze mas zle vysledky znamena iba ze mas zvysenu pravdepodobnost genetickej vady. Je to vsak iba pravdepodobnost. Vo vacsine pripadov je dietatko v poriadku. Ak chces byt kludna, daj si urobit vysetrenia z krvi, vysledok s 99% pravdepodobnostou do 1 tyzdna, cena okolo 350€. Amniocenteza je v statnych nemocniciach zdarma, v sukromnych sa plati. Vysledok zakladny do 2 dni, celkovy do 3 tyzdnov.

miadi
18. feb 2020

@katarinakacka1993 krvne DNA testy trisomy stoja okolo 350e na SK ale su totalne bez rizika. Amnio by ti mali dat zadara ked je tam riziko. Kedze si v 18tt na amnio mozes ist hnet. Aj tie DNA testy mozes ist hnet a cakat tyzden na vysledky.

katarinakacka1993
autor
18. feb 2020

Tak ja som naposledy mala u svojej gyn. Vysetrenie ani neviem ako sa to vola ten 2krining kde sa vysetruje zasa nieco ine mam to sice aj v knizke ale to neviem kto vylusti😕poslem foto a dnes ako mi volala tak mi len tolko povedala ze nie su dobre vysledky co sa tyka genetiky a vraj ma posle na vysetrenie geneticke zajtra aj tak musim ist ku nej pre papiere z odporucenim na dalsie vysetrejie ale zasa inde ma posiela tam uvidim co zajtra povie😕😯

katarinakacka1993
autor
18. feb 2020
denden77
18. feb 2020

@ruzasipova ja som minuly rok platila.. taktiez zle vysledky a do 2 dni.. jaa ti nevim karle.. preto myslim, ze je to vsade inak 🤷‍♀️

evalin88
18. feb 2020

@katarinakacka1993 mne dala lekarka vysledok iba do ruky a bepovedala ani Búuu, bapisaka mi tan cislo na genetiku kde sa treba objednat. Je to iba pohovor, preberiete rodinnu anamnezu a odporucia amniocentezu. Ale je na tebe ci ju podstupis. Moj vysledok toho testu na DS bol 1:30 a maly je uplne zdravý... hrozne kolko zien takto vystrasia aspon co tu citam.

katarinakacka1993
autor
18. feb 2020

No mna velmi dnes vystrasila vkuse na to myslim ona ze mam si prist rano pre vysledky a odporuci ma na Generiku a to povedala len ze neboli dobre vysledky tak som zvedava co mi povedia a v tych vysledkoch je to ako prosim ta?mala si tam akoze oznacene zvysenie danej choroby ci ako to nazvat

katarinakacka1993
autor
19. feb 2020

Tak snes som si bola pre vysledky a toto nam vyslo😣mala to niektora zena ze teda vyslo jej toto a po genetike bolo negativne?😢

katarinakacka1993
autor
19. feb 2020
denden77
19. feb 2020

@katarinakacka1993 pozri, niekto ma 1:2 a zdraveho krpca, niekto 1:500 a nema.. tieto testy su len o pravdepodobnosti.. vacsinou si tu precitas ako mali baby vysledky podstatne horsie a vsetko je v poriadku.. ja si myslim, ze ak chces mat klud, absolvuj dalsie uz spominane testy.. 😉

katarinakacka1993
autor
19. feb 2020

Urcite ....aj ja si myslim ze to nic nebude v pondelok idem na genetiku tam sa dozvieme viac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre