Zlyhávanie obličiek a tehotenstvo

patka27101999
30. júl 2021

Ahojte, rok vzad som prežila zlyhanie orgánov (Mods) na podklade zlyhania obličiek, následne som mala na polroka, kým nevybrali kameň, stent...ubehlo pol roka a práve som zistila, že som opäť tehotná a opäť mám bolesti...zažila ste to niektorá? Ako sa to riešilo? Naozaj veľa zvládnem, ale ďalších 35tt sa trápiť nezvládnem, hlavne, keď už jedno dieťa mám. Ďakujem vopred za odpovede

andrejka1974
30. júl 2021

Mala som problem s oblickami 2x hospitalizacia bola som v 7 a neskor v 8 mesiaci dali stern a vytiahli az 2 den po porode a pomohlo

patka27101999
autor
30. júl 2021

@andrejka1974 stent zavádzajú v narkoze či bez? Mimo tehotenstva bol zavedený v, preto mám taký strach

andrejka1974
30. júl 2021

@patka27101999 mne ho davali bez narkozy ja som to aninevnimala mala som take bolesti a 40 horucky ze som odpadavala viezli ma na voziku bolo mi strasne zle mala som to lenpocas 2 tehotenstva a to som rodila 6x nikdy preftim ani potom som problemy nemala

dada13288
31. júl 2021

@patka27101999 ja som bola hospitalizovana v 33 tt, vdakabohu len za to, ze mali bol velky na moje telo a prilahol mi lavu oblicku. Vtedy sa to ale nevedelo, bakterie neskutocne v moci som mala, oblicka paradne opuchnuta a podla lekarov by do dna nastala sepsa. Za,, ziva,, ma nacievkovali do mocaku a priamo do oblicky a tak som lezala bez pohnutia 5 dni. Bakterie sa stiahli tak mi mohli zaviest stent a tiez za ziva... Kopance od maleho pri zakroku mi tiez k pohode nepomohli. Stent vytiahli az po sestonedeli stym, ze sa muselo urobit rtg, cize uz ked sa maly narodil mi hovorili aby som nekojila kvoli mojmu stavu. Kym stent nevytiahli bola som mesiac na antibiotikach kvoli zapalom mocaku :( ja som ho nemala ani sancu kojit len v porodnici :( do konca tehotenstva sa este ozvala aj pecen cize nakoniec maly musel ist von aby nenarobil viac sarapaty v mojom tele.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre