Zmätená z výpočtov termínu pôrodu

aurora_winter
3. sep 2018

Ahojte,Som v 32tt, teda až do dnes som si to myslela. Tehotenstvo som zistila v 9tt,v 12tt na 3d ultrazvukové vyšetrenie kde mi potvrdili že som v 12tt, zmenila som svojho gynekológa v 20tt som bola na odber plodovej vody a nakoniec všetko fajn ale dnes pri klasickej návšteve už u druhej doktorky mi posunula termín pôrodu z 3 nov na 19 a sestra mi do knižky napísala že som v 28tt čomu mám veriť, máte niekto skúsenosti?

fokuska
3. sep 2018

@aurora_winter Najprv sa termin porodu a aj tyzdne vypocitavaju podla datumu poslednej mesntruacie. Neskor sa to koriguje podla vysledkov z ultrazvuku.
Ak mas velmi nepravidelny cyklus, tak na zaciatku je vacsia sanca ze sa stanovi menej presny datum a ultrazvukom sa potom vyrazne skoriguje.

aurora_winter
autor
3. sep 2018

@fokuska áno tomu by som rozumela ale môže sa doktor v pomýliť že by na ultrazvuku videl o mesiac viac, som z toho trochu sklamaná už sa neviem dočkať, a hlavne ma napadlo či tie rozdielne termíny nebudú robiť nejakú šarapatu keby som prenášala alebo tak, a ani neviem kedy vlastne teraz na MD, stále pozerám na net tehotenstvo po týždňoch a väčšina vždy sedí 😐 a teraz akoby som sa vrátila v čase S5 😑, ďakujem za tvoju odpoveď

aurora_winter
autor
3. sep 2018

Ešte som zabudla dopísať že som otehotnela skoro hneď po vysadení antikoncepcie takže menštruačný cyklus som mala stale tých 26-27 dní

fokuska
3. sep 2018

@aurora_winter Rozhodujuce je kedy doslo realne k oplodneniu - ovulacia mohla po vysadeni antikoncepcie nastat aj neskor. Na najblizsej kontrole sa na to treba opytat, nech lekarka vysvetli ten posun a podla coho to urcila.

barboritta
3. sep 2018

@aurora_winter nech ti poriadne vysletli,ze preco to tak posunula.mne tiez kedysi robili cachre s terminom,skoro to zle dopadlo.malu som porodila dva tyzdne po ,,oficialnom"termine ale uz bola min.dva-tri tyzdne prenasana.cela sa lupala,velmi dlhe nechtiky atd

aurora_winter
autor
3. sep 2018

@barboritta ďakujem, práve to som mala na mysli aj ja, aby niečo nebolo zle, ako tak idem spätne dozadu a rozmýšľam tak som si stále viac istá tým že mám pravdu, už len podľa pohybov čo som začala cítiť v 20tt ako prvorodicka a doktor mi v 9tt ukazoval ako bije srdiečko mesiac skôr by to asi ešte nebolo, nechcem spochybňovať nikoho, možno keď je malá menšia ako zvyčajne tak je to z toho stresu čo som mala, amniocent., Potom tuhnutia bruska kôli zápalu močových ciest, dnes mi ešte povedala že mám aj streptokoka a pri pôrode musím dostať antibiotiká, už je toho akosi moc, snažím sa brať všetko pozitívne a verím že všetko dobre dopadne 😊🍀,ale myslela som si že byť tehu je menej náročné

aurora_winter
autor
12. sep 2018

Tak, po skončení dovolenky som bola hneď u doktorky a spýtala sa jej na tie nezrovnalosti, takže základný termín ostáva stále na 3.11. ostatné termíny sú len orientačné, podľa váhy to asi tak vyšlo, ďakujem za odpovede 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre