Znížená funkcia štítnej žľazy v tehotenstve

142230919213
23. máj 2015

Ahojte, mamicky, mate s touto chorobou v tehotenstve nejake skusenosti? Co hrozi plodu? Prave som sa dozvedela o tom, ze mam znizenu funkciu a na endokrinologiu ma objednali az o tri mesiace . Momentalne som 11 tyzden ...

5esicko
12. júl 2015

@reuska1 dakujem za povzbudenie,presne toho sa bojim,tiez som citala tie veck na nete a akurat sa tak rozplakala...dufam,ze dopadneme tak dobre ako vy 🙂 uz asi ostava len dufat,ze liecba pomoze...

iskrickaa
12. júl 2015

@andreyca Iny problem nemam, mna si len lekarka strazi ako oko v hlave🙂 Stara sa o mna uz asi 6 rokov. Ona mi aj zistila hypotyreozu. Hormon stitnej zlazy sa odburava pomaly, aj keby ste si nedali dva dni tabletku, kvoli zabudnutiu, nic hrozne sa nestane. Preto za normalnych okolnosti po upraveni davky lekari cakaju minimalne 6 tyzdnov na dalsi odber krvi. Doteraz som mala optimalnu hodnotu TSH 0,3, momentalne som v siestom mesiaci a mam 1,00.

reuska1
12. júl 2015

@5esicko liecba urcite pomoze, len moze trvat chvilu, kym najde tu spravnu davku, aby sa to ustalilo....hlavne treba poctivo uzivat, dodrziavam aj pol hodinku pred jedlom...teda vacsinou 🙂. Ja som sa objednala vtedy aj do Lubochne, lebo tu mame hrozneho endokrinologa, vacsinu veci riesi sestricka....a tam ma dr.povzbudil, ze vsetko bude OK, ze na Slovensku je v beznej potrave a soli dost jodu, tak ze babatku to staci.

iskrickaa
12. júl 2015

@reuska1 Jedna vec je jod a druha vec je hormon tyroxin. Po prvom trimestri si vsak dietatko vie vyrobit aj svoj vlastny hormon, je velmi dolezite, aby dovtedy bol poskytovany mamou. Ked sa tehotenstvu vsak doposial nic nestalo, tak je pravdepodobne, ze dietatko je ok. Pri prvej poradni by sa mala brat krv aj na hormon stitnej zlazy, nakolko mnoho zien ma s tymto problemy, no slovenski gyndosi na to ocividne zvysoka kaslu, do zblbnutia budu testovat na Downa, ale na najcastejsi problem nie.

reuska1
12. júl 2015

@iskrickaa nemyslim,ze kaslu na to, tetaz su uz par rokov tie odbery v 11-12.tt povinne. Pri prvom synovi,pred 9 rokmi sa to este nerobilo. Pred styrmi rokmi pri dcerke uz boli povinne...nastastie.

iskrickaa
12. júl 2015

@reuska1 Tak to je potom super.

5esicko
12. júl 2015

@iskrickaa tak pred tymto tehotenstvom som mala biochem.tehotenstvo co skoncilo v 5tt,mozno kvoli zlej funkcii SZ sa plod neudrzal,ale to nikoho,vratane mna nenapadlo...toto tehu je zatial v poriadku,tak dufam,ze to babo zvladne...

iskrickaa
12. júl 2015

@5esicko To ma velmi mrzi, aj mne sa to stalo:(((( No nevedia pricinu. Urcite je tvoje dietatko v poriadku!

cukruska1920
13. feb 2017

Ahojte....Vedela by ste mi niektorá poradiť ohľadom hodnôt? Mám znizenu funkciu štítnej žľazy?

ruzicka111
13. dec 2017

Ahojte maminy ktoré máte s týmto problém. Bola som na 1.poradni kde mi vzali krv a mala som zvysenu hodnotu THS to bolo 23.11., objednala som sa na endokrin.,kde mi opäť brali krv..na endo som bola včera a dnes som si volala o výsledky kde mi povedali, že mám hodnotu v poriadku a mám prísť o mesiac zasa na krv. Stretli ste sa s tým, že Vám tá hodnota takto skákala? Ďakujem za odpoveď.

3petka
13. dec 2017

@142230919213 no mna objednali o 7 dni keďže som bola tehotná vraj vtedy si priorita. Pri nedostatku hormónu môže mat plod postihnutie. A ja som mala tiež len nizske hodnoty. Vraj že ak by som tehotná nebola tak ani nič brat nemusím. Vedia že si trhu?

142230919213
autor
14. dec 2017

@3petka no ja som už dva roky po, nikto to neriešil,chlapec zdravý len nervák 😄 ale to bude asi tým že mi zistili vtedy toxoplazmozu,a brala doma ATB mesiac.(tretí mesiac)

kikuta
14. dec 2017

Ináč odber sa na štítnu už pri treťom tehotenstve nerobia ak bola v prvých dvoch v poriadku- ja som sa kedysi liečila na štítnu žľazu preto má to vždy zaujimálo keď som bola tehu...

nufinkanufka
8. mar 2018

Dievcata prosim vas o radu. Liecim sa na ochorenie SZ a uzivivam euthyrox. V pondelok som bola na krvi a v utorok na KET. Dnes som volala o vysledky a sestricka povedala, ze su zle, ale staci ak budem pokracovat v uzivani ako doteraz a buduci tyzden v piatok pridem na kontrolu a p. Doktorka mi upravi davky az v piatok. Myslite, ze to staci, ze to malicje moze vydrzat do piatku? Dakujem pekne za nazor

sonik231
30. jan 2019

Dievčatá tiež by som chcel vedieť. Dnes som si bola po výsledky z krvi čo robia v prvom trimestri. Som V 11tt+6 .a mám zníženú hodnotu štítnej žľazy. Moje hodnoty sú 0,047mlU/l. Nevyznám sa v tom aká je normálna hodnota.idem sa objednať na endoKrinologiu.

petrawien
28. feb 2021

@kikuta to fakt ja mám 4 tehu a práve teraz mi zistili zníženú funkciu štítnej žľazy a som z toho dosť nanervy ...9tt a termín na interne mám o 2 týždne. 🤯

kikuta
28. feb 2021

@petrawien fakt vidíte ja to nechápem potom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre