Zvýšená teplota v tehu

slubotechnajk
26. feb 2013

Ahojte tehulky, prosim vas o radu. som asi v 7mom tt a mam kolisavu teplotu (max 37,2°C, potom klesne, potom opat stupne..). viem uz ze je to priznak tehu. Znamena to svak, ze proti tomu netreba bojovat? pijem citronovy caj proti nachladeniu a obcas si dam vlaznu sprchu na zrazenie teploty. je to OK?
dakujem za vase postrehy. Andrea

zuzi0911
26. feb 2013

@slubotechnajk myslim ze je to normalna teplota zvysena je od 37,5.teplota pocas dna kolise to je normalne.nemusis sa bat.ak vystupi nad 38 isla by som k dr ale zatial je to ok 🙂

sense
26. feb 2013

urcite je to ok, a urcite by som nebojovala nejakymi liekami...ak sa citis slabsia skor viac odpocivat a spat...a skusit to vypotit...a caj proti nachladeniu by som si dala len vtedy ak si naozaj nachladena.....ono je aj rozdiel 37.2 rano a 37.2 vecer si myslim....

xlucia
26. feb 2013

@slubotechnajk ziadnu sprchu na zrazenie teploty nepotrebujes, lebo teplotu nemas. ani citronovy caj netreba. staci dostatok tekutin. v 6tt sa zacina tvorba placenty, telo horuckovito pracuje. a kym sa placenta neutvori a to ostatne, teplota ti moze kludne takto lietat. to je do 13tt cca.

slubotechnajk
autor
26. feb 2013

jeej, dakujem baby za nazory. nechcem stale volat doktorovi. je to prve tehu a zo vsetkeho som nesvoja 🙂 urcite uz ma pri mojom mene poznacene stresmenka :D
merala som si teraz a mam 37. Lieky viem ze nemam brat, max.nejake cajiky, ale s tym si teda tiez dam pauzu. Ale vonku asi mozem ist? potrebujem aj co to vybavit.
Dakujem krasne, andrea

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre