Pribrala som už v treťom mesiaci. Je to normálne?

vivien11
17. nov 2010

ahojte je to normalne koncim treti mesiac a uz su mi tesne veci co som mala a vytahujem vacsie . neprezieram sa dokonca som zacala cvicit ale boky stehna a panvu nejako neviem ovplyvnit mam s toho depku..ja som to cakala neskor tak stvrtom piatom mesiaci v koncom tretieho este nerastie ani bruško a ja uz gate nezapnem och jooo:(((mam strasnu depku lebo len pred nedavnom som zhodila 18 kilo a bola to fuska a teraz sa bojim ze budem opat taka ako predtym ..ale nemyslite si ze nejem babatku davam papat

renatka100
17. nov 2010

@vivien11 vitaj v klube! Ja som v druhom mesiaci kupovala tehotenske nohavice a suknu. Myslim ze je to normalne. Ja priberam od zaciatku kazdy mesiac 2 kg. Niektorym babam nevedno ani v 6 mesiaci brusko a nam to hned vyskocilo. No co uz, aspon viez ze si tehotna!

vivien11
autor
17. nov 2010

@renatka100
hehe noo dik ze niesom sama len som si myslela ked nejem hranolčeky a maste fasfoody ale zdravo papam sice viac krat denne ako som zvykla ze nepriberem tak hned ale tak co uz koncim treti mesiac za chvilu hadam aj bruško porastie. a je to teda normalne ..ja aj cvicim ale tie cviky pre tehotne su take smiesne pomale nudne dnes som zaspavala pri tom dvd ale tak budis budem sa s tym musiet zmierit:D

barchee
17. nov 2010

ja som ich nezapla už týždeň po meškaní ms 😀 dosť rýchlo mi vyrašilo bruško 😉 ja som si hneď musela nasadiť len tepláky s nízkym pásom, lebo ma všetko tlačilo a už od 2.mesiaca som mala tehu rifle 😀

vivien11
autor
17. nov 2010

@barchee
too fakt kokos tak to asi fakt nieco bude tie mudre clanky co pisu na nete ako sa menite ze este na vas ni eje vidno ze ste tehotna su pekne bludy potom:D:D:

barchee
17. nov 2010

@vivien11 heh sú 😀 to je tak strašne individuálne, že sa to naozaj nedá paušálne povedať na každú babu 😉 mne strašne vybehlo v 1.trimestri a 2.trimestri už šlo troška pomalšie, na konci rástlo vcelku dosť a teraz už tiež rastie dosť rýchlo, ale v porovnaní s kamoškami a čo mi babule známe, čo už boli tehotné vraveli, a inými foto tu na mk som zistila, že ho vôbec nemám teraz veľké 😀 na to, že som bacula som čakala, že budem mať brucho jak slon a nič 😀 je také peknučké gulatučké akurátne na koniec 7.mesiaca 😀 😵

moncika15
17. nov 2010

@vivien11 ja som uz v 5tt spozorovala ze gombik coskoro nezapnem a do 8tt som veru aj nezapla 😉 a tak som zistila ze som asi tehu 😀

feb13
17. nov 2010

Ja nosim tehotenske gate od 10tt a priberat som zacala az po 16tt ale proste gate mi boli v pase uzke.

petra53
17. nov 2010

@vivien11
no baby, ja som si bola vcera kupit prve tehu nohavice, pretoze uz ani jedny neobleciem 😝 tiez ma to hneva, hlavne preto, ze som pri prvom tehu pribrala 32kg 😠 😠 😠 ale neprejedala som sa a to je najhorsie 😀 keby som aspon vedela z coho 😀 😀 😀 no co uz... 😵 😵 😵

zlatusik28
17. nov 2010

@vivien11 no ja som mala presne to isté, polovička tretieho mesiaca a mne už bolo vidno guľaté bruško. Niekomu je vidno, niekomu nie, niekto zas priberie. A tých kíl sa neboj, večer sa prejedať nemusíš a keď priberieš, schudneš, neboj. Môj malý má 5,5 mesiaca a ide to dole, pomaly, ale ide 😉

shira_
17. nov 2010

ja nosím od začiatku tehotenské oblečenie, lebo predtým so nosila rifle, ktoré mi boli totálne natesno. hneď po otehotnení som potrebovala niečo pohodlnejšie, cítila som sa taká nafúknutá. brucho som mala asi také, ako keď sa poriadne najem a nevtiahnem ho. ja som ho videla hneď, aj moj muž, ale bežná verejnosť až v 7.mesiaci 😠 zatiaľ som pribrala 14 kíl, v prvom trimestri nič lebo mi nechutilo jesť. lenže pred tehotenstvom počas snahy som pribrala 6kg, takže dokopy vcelku dosť, budem mať čo robiť dať to dole. od 28.t. mi začalo rásť brušisko akoby zo dňa deň viditeľne 😲 kamarátka mi hovorila, že do 6.mes. nosila pôvodné nohavice, tak to mne nehrozilo 😝

lauri
17. nov 2010

@vivien11 jedna vec je, ci je tehu na tebe vidiet a druha, ci zapnes nornalne nohavice 😉 zavisi aj od toho, ci mas brusko skor vyssie, nizsie, ci nosis skor bedrove nohavice atd..
neber to ako tragediu, vyber si nejake pekne tehu-nohavice, hlavne nech su ti pohodlne 🙂 ostatne veci ako tricka, bluzky atd. ti este dllho budu dobre, takze pohoda, nie? 🙂

vivien11
autor
18. nov 2010

@shira_
podla toho co som citala n 7 mesiac 14 kilo je uplny normal to este mozno nejakych par kil ale extrem niesi urcite takze super. podla mna:D

vivien11
autor
18. nov 2010

@lauri
mas pravdu vcera som po tomto prispevku zredukovala satnik vybrala si pohodlne rifle niektore mi este padaju :D to s obdobia co som bola pribrata tak som sa citila lepsie nebudem sa pchat do 30 29 riflí nasilu a aj tak sa v nich citim ako jaternica a to sposobuje aj ten pocit ze sa mi zda ze som cim dalej tymtucnejsia.

lauri
18. nov 2010

@vivien11 no vidis 🙂 ja som bola od zaciatku tehu "hakliva" na kazdy uzky gombik, nechcela som, aby brusko nieco tlacilo... A ked si kupis tehu-gate, aspon budes vediet, ze si dobre investovala a vynosis ich dlho... nielen v poslednych mesiacoch, ako niektore exoticke tehule 😀

inak ja som sa dnes postavila na vahu a mam +7 kg v 38tt a to som nedrzala ziadnu dietu pocas tehu.. 😉

chirabell
1. apr 2011

@barchee tak ja som aktualne v 5tt a som na tom presne ako si bola ty :D svoje rifle a vsetky gate odlozene, beham v teplakoch a jedine stastie, ze mam kamosky co pozicali tehu gate (same sa snazia tak neviem dokedy) kym si nekupim svoje, lebo inak by som medzi ludi na slusno ani nemala v com ist :D ale nastastie to nejak neriesim, mam pri sebe muza, ktory neriesi kazde deko navyse a je to super.

tepka
1. apr 2011

Ahojte no ja som v 12tt a tiež už asi od 6tt su mi veci malé..takže už nenosím rifle nosím už len legíny ktore su super netlačia je to pohodlne.A mám bruško jak v 5 mes🙂))takže žiadne strachy každá žena je iná niekomu vidno hned niekomu nie ale podla mna aj tak je to pekne ked je to už vidno musíte byť hrdé na brušká🙂))

chirabell
1. apr 2011

@tepka joj,hrda by som bola a urcite budem casom na brusko, len v skorom stadiu som radsej, ked to vie co najmenej mojich znamych, predsa len sa moze este vselico prihodit a potom to vysvetlovaie a sucitne pohlady, to nemusim...tak ale co narobim, ked sa nafuklo 🙂 tajim leln sirsimi svetrami, bluzkami a tunikami :D

tepka
2. apr 2011

@chirabell Aha no jasne je to také na povery 😉 ale človek sa musí tešiť a myslieť pozitívne 😅 ja už končím 3 mesiac tak hádam to bude už len ok 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre