Bojím sa váhy v tehotenstve

simonkasim
24. okt 2021

Zienky ahojte, strasne sa bojím priberania v tehotenstve. Budem začínať 19 tt a mam 66 kg. Keď som otehotnela mala som 59 cca ale pribrala som hneď na 62,63 lebo som prestala cvičiť a fajčiť, to moc neberiem asi ani ako tehotenské priberanie... Ale odvtedy to ide teraz rýchlo hore. Snažím sa aj normálnejsie papať, ale mam rizikové takže len ležím. Chcem začať trosku aj cvičiť ale len tak aby som sa hybala.. Mam z toho strašne nervy :( mne každý gram váhy ide hneď do bokov, zadku a stehien a mam pocit ze som ako vorvan. K tomu už aj bruško mam dosť veľké..

zuzkaa1991
24. okt 2021

@simonkasim ja mam nabeh k vyssej vahe kvoli genetike ale tiez som mala do 69kg je pravda ze do 5m som len chudla neplánovane bolo mi zle....ale potom išla vaha hore pri pôrode som mala okoko 74kg a hned islo dolemsom sa čudovala....urcite by som neriešila vahu ak papate normálne neprezierate sa tak vahy sa vobec nemusite bat. ..svagrina pribala ovela viac a do roka bola naspäť palicka ;) takze hlavne nech je babo v poriadku

chrumka333
24. okt 2021

@simonkasim no keď máš rizikové a kľudový režim, tak to nejako extra neporiešiš. Odporúčam natierať pokožku, aby sa minimalizovali strie a nič sa neboj po pôrode sa dáš opäť do formy 🙂 hlavne nech je baby zdravučke.

simonkasim
autor
24. okt 2021

@zuzkaa1991 ved áno snazim sa ale vždy som mala problém s váhou a teraz je to pre mňa taka frustrácia dosť :/

simonkasim
autor
24. okt 2021

@chrumka333 joj ďakujem, no ťažko mi je ze musím len a len ležať oddychovať, tak som z toho na prášky pomaličky už aj 😏

enoula
24. okt 2021

Len sa s tym zmieriť, nic lepšie neurobis. Je to len vaha a cislo.. rizikove nie je len tak zo srandy. Po pôrode bude to ine, budes mat casu na zmenu

amelie22
24. okt 2021

@simonkasim chápem, ale myslím, že váha je teraz druhoradá. Treba sa tešiť a sústrediť na to hlavné - na zdravé bábätko. Potom po šestonedelí môžete začať cvičiť o dušu, chodiť na niekoľko hodinové prechádzky, na bicykel keď vám manžel postráži na chvílku malého/malú... Nebojte sa a hlavne si z toho nerobte stresy, lebo vieme, že priberáme aj zo stresu 🙂

anjelicek26
24. okt 2021

Ja som priberala len do 6.mesiaca, potom uz len +1kg dokopi do 9.mesiaca...kazda to ma inak rozlozene, ak normalne jes, nevyjedas sprostosti, neni o com... telo si berie len to, co potrebuje...

lenicka777
24. okt 2021

Ja som mala na začiatku tehotenstva 48kg pocas tehotenstva som pribrala 22kg mega bola som ako 🐘 po pôrode do pol roka som to všetko zhodila a mam zase 48, si tehotná daj telu co si vyžaduje neboj sa dostaneš sa potom spat do formy 🙂

ivangeline
24. okt 2021

Pri kazdom tehu som nabrala 20kg..a do pol roka 15 schudla. ;)

dida712
24. okt 2021

@simonkasim pred tehu som mala 55kg a rodiť som išla s váhou 78kg 🙈😄 sama som nechápala, lebo vôbec som viac nejedla, neprejedala som sa, no váha išla hore... Vraj genetika... Mam 9 mesacne babo a som na váhe 57kg... Nič extra som nerobila a nerobim, iba starostlivosť o babo 😉😊 vraj taktiež genetika 😄... Ak ti môžem poradiť, vôbec nerieš váhu 😉 po pôrode to pôjde isto dole 😉

luci_ba
24. okt 2021

@simonkasim presne som na tom rovnako. Od 19tt na rizikovom, len ležím cele dni a aj ked jem klasika raňajky, obed, večera a do toho ovocie vaha ide hore. Ale hovorim si, ze ja viem že sa neprežieram, hlavne nech je babatko zdrave, moj zadok a stehná fakt nie sú dôležité. Tak hlavu hore 😊

luccija
24. okt 2021

@simonkasim necvic radšej, keď môžeš veľa chodievaj von.Davaj pozor čo zjes a uvidíš ..možno budeš naliata vodou...ja som otehotnela 65 kg a bála som sa koľko privedieme, ale pribrala som celkovo malo a posledné mesiace minimum čo práveže iné ženy naberú najviac.Je to úplná lotéria.

adrbat
27. okt 2021

@simonkasim Ja sa tiež bojím priberania. Na začiatku tehu som mala 49kg ale bývalo mi zle a jedine čo mi pomohlo bolo keď som každé 2 hodiny jedla. Teraz som v 15tt a mám 52-53. Ale vidieť mi to na zadku a bokoch - meriam 158cm. Som na PN a mala som teraz problémy ale najlepšia je chôdza. Každý deň aspoň nejaký okruh. A nejesť samozrejme sladké a ovocie iba doobeda a na večer už iba zeleninu a piť cez deň iba cistu vodu.

simonkasim
autor
27. okt 2021

Ďakujem zienky za vaše správy.. Ja som z toho taka stále sa mi zdá ze ta váha ide akosi rýchlo hore.. Snažím sa ze aj keď sladké tak máličko.. Dnes idem trosku cvičiť uvidíme co to urobí 🥴 a večer trosku na prechádzku... Ešte mám aj na liate nohy jak šľak

simca06022011
27. okt 2021

To budeaj z vody, treba sa trosku hybat ale v ramci moznosti samozrejme. Mna tiez nalieva ked sedim/lezim cele dni a to ani tehotna nie som. Musim sa ist prebehnut von.
Ostatne velmi neovplyvnis.

sandyan
27. okt 2021

Pred porodom som mala 48kg. Isla som rodit s vahou 74 ale vela robila aj voda,tak som sa bala priberania a ze sa uz nikdy nezmestim do svojej velkosti😂 nepresli ani na 2 mesiace a uz mam 53 kg, ale hlavne nech je babatko zdrave to je zaklad🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre