Čo sa stane, keď prestanem užívať Duphaston?

wewa464
30. dec 2015

Ahojte som v 11tt potrebujem od vas radu ak mate niektora s tym skusenost v 9tt mi zistili hematom takze som zacala brat duphaston na udrzanie tehotenstva a ascorutin proti krvacaniu lenze ten duphaston mi dosiel brala som ho asi dva tyzdne chcela by som preto vediet ci si musim dat predpisat dalsi alebo co sa stane ak ho prestanem uzivat. Ci to stacilo na tie dva tyzdne alebo mam v brani pokracovat. Dakujem za reakcie a odpovede.

moni244
30. dec 2015

@wewa464 nebolo by lepsie opytat sa doktora, co ti to predpisal?

zuzada29
30. dec 2015

No ja som brala duphaston a musela som ho brat dost dlho, urcite viac ako 2 tyzdne a ked som ho prestavala brat, tak to bolo postupne znizovanie davky, nemohlo to byt len tak, ze zo dna na den som si uz nic nedala. Takto mi to nakazala moja Dr.

wewa464
autor
30. dec 2015

Ved hej ja by som sa aj opytala keby nemala dovolenku do 4. preto sa to pytam tu ale radsej si pojdem kupit dalsi bez receptu lebo tie tbl co mam mi asi tazko vyjdu do 4.

sense
30. dec 2015

ja som krvacala na zaciatku tehu 2. x zijem v cudzine tu sa prvych 12tyzdnov nechava na prirodu , pocas dovolenky som krvacala a napohotovosti na svk mi predpisali typicky slovenske duphaston a ascorutin , duphaston som vzala dve tabletky a ascorutin az jeden...a vsetko bolo v pohode...ako je to v pripade hematomu enviem...spytaj sa lekara alebo si zavolaj na pohotovost

engy123
30. dec 2015

@wewa464 Ahoj, mne po predoslom neuspesnom tehotenstve predpisali Duphaston viac menej preventivne a beriem ho dvakrat denne az do konca 16 tt, takze podla mna nic nepokazis, ked si ho das dalej predpisat.... vies, tak pre istotu....

wewa464
autor
30. dec 2015

engy124 ahoj dobre dam si to predpisat este nakolko som tiez tehotna druhykrat no to predosle zial nebolo uspesne tak nechcem aby sa to pri tomto teh zopakovalo minuly rok to bolo a to som potratila v 7tt a teraz som v 11tt tak verim tomu ze to bude v pohode tentokrat ale radsej si ho dam este predpisat

engy123
30. dec 2015

@wewa464 och ako by som seba videla.... daj si fakt, neuskodi to, drzim ti silno palce, nech ste okej.... 🙂

zuziklc29
30. dec 2015

Mne nepride mrcha. Ja uz ho beriem 12 rokov

wewa464
autor
30. dec 2015

@engy123 preco ty si to mala podobne? Ci ako...no dakujem velmi sa bojim od zaciatku ale nechcem velmi stresovat neprospieva to vraj no neni to take lahke po tom co som zazila minuly rok ved chapes asi ...tak hadam to bude okey diky ti a ty sa tiez opatruj a nech ti to vyjde pohodke

wewa464
autor
30. dec 2015

@zuziklc29 ako ze 12 rokov uzivas Duphaston? Ci ako

lety5
30. dec 2015

@wewa464 ja som brala dupfaston do 16 tyzdna.nasadili mi ho v 8 tyzdni koli spineniu.prv som brala dve,potom mi doktor znizil na 1.

zuziklc29
30. dec 2015

Ano. Tiez mi ho lekar predpisal ked som bola tehu ale neudrzala som plod a potom som mala dvakrat biochemicke. Nespytala si sa lekara na to? Opytaj sa radsej lekara predsa 11 tt je uz dost vela.

engy123
30. dec 2015

@wewa464 nie, u mna to prislo bez akychkolvek priznakov uplne necakane, nekrvacala som ani nic, neboj, tie lieky velmi pomohli mnohym zenam,ja verim,ze budete v poriadku, treba sa modlit a verit

wewa464
autor
30. dec 2015

@lety5 presne toto mi radia baby tuna ja to tak urobim tiez...radsej nech aj dlhsie ho berem akoby sa malo nieco stat...ked to neuskodi pri dlhsom uzivani tak si dam poradit a pripadne sa o tom informujem u gynci 4.

wewa464
autor
30. dec 2015

@zuziklc29 no ja ho berem od 9tt len ale opytam sa dokedy este

wewa464
autor
30. dec 2015

@engy123 no tak to je asi najhorsie ked bez priznakov sa to stane....preto sa aj bojim lebo odvtedy co som bola v nemocnici v 9tt a otvedy ako berem tie lieky duphaston a ascorutin tak nekrvacam ani nespinim tak trosku sa aj obavam kedze sono mam az 12.1 ale verim ze to bude v poriadku a modlim sa aj tebe drzim palce

wewa464
autor
30. dec 2015

@zuziklc29 a to ako myslis ze si mala 2x biochemicke to co znamena

zuziklc29
30. dec 2015

@wewa464 ze sa oplodnilo ale neudrzalo sa. Vacsinou je to na zaciatku. Lekar mi povedal ze asi vajicko nebolo dobre alebo neviem

wewa464
autor
30. dec 2015

@zuziklc29 aha chapem uz mne sa stalo nieco podobne min rok

evitka83
1. jan 2016

@wewa464 co ja viem, tak ho treba brat dlhodobo bez prestavky, ak ti nevystacia tablety, zbehni na pohotovost s papierom od gyn, nech ti daju recept. Resp si tam najskor zavolaj preistotu, aby si sa neprehnala zbytocne. Tak som to riesila ja v tehu

wewa464
autor
1. jan 2016

Hej ved pojdem si vybrat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre