Môžem užívať Duphaston ak neviem či som tehotná?

marashy
22. mar 2011

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať čo mám robiť v tom prípade, ak som začala brať duphaston a neviem ešte stále či som tehotná, lebo v moči mi to ešte stále neukazuje môžem byť asi tak 3 týždne v tom a doktor povedal aby som brala 2x 1 tabletku.( mám strašne dlhý cyklus a doktorovi som išla práve kvôli tomu, že sa nám nedarilo...na sone niečo videl a povedal aby som si spravila test a vybrala z lek. duph. podla výsledku testu mi povie ako mám brať duph. test bol neg., ale podla mojich zápisov som test robila na 12. deň čo je skoro aby sa to z moču dalo zistiť a odvtedy aj teplotu mám zvýšenú a neviem čo mám robiť...)lekár povedal: ak by som počas brania dostala M. tak mám prísť ak nie tak keď doberiem, do týždňa by som mala dostať a potom prísť. Ja by som potrebovala vedieť to, ak prestanem brať duph. a som tehotná a tak je možne že dostanem M. a kvôli tomu potratím, alebo keď prestanem brať a som tehotná v žiadnom prípade nedostanem M. Proste či tým že teraz prestanem brať duph. neohrozujem možné tehotenstvo? ďík za všetky rady, informácie....

katuskad
22. mar 2011

@marashy ahoj, ja som tiež brala duphaston počas snaženia a aj v tehu. v tehu ho treba brať na lahšie zahniezdenie a udržanie plodu, ak si pred tým nemala problémy s potratmi, tak by nemal byť problém ak vysadíš. ak si tehu a duphaston vysadíš, tak ms nedostaneš, len v prípade, že by sa mimi zle zahniezdilo alebo malo nejakú vadu, tak nastane potrat, ale pri zdravom tehu sa ms obávať nemusíš. a ak tehu nie si tak ti za pár dní ms dorazí. ak si nie si istá, a máš ešte duphaston, tak ho ber, prípadne zníž dávku na 1 tabletku denne a o dva-tri dni si sprav test ale s citlivosťou 10, neviem aký si si teraz robila 😒 a ak aj ten bude negatívny tak potom vysadíš.

marashy
autor
22. mar 2011

@katuskad ďakujem pekne za odpoveď , robila som clearblu ale ten je 25, aj tak si myslím, že test to ešte neukáže 😒 ale bála som sa že keď vysadím duph. ,tak negatívne ovplyvním plod ... totižto doktor mi ho nasadil práve kvôli tomu že mám cyklus 43. dňový, ale na sone niečo videl tak som sa veľmi potešila ...mám ešte na dva dni potom ho vysadím a uvidíme, poslednú ms som mala 23 januára odvtedy nič a ak by som aj otehotnela tak to buď 27-ho februára alebo 2-ho marca a nechcem doktorovi zasahovať mal by vedieť čo robí, tak budem trpezlivá a onedlho sa to uvidí...ďakujem ti ešte raz 🙂

katuskad
22. mar 2011

@marashy ja som si robila test s citlivosťou 10 a na 14 deň od oplodnenia som mala už krásne čiarky, tak skús si taký test kúpiť a o tie dva dni, ked máš dobrať ten duphaston tak zase testni, ak by boli dve, tak potom zbehni k lekárovi. a kedy k nemu teraz máš najbližšie ísť? nebude ti zase robiť volakedy sono?

marashy
autor
22. mar 2011

to fakt? no je to asi individuálne, všade som čítala že takto skoro sa to dá zistiť iba z krvi lebo, že je taká nízka tá hodnota tak preto ma teh.test neprekvapuje... no on mi povedal, že ak počas brania dostanem ms tak mám prísť alebo ak doberiem, že do 7 dní by som mala dostať ms tak vtedy mám prísť on to berie, že nie som tehu a pôvodne som k nemu išla preto že mi spraví hormonálny profil, len som ms nedostala a tak som mu volala, že takáto je situácia čo ďalej, kedy mám prísť aby mi vedel spraviť ten horm. profil a tak som prišla na druhý deň. Keď spravil sono, povedal že vôbec nevizerám na to že by som mala mať ms a potom niečo velice približoval na obrázku, taký tmavý fliačik a povedal aby som si o 2 dni spravila test a zavolala mu a že on mi vtedy povie ako mám brať ten duph. pýtal sa na poslednú ms čo som mala až v jan. ...snažili sme do 17-ho februára potom som išla na preventívnu prehliadku, kde som mu povedala že sa snažíme, že zatiaľ sa nedarí a že mám strašne dlhý cyklus a vtedy povedal aby som počkala na ms a na 4-5 deň prišla ...a to som už písala ms nedorazil a teraz neviem na čom som... a potom sme sa nesnažili až 27-ho a 2-ho , tak že ak došlo k oplodneniu tak v tej dobe..preto som sa bála, že čo ak áno som tehu a doktor si myslí, že nie a práve kvôli tomu že prestanem brať tak môže nastať potrat namiesto toho že by som to brala ďalej...

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katuskad
22. mar 2011

@marashy aj ja si myslám, že už by ti test mal ukázať, ak si tehu, mne na utz videl machulku 22dní po oplodnení a 15 dní po oplodnení som mala pozitívny test. tak podľa mňa kúp ten citlivejší a ak bude negatívny, tak tehu asi nebudeš. ak sa mrcha nedostaví, tak zbehni zase k lekárovi, držím palce, nech je to predsa len to tehu 😉

marashy
autor
22. mar 2011

@piacere dakujem, určite si kúpim to čo si odporúčala a spravím si znova test a uvidím, čo ukáže ...no je to komplikované 😒

marashy
autor
25. mar 2011

ahojte, tak som si spravila mamatest je negatívny ...budúci týždeň idem doktorovi, dúfam že už niečo spraví so mnou, lebo som z toho už velice nervózna že ani ms ani baby a asi ani ovulácia...ešte raz vám veľmi pekne ďakujem za odpovede fakt ste ma ukľudnili . pekný deň 🙂

aga2011
12. aug 2013

@katuskad
@marashy ahojte baby prosim poradte mi, uzivam duphaston prvy mesiac od 15.dna cyklu na upravu cyklu mavala som 16dnove. v nedelu mi vysli na teste //. no dnes ked som opakovala test tak uz len /. neviem co si mam o tom myslieť. duphaston som vyuzivala cele balenie a zajtra by som mala dostat svoje dni, ked som volala dr. tak povedal,ze mam uzivat duphaston zase a v piatok prist na krv. co si myslite o tom? zase som nasadila duphaston, keby bolo niečo v neporiadku začnem aj tak krvacat aj ked uzivam lieky na podporu tehotenstva? prosim poradte som z toho uz nervozna. dakujem.

marashy
autor
12. aug 2013

@aga2011 Ahoj ak nie si tehu tak dostaneš MS aj keď berieš tabletky...

aga2011
13. aug 2013

@marashy ahoj, tak na teste ani dnes uz nie je, druha čiarka sa nadobre vytratila. prosim ta aky mas nazor, vysadiť duphaston? lebo som zacala jest dalsie balenie, dr. mi dal koli tomu,ze som mala ten test pozitivny. podla mna asi biochemicke tehotenstvo to bolo ☹

hhrdza
12. apr 2017

@marashy , ja mám podobný problém, ..s tým rozdielom, že ale ešte neviem, ako dopadnem :D Meška mi menzes 7mi deň. Ráno som si robila test s citlivosťou 10. Cyklus zvyknem mať 30-33dňový. Bola som pri mojej gyn., ktorá mi povedala, že sono ešte nebude robiť, lebo že by aj tak nič nevidela. predpísala mi duphaston. Že ak som tehotná, pomôže udržať plod, a ak nie, spustí menzes. Ja som momentálne na tom tak, že sa o tehotenstvo nesnažím, ale ani by sme s priatelom neplakali, keby sa to stalo. mávame prerušovaný styk už viac než 3roky. Naposledy sme spolu boli presne počas toho, kedy by som mala mať ovu. Na jednej strane sa obávam, prečo mi menzes neprišiel, nerada by som mala nejakú poruchu..zvykne mi chodiť pravidelne..a myslím si, že ak by som bola tehotná, tak by mi to snáď už test ukázal, nemyslíte? (posledný menzes bol 5teho marca a druhý som mala dostať 6teho apríla. medzitým bol sex každý víkend... som z toho zmätená. Nerada čakám.

marashy
autor
9. máj 2017

@hhrdza ako to dopadlo? Prišiel menzes?

hhrdza
28. jún 2017

@marashy menzes prišiel na 2. Den od užívania duphaston

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre