Intolerancia na laktózu

maschena
7. jún 2018

Tehuľky,máte skúsenosť s tým,že ste si počas tehotenstva,,vyprodukovali,, intoleranciu na laktózu? Som v 32 tt a doteraz som bola živá len na mlieku a mliečnych výrobkoch,no posledný týždeň vždy keď zjem niečo od mlieka hnačkujem. Mimo tehotenstva som mohla zjesť čokoľvek. 😏

osky
7. jún 2018

nemusis mat hned laktozovu intoleranciu.
mozno si teraz viac precitlivela.
pozri si na YouTube od Bukovskeho Video -
odhliadnuc od toho ci ho uznavas alebo nie.

poruchy travenia-co sa to s nami deje.

krasne tam vysvetluje tieto veci,preco zrazu je viac intolerancii,celiakie a pod.
cca hodinove Video.

lucik194
7. jún 2018

netreba hned davat diagnozu.. si tehotna tak telo si robi co chce...
intoleranciu treba normalne diagnostikovat testom... proste dieta nechce tolko mlieka v tvojej strave 😏

zdencaaaa
7. jún 2018

Ak ti mliecne vyrobky robia zle tak sa im vyhni, ja nemam intoleranciu na mlieko ale mam rovno alergiu na mlieko, cez tehotenstvo som nevypila ani glg mlieka, jedla som maximalne jogurty a acidka a v malom mnozstve. Mala je zdrava ako buk a mliecko miluje hlavne studene

dzulik_
7. jún 2018

Podľa mňa to možné je a je jedno či je to počas tehotenstva alebo inokedy... Tiež som pred pár rokmi žila na mlieku, samé syry, mliečne výrobky, tvaroh atď atď až kým mi nezačalo bývať zle... zistili mi intoleranciu laktózy, takže som musela prejsť na delaktózové potraviny a dávala som si pozor čo jem... teraz počas tehotenstva mi chutí všetko, skúsila som aj obyčajné mliečne výrobky a čuduj sa svete - nič sa mi nerobí. Takže intolerancia na laktózu sa určite môže dostaviť kedykoľvek. Skús si kúpiť delaktózové mlieko a uvidíš či ti bude zle aj z neho, lebo existuje ešte aj alergia na bielkovinu kravského mlieka a vtedy ti už ozaj nepomôže nič, iba sa mliečnym výrobkom úplne vyhýbať 😉

fantaghiro21
7. jún 2018

Inak, nechcem strašiť, ale hnačky su niekedy predzvesť začínajúceho porodu.(To znamena, ze porod moze prist aj o 2-3 týždne...
Ja mám lakozovú intoleranciu.Ale diagnostikovanú dávno pred tehotenstvom...
Týžden-dva so mala tiež hnacky. Porodila som v 33tt...

Ale kludne to nemuí nič znamenať (aby sme nešli do extrémov, diagnóz a paniky)
Ak sa cítiš, že más intoleranciu, chod za obvodnou, nech ti zoberie krvne testy

radka420
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvecinka321
7. jún 2018

@maschena ja som “vďaka” tehotenstvu získala intoleranciu na lepok laktozu a BKM.. predtým mi nič nebolo nerobila strava žiaden problém.. po potrate v 22tt mi zostali len intolerancie.. vyhla by som sa určite mliečnym výrobkom aspoň na nejaký čas... vápnik a iné prospešné latky v mliečnych výrobkoch sa dali alternovat aby bábätku nič nechýbalo.. a ako napísala
@fantaghiro21 na odbery by nebolo od veci ísť...

homolca
8. jún 2018

ja som ziskala v tehu alergiu na antibiotika...to bolo prekvapko !! dost nemile...bola som na testoch u lek, ale na laktozu som videla aj testovaciu sadu na doma v dm za cca 10€ (mali aj lepok a crp) ... lepsie ako cakat tri mesiace na termin u alergologa...

maschena
autor
8. jún 2018

Ďakujeme vám za postrehy. Nestresujem,mliečnym výrobkom sa vyhýbam - tú chvíľu už vydržím 😉
Len sa nestíham diviť,čo sa s mojím telom všetko deje. Prvé tehu som mala bezproblémové,ale za to toto je ,,odmena,, 😁 Pri tejto dcére je mi snáď všetko 😀

fantaghiro21
8. jún 2018

@homolca z krvi sa daju zistit protilatky , pokial by bola alergicka na bielkovinu kravskeh mlieka..

inka04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inka04
8. jún 2018

Presne toto sa mi stalo, vyrastla som na mlieku - 80% stravy boli mliecne vyrobky. V tehotenstve v 10. tyzdni zacali hnacky. Presne, po mliecnych vyrobkoch. Na 4 tyzdne som mliecne vysadila. Ako tak preslo. Nasledoval tazky porod, po porode zle pecenove testy (asi 2 roky), na to som po ATB liecbe prekonala crevnu infekciu a vysledok - dnes - nemozem nic mliecne - som rok a pol po brusnej infekcii. Snad to tvoj pripad nebude. Inak syncek, ktoreho som cakala to iste - intolerancia laktozy.

maschena
autor
8. jún 2018

@inka04 juuuuj,ani nestraš. Ja to chápem zatiaľ ako nejaký,,tehotenský úkaz,, a tak sa k tomu aj staviam. Rešpektujem,že moje telo je ,,prejedené,, mliečnych výrobkov a verím,že to po pôrode prejde.
Tak ako som mala na začiatku tehotenstva potrebu žiť len na kyslej smotane a bryndzovom čokoľvek,tak teraz to telo proste nepotrebuje a odmieta. Snáď sa nemýlim 😉

reni666
8. jún 2018

Existuje aj také že intolerancia na mliečnu kultúru to znamená že niečo môžeš niečo nie napr. Ja keď zjem bambino syr tak mi je zle na zvracanie, hnačka a keď zjem kartičku tak nič :D alebo od zvolenskeho jogurtu zle od jogobelli nie 🙂

maschena
autor
9. jún 2018

@reni666 to je zrejme aj môj problém. Zatiaľ som vylučovacou metódou zistila,že mi vadí maslo z lidla....čo možno znamená,že je ozaj z mlieka 😀
Nejdem si zatiaľ robiť žiadne testy,počkám až po pôrode 😉

evellynka
8. aug 2018

Ja mám intolerenciu na BKM. Ale počas tehuľkovania si dávam vo veľkom mliečne 🙄 strašne mi chutia čokolády, vanilkové trubičky a podobné hlúposti 🤗 pýtala som sa na gynde, či to drobcovi neubližuje a povedala že nie. Máte iné info? Ja sa z toho max zdujem a pototo 😁 ale chuť je väčšia 🤷🏼‍♀️ Ďakujem

maschena
autor
9. aug 2018

U mňa bolo nakoniec príčinou,,prehánok,, magnézium. Po dohode s Dr som ho vysadila a do dvoch dní bolo dobre.

tinaholeckovie
20. máj 2021

@maschena ahoj moja. Mám rovnaký problém. Našla som toto vlákno. Chcem sa opýtať, či sa ti to po pôrode upravilo. Ďakujem

maschena
autor
21. máj 2021

@tinaholeckovie ahoj
U mňa to bolo nakoniec magnéziom, ktoré mi odporučila kúpiť Dr. S laktózou to nakoniec nesúviselo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre