Prekonala som toxoplazmovú infekciu. A čo vy?

ivka82
2. okt 2010

ahojte tehuľky/mamičky, mne zistili, že som vraj prekonala túto infekciu, poslali ma pre istotu ešte na infekčné vyšetrenie. ale ujo doki povedal, že to bude ok, nemám sa vraj stresovať..

sakura77
2. okt 2010

ahoj,ne to tiez zistila,ze bola prekonana a hodnoty som mala uz nizke,takze uz neovplyvnovali vyvoj babatka,ale mala som ist po porode este zas na krv,pre kontrolu,noa nejak som este nebola...jajha,ale pojdem..mne zistili este aj boreliozu,tiez uz nizke hodnoty...a bola som aj na infekcnom-tam aj tu boreliozu mi hned robili..ak mas nizke hodnoty tak sa nemusis bat.... 😉

anjelicek26
2. okt 2010

Rizikovejsie je, ked si ju este nemala. Väcsina dospelej populacie tuto infekciu uz pasivne prekonalo. Dolezite je, aby ti na infekcnom potvrdili, ze to bolo davnejsie, ze si sa nenakazila teraz pocas tehu. Ak ju mas prekonanu, uz sa nemusis nicoho bat... ja som toxoplazmozu nemala, kazdy mesiac mi robili kontrolny odber, ci som s nou medzi tym neprisla do kontaktu a nasa chudak macka nebola cele tehu odo mna snad ani raz pohladkana 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre