Zlomenina a vyberanie drátikou

maryjc
22. dec 2017

Ahojte mamicky.moja dcera si zlomila rucicku a dali jej donej dratiky ktore jej trcia.budu jej ich vyberat.a chcem sa spytat ci ma niekto z tym skusenosti a ze ako prebieha vyberanie dratikou.ci ju znova daju do plnej narkozi ci len umrtvia?buduci tyzden ideme na kontrolu tam mi vsetko povedia,ale ja som z toho nervozna a neviem co ma caka.dakujem:slight_smile:

dominika6
22. dec 2017

@maryjc budu ju znova uspavať

maryjc
autor
22. dec 2017

Fuuu to vazne?tak to si ma nepotesila,dakujem

loginexistuje
22. dec 2017

@maryjc je to len lahka narkoza a trva to kratucko

maryjc
autor
22. dec 2017

Aha.som myslela,ze ked je trcia von ,ze ked ich nema pod kozou ,ze len umrtia to miesto a vytiahnu.no uvidim co mi povedia.drzte palce.a pekne sviatky😉

aristka
22. dec 2017

@maryjc dievcata dobre pisu ,pojdu von v narkoze a bude to velmi rychle ,detom sa nepichaju bloky ,bolo by to stresujuce a bolestive ...

maryjc
autor
22. dec 2017

Aj operacia ked jej ich tam davali bola cca 15 minutova.a myslite ze nas pustia v ten den aj domov?ci nadruhy?a po akej dobe sa tie drotiky vyberaju?dakujem

deti95060810
22. dec 2017

mala to moja svokra - tiež v ruke. svokru dali do celkovej narkózy...ale problémy má doteraz...

miselkat
22. dec 2017

Synovi 5 rocnemu vyberali droty v oktobri ambulantne bez narkozy. Lekar predtym spominal aj narkozu, ale tiez povedal, ze kvoli tomu by nedal narkozu ani vlastnym detom.

janci05
22. dec 2017

Mojej mame dva roky do zadu vyberali z lakťa drôty, ale bez narkózy. Povedala, že za pár minút boli vonku. Možno pri deťoch dajú nejaké ukľudňovacie lieky, aby bolo v menšom strese, ale úplná narkóza asi nebude nutná, tak ako píše miselkat.

maryjc
autor
22. dec 2017

Dakujem vam.ja si tiez myslim,ze uplna narkoza nebude nutna.uvidime.pekny vecer

aristka
22. dec 2017

@maryjc na druhy ,musi byt po anestezii do druheho dna sledovany ,aj ked lahkej .

a_lexie
22. dec 2017

Ja som mala skaredu zlomeninu ked som bola dieta. Vtedy to bolo na 3. tyzdnovu hospitalizaciu a 30 stychov. Mala som aj kliny, ktore mi vytahovali, ale druhy krat ma uz neuspavali. Dolezite su hlavne rehabilitacie. Mama so mou cvicila kazdy den (plakali sme obe, lebo to velmi bolelo) a tiez som chodila rok do sanatoria namiesto skolky. Nemam ziadne nasledky.

babalenka
22. dec 2017

ahoj ked sme so synom lezali na chirurgii s otrasom mozgu tak tam bezne boli takto deticky ze im vyberali droty z ruk . Rano prisli na lacno podla veku im dali naladovku cca za hodinku boli naspet na izbe este sa mi zda ze mali narok na obed a ak sa nezgrcalo po tej narkoze tak isli v ten den domov Vacsinou boli tak pol dna na chirurgii a ked prisli s cerstvou zlomeninou tak tam aj spali v noci a na druhy den isli domov ale viem ze este dlho cakali na ortezu kym vyrobili na mieru. No my sme boli najdlhsie s tym otrasom 3 dni sme lezali ☹

soldi
22. dec 2017

@maryjc susedkin maly mal teraz tiez zlomeny laket, tri droty v nom co trcali von a len vytiahli na pockanie. Ze to je skor neprijemne nez bolestive.

bambuliacick
17. júl 2020

@aristka nemusi,my sme boli s 3r na operacii,trvala 45min a v ten den nas pustili

hanitamex
25. aug 2021

Dobry den,
prosim Vas, co ROBIA NA KONTROLE PRI ZLOMENINE S DROTIKMI?
samozrejme rentgen a aj Vam MENILI DLAHU za každým?
Dcera ide na 1. kontrolu po operacii, noc ju neboli, ide len o to sa pozriet ci sa jej to dobre zrasta, ale doktor jej chce odstranit Sadru a dat nanovo.
Bojim sa zbytocnej manipulacie, zavedenia infekcie otvaranim sadry a pohybu kedze to ma este len tyzden zoperovane.
NAČO JEJ TO CHCE MENIŤ KEĎ RTG UROBILI AJ V SADRE?
Na to mi povedal, ze "tuna sa to proste tak robi"!.
Klasická arongantna odpoveď nasich lekarov.

ďakujem

huginko02
25. aug 2023

@maryjc dobry den.Prosim Vas,ako vyberali vasej malej drotiky ambulantne??Napichali rucku??alebo??Potom ako dlho sa to hojilo??Lucka

maryjc
autor
25. aug 2023

@huginko02 Dobry den.Aj ked jej ich vyberali tak ju uspali,lebo koli tomu ze deti vedia mat z toho potom traumi mi povedali.Ale bola to asi 5min.zalezitost,co to urobili.Slabo ju na chvilku uspali.Samozrejme zasili,zafacovali,a mam pocit ze tak cca 2 tyzdne sa to hojilo.celkovo zo vsetkym asi mesiac.

maryjc
autor
25. aug 2023

@maryjc starsim detom to len umrtvuju,a vytahuju,len moja mala 5 rokov

huginko02
25. aug 2023

@maryjc 12 rokov ma..tak snad to bude ok.Dakujem.Posledna vec,ak mi nato viete odpovedat..Su tam potom ranky,ktore su prelepene??Ci to dlho zrastalo...po vytiahnuti drotiku.Dakujem este raz.

huginko02
25. aug 2023

@huginko02 oka,uz vidim odpoved.

maryjc
autor
25. aug 2023

@huginko02 moja mala dokopi asi 2-3stichy,to su malinke ranky.hoji sa to rychlo.len treba davat pozor este na ruku,kosti kde to bolo zlomene

huginko02
25. aug 2023

@maryjc dakujem

martinarap
13. dec 2023

@huginko02 dobrý deň,prosim vás ,tie dróty vyberali vašemu dieťatu ambulantne?Trčali von?Mój syn ma zlomeninu zapästia,trcia mu dva drôty von,a sadru.27.12 mu to maju vybrať.Doktor dnes na kontrole povedal,že ambulantne,bez lokalneho umrtvenia.Je mi biedne z tej predstavy.Dúfam,že ho to nebude bolieť.Ďakujem,Martina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre