Antibiotiká na streptokoka v 37tt. Mám brať či nemám?

julie6
26. sep 2007

Ahojte, som v 37tt a kedze z posvy robeny v 28 tt bol pozitivny na Streptokoka Agalactie gynekolog ma preliecil MacMirorom, no porodnik v 35tt mi robil vyber a znovu bol pozitivny, dal mi UNASYN antibiotika. Na internete je plno protichodnych nazorov, ze to netreba liecit pocas tehotenstva ze sa to aj tak vrati, ze az infuzne pri porode, na druhej strane niektori lekari napr. na stranke babetko pisu ze zapal moze vyvolat predcasny porod,odtok plodovej vody a ze lepsie to preliecit uz pred porodom. Taktiez som sa docitala ze UNASYN je sirokospektralne antibiotikum/viac prechadza cez placentu/dieto potom bude rezistentne na ampicilin a ze na streptokoka staci Penicilin G.
Ako ste boli liecene Vy, ak ste mali rovnaky problem????Fakt neviem ci mam do seba znovu trepat silne lieky teraz ked je asi najvacsia istota to podavat pri porode, aby sa babo nenakazilo. Z tych protichodnych nazorov lekarov som dost zmatena.dik

bianca
26. sep 2007

Ahoj.Penicilin sposobuje casto alergie.

annika
26. sep 2007

Ja som mala UMASYN v 16 tt. na nejalký zápal som to brala, ale že aký, to neviem. Keď som sa pýtala, že prečo, tak mi odpovedal doki , lebo to potrebujete jednoducho. A bolo to vyriešené... Nemala som žiadne ťažkosti z toho a ani odvtedy nemám.Na tenvýter idem budúci týždeň, tak som zvedavá...

vavka33
26. sep 2007

Aj ja som v druhom tehu mala v 37tt pozit.ster na streptokoka.Nedal mi na to nic,lebo vraj je to v tehu bezne a napisal mi do tehu knizky,ze mam dostat pri porode ATB.
Tak som v 1.dobe porodnej dostala infuzku s ATB a viac to nikto neriesil,mala bola v poriadku.Bala som sa,ci to nechyti pri porode,ale nie.
Drzim ti palceky,nech sa rozhodnes spravne,ale ja by som uz asi na tvojom mieste ATB nepapala,dostanes ich pri porode

natty2007
26. sep 2007

Julie, len to pri porode radsej porodnikovi este pripomen. Ja som mala ten isty pripad, mesiac pred porodom som lezala v nemocnici, kde mi ho najprv preliecili a vytery uz boli OK. Ked som sa pri porode pytala, ci mi podaju ATB, tak mi bolo povedane, ze ked som to preliecila, ze to netreba. A ked sa mala narodila,tak bola nakazena a bolo to s nou dost vazne. Takze baby pozor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre