Antidepresíva v tehotenstve?

lolita1805
27. sep 2011

ahojte maminky, nájde sa tu maminka, ktorá pred tehotenstvom aj počas tehotenstva užívala antidepresíva??chcem sa spýtať, či to nejako neohrozilo bábatko a neostalo poznačené tým...ďakujem Vám za odpovede.....píšte prosím len tie, ktoré s tým máte skúsenosti...Vďaka 🙂

nikaaa9559
28. aug 2020

@michaella24 dakujem za tieto slova, fakt má povzbudili lebo som si aj poplakala že som to nedala bez tých liekov. Ale viem že s nimi mi bude lepšie, tak že riešim to.

nikaaa9559
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mm103
1. okt 2020

Ahoj kočky,tak sa opäť hlásim po dlhšej dobe s otázkou,keďže tu v skupinke som uz zopár rokov a viem,ze su to diskusie a diskutujuce fajn.Mam 31,sedemrocnu dceru a chceli by sme jej dopriať surodenca.Problém je vsak v tom,ze užívam ad štvrtý rok,paretin 20 mg.Gynekolog je proti brat prve tri mesiace,psychiater proti pri paretine,jedine s iným liekom.Ja som o proti zmene,nakoľko viem,ze to nedam jednoducho.Stavy sa mi vzdy vratili horšie a bez liekov tehu nedam.Mate niekt.skúsenosti s užívaním paretinu pocas tehu a skúsenosti ako prebiehalo tehu,porod a ake su detičky teraz?Ďakujem

nikamo17
2. okt 2020

@mm103 ja som užívala prvé tri mesiace polku paretinu, nakoľko som. Mesiac trpela a tak mi dala na polovicu, po ukončením treťom mes. Som brala celu tabletku,, a brala som aj Keď som kojila, má krásnu zdravú, 3,5roc.dcerku

mm103
2. okt 2020

@nikamo17 ďakujem😊

kvetinka124124
11. mar 2021

Ahojte babulky.... Nájde sa tu nejaká mamina ktorá pred tehotenstvom aj počas tehotenstva užívala antidepresíva?? (Brintellix) chcem vedieť či to nemalo nejaký vplyv na bábätko... Veľmi vám ďakujem za odpovede.😘❤️😘

miskachrumka
1. máj 2021

@silvika99 ahoj ako dopadlo tehu so sertralin?? Ja som začala užívať teraz v 23tt

silvika99
2. máj 2021

@miskachrumka všetko v pohode 🙂🙂

miskachrumka
2. máj 2021

@silvika99 malé je v poriadku?? A pôrod ?

silvika99
3. máj 2021

@miskachrumka ano maly ma 3r vsetko ok, porod prirodzeny ja som nemala problem co sa tyka panickych atakov pocas porodu, ale so spanim takze porod s tym nesuvisel

linda9999
26. aug 2021

@kvetinka124124 ahoj Kvetinka, nakoniec uzivas ten Brintellix? Ja som ho uzivala pred tehotenstvom, po otehotneni vysadila a v 7 mesiaci sa mi uzkosti vratili takze skusam zatial na radu Neurol 0,25 3x denne ale budem asi musiet na ten Brintellix...

kvetinka124124
28. aug 2021

@linda9999 ahooj, brintelix neuzivam,vysadila som ho po 3.tyzdni nerobil mi dobre,doktorka mi ho zmenila na sertralin a ten úplne super, momentálne ho už neuzivam snažíme sa o miminko snáď bude všetko ok...

minyminy
24. sep 2021

@sardinka333 ahoj ako to myslis? Ze laktacia moze sposobovat tie stavy? Ak kojis ci ked nekojis? Dakujem

michaela20011203
4. okt 2021

@minyminy ahojte tak ja som užívala od začiatku po koniec tehu aplrozolam na Panicku poruchu ktorú mám už 6 rokov a cely čas sa mi nepodarilo vysadiť lieky. Užívala som v dávkach 3x1mg denne predtým som užívala oveľa viac mg... Musím si zaklopať moje dieťatko je zdravé,usmiate a úplne kľudne. Žiadny abstinencny syndróm nemala. Takže ženám čo musia lieky užívať poradím len toľko po porade s lekárom užívate a nehambit sa za chorobu. A určite nehľadajte riesiania Googlenim na nete lebo sa len psychicky zničíte viac. Hore hlavu pozitívne myslieť a bude to všetko dobré. Každej jednej prajem pokojné a kľudne tehotenstvo.

luciaaa123456
10. jan 2024

@andocka Ahoj prosím ako si dopadla? Som tehu vysadila som lieky ad na spanie a veľmi sa mi zhoršilo a musím ísť naspäť na ne…

luciaaa123456
11. jan 2024

@sahenka ahoj prosím ako si dopadla? Som na tom rovnako 😏😏😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre