• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo

7. júna 2017 
nevesta: ja som pred tehu tiez zboznovala a nevedela som sa ho zriect do konca 3.mesiaca, teraz mi uz nejak nechuti...zato kavu mozem aj 2x denne...Neviete, moze sa aspon jedna kava denne pri kojeni? Asi zomriem bez kofeinu :sunglasses:
7. máj 2007 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslim, ze ano, teda aspon vsetky zname piju, ale slaba, jedna lyzicka nescafew :wink:
7. máj 2007 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmmm...ale ja nemavam ekzem... teda mam to prvy krat a zrovna teraz, ma to dost naplasilo, lebo ja som skor s tym zdravych, ktorych sa nikdy nic netyka...
7. máj 2007 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nevesta: mne sa zas perfektne osvedcil krem Atoderm, alebo este lepsi Atoderm P.O. Zinc od Biodermy...
Inak, najhorsi som mala ten ekzem prve tri mesiace tehu...potom som bola u kozneho, dal mi Hydrocortison, raz som si to natrela a ekzem bol prec :slight_smile:
Ale nema sa pouzivat casto, ale moze sa sem-tam v tehu...
7. máj 2007 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mozno ho mas v sebe a teraz ti prepukol vdaka tym hormonom... Aj to sa stava. Ja dufam, ze mi tehu zmierni alergiu, lebo inak netusim, co budem robit. Trpim nou od jari do jesene a nemala by som na nu teraz nic brat :frowning2: :unamused: tak trpim. Zatial to riesim sprejom z morskej vody... :pensive:
7. máj 2007 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zzz: mne zacal ten ekzem asi ked som mala 24 rokov, z nicoho nic...Najprv na krku, potom aj na rukach...Ale moze to byt kluidne aj alergia, napr. zihlavka...napr. po jahodach, al. exotic. ovoci byva casto...
7. máj 2007 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sussik, ja mam Hydrokorizon doma, ale radsej ho nechavam v sufliku... Predsa len je to dost svinstvo...
7. máj 2007 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sussik primar na antolskej hovoril ze mozes dve kavy denne ale slabe pri kojeni ale da sa to nahradit aj pojedanim hroznoveho cukru a nevsugerovavaj si vopred ze budes unavena ja som verila ze malicka bude dobra a v noci bude spavat a poviem ti da mi viac spat ako ked som bola tehotna to byvala hore aj o jednej v noci a o piatej uz ma kopala ze je hladna :grinning:
teraz jej dam jest o pol jedenastej a spi az do pol siestej zozaciatku byvala este o tretej raz hore ale potom to postupne predlzila
7. máj 2007 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hroznovy cukor pomaha dodat energiu aj mne, normalne som sa cudovala... :confused:
7. máj 2007 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nevesta- vobec sa nemusis bat pouzit ho 2x tyzdne, mne fakt pomohol, ked som si ho dala raz a predtym som fakt trpela...aj ten doktor hovoril, ze je to v tehot. to najbezpecnejsie z tych horm. masti. A este k tomu, on sa skoro vobec nevstrebava...
7. máj 2007 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono ho odporucaju aj na porod ale mna ani nenapadol radsej som posluchla porodne asistentky a pospala som si ako si davat hroznovy cukor :grinning:
7. máj 2007 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dorotka: take zlate miminko by som aj ja chcela :slight_smile:
Inak, to je asi moja najhorsia nocna mora, ze sa nevyspim...Nikdy som nevedela byt v noci hore, este aj ked som sa mala ucit na skusku na VS, radsej som isla spat... :grinning: Ale ze v tehotenstve prolaktin sposobuje taky lahky spanok, ze sa zobudim, ked mimi zacne plakat...
7. máj 2007 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a preco sa nemozu grepy?? :confused:
ja pijem vela citronady :fearful:
7. máj 2007 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujeme za gratulácie :dizzy_face:
...chcela som sa spýtať, či niekto nemá nejaká jedálníček vhodný pre tehulky... lebo strašne veľa z toho čo mám rada by sa papať nemalo. Nechcem to preháňať, ale keďže sme poriadne rizikoví, nechcem ani nič zanedbať :pensive:
8. máj 2007 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
grepy by sa nemali lebo že obsahujú chynin - ako tonic, ale ked zješ jeden a nie dve kilá, tak to neva... :wink: :dizzy_face:
9. máj 2007 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sue co ja viem tak pocas tehotnosti nemusis obmedzovat svoj jedalnicek, ja som tiez jedla vsetko aj tie grepy a vsetko bolo v pohode. Az ked budes kojit potom budes musiet jedalnicek obmedzit, takze zatial si uzivaj vsetko jedlo, papaj proste vsetko na co mas chut :grinning: :grinning: :grinning:
9. máj 2007 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sue, tiez sa pripajam k riuske. Na zaciatku som skumala co smiem a nesmiem ale teraz jem vsetko. Az na pecienku ale ta mi nechutila ani pred tehu. :wink: Hlavne papaj zdravo a bude to v pohode. :slight_smile:
9. máj 2007 o 11:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sue, velmi ti gratulujem a prajem krasne tehulkovanie :wink:
9. máj 2007 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
grepy obsahujú chinín?...ja síce grepy nejem,ale pijem grepové džúsy...inak tonic mi v tehu HROZNE chýba...pečienky by sa mali obmedzovať aj rôzne pašteky z nich,jedlá z vnutoností,zabíjačkové záležitosti...ale občas zhreším a dám si nejakú vysmážanú pečienku alebo jaternicu...
9. máj 2007 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andy.a mám pocit, že som to niekde čítala...A teraz nedávno, len to mám teraz zle s mojou pamäťou... :grinning:
9. máj 2007 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, nic netreba prehanat, ja som jedla v podstate vsetko, teda to, na co som mala chut, a ako pise riuska, az ked som kojila, vynechala som nejake jedla.
A z vlastnej skusenosti nedoporucujem pred terminom jest fazulu. Ja som sa zlakla, ze uz je tu porod a to boli zastavene vetry :grinning: :grinning: :grinning:
9. máj 2007 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elli, presne toto mala moja svokra. Myslela, že na nu idú bolesti, svokor ju viezol do blavi a ked boli pri br. hrade či kde, tak sa vyprdkala a bolo. A on jej na to povedal - tak na to sme museli ísť až sem? Si to nemohla doma? :grinning: :grinning: :grinning:
9. máj 2007 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Megie :grinning:
9. máj 2007 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, existuju aj nejake bylinky ktore by sa v tehu vyslovne nemali? Lebo cierny caj chcem pit s mierou,ovocne mi uz lezu von krkom (niekedy doslova :frowning2: ) a s bylinkovymi som na neistom. :confused:
10. máj 2007 o 10:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinax: salvia napr. vobec nie, ani prehanave caje, ako krusina a pod. Ja som to riesila mineralkami a dzusmi, ked som uz ovoc. caje nemohla ani citit :slight_smile:
10. máj 2007 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinax, ja pijem dva krat denne caj pre tehotne, tam su bylinky, ktore sa mozu v tehu a su aj dobre na posilnenie maternice. teraz som nachladnuta, tak pijem len caje a striedam ovocne s tehu, inak pijem vela mineralky a brusnicovy dzus, ten je dobry na mocove cesty.
10. máj 2007 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
.adkag - a papaj brusnicovy kompotik. Je to naozaj velmi liecive. aj ked nie tak dobre, ako jahodky :slight_smile:
10. máj 2007 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svetluska, taky predavaju v obchode?
10. máj 2007 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem, ci to maju v obchode. mne mam ka zavarila zopar flasticiek, lebo ja mamvam casto zapaly moc. ciest...
10. máj 2007 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
grepy neobsahujú žiaden chinín,dokonca sa v teho dporučujú pre vysoký obsah vit.C.,... :slight_smile:

a čo sa týka brusníc,naozaj sú dobré na močové cesty a močové infekcie,stačí piť brusnicové džúsy,napr.Relax a pod...len súdosť drahé,l škatuľa tuším okolo 4O sk.l liter...ale sú aj chuťovo výborné... :slight_smile:
10. máj 2007 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok