Magnex B6. Je neškodný v tehotenstve?

raduska12
5. apr 2011

Haloo 😝 potrebujem vedieť či je neškodné používať toto MAGNEX B6 . Dr.mi povedal , že mám brať magne b6 , ale toto je aj šumivé vlastne je tam napísané , že to je výživový doplnok . A celkovo neviem načo a prečo sa berie magnézium počas tehotenstva. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď 😉

miselka11
5. apr 2011

ahoj, aj ja beriem magne b6 uz asi 2 mesiace 3x1 tabletku, ja to beriem koli tvrdnutiu bruska. dr. ti nepovedal naco ti to odporuca? opytaj sa ho na poradni...

miselka11
5. apr 2011

magnex b6 neviem ale co je.. ja som si kupila nesumive a vola sa to presne magne b6

raduska12
autor
5. apr 2011

@miselka11 ahoj no mňa dosť bolieva v podbrušku ako keby mám dostať menzes , ale nedostanem len mám také bolesti .. a v lekárni mi povedala , že si môžem vybrať buď šumivé alebo normálne , že čo mi je lepšie ... a tak radšej vypijem pohár vody ako tabletku , ale ani na internete som nenašla či to je neškodné , alebo tak a bojím sa aby som nejak neuškodila malej ☹

lubica69
5. apr 2011

@raduska12 magnézium sa zvykne predpisovať tehulkám od cca 15tt
Ja beriem magne B6 podľa potreby max však 3 krát denne Napomáha proti kŕčom a tvrdnutiu bruška Pokiaľ mávaš ty bolesť v podbrušku ako píšeš pomôže ti proti bolesti a kŕčom A pokiaľ viem škodlivé ni je Berie ho 90% tehuliek čo ja poznám
A mám aj šumivé ale nezaberajú mi tak na kŕče ako tabletky

raduska12
autor
5. apr 2011

@lubica69 och takže zajtra môžem opäť letieť do mesta do lekárne a kupovať nové 😒 keby sa mi chcelo jak sa mi nechce .. tak vám teda ĎAKUJEM za odpovede 🙂))

miselka11
5. apr 2011

@raduska12 tak to mas koli tym bolestiam v podbrusku, aj ja ich mávam ☹ nie je to nic prijemne..
ked ti dali v lekarni na vyber, tak je to potom ok, neboj 😉

raduska12
autor
5. apr 2011

@miselka11 kiežby mi to po nich prešlo lebo už niekedy nevládzeme s tými bolesťami :/

miselka11
5. apr 2011

poznam to dobbre, neboj nieco to pomoze.. tiež ich mas brat 3 x denne?

ivka1.12
18. feb 2012

Ahojte citala som diskusiu ja beriem tiez magne b6 pri malom som to brala az do 9mesiaca t.j 36tyzdna tehotenstva maly mal po porode abstinencne priznaky bol velmi napety tak som sa rozhodla tezar to nebrat teda obmedzit brala som len 2xdo tyzdna a teraz v 30tyzdni tehotenstva ma hospitalizovali lebo som mohla mat predcasny porod a bola som tyzden tam na infuziach davali mi magnezium takze sa neoplati nebrat to radsej brat tie babätka to neako pretrpia ze uz to nebudu dostavat ale bolo by horsie keby sa narodili predcasne takze odporucam brat ale ja beriem 2xdenne.To su moje skusenosti

zanka29
17. apr 2012

ahojte tehulky🙂
som v 19. tyzdni a stale mavam krce v podbrusku a pridali sa k tomu aj obcasne ale za to neznesitelne krce v lytkach. gynekolog mi povedal, ze si mam kupit MAGNE B6. taks om si ho kupila a v pribalovom letaku PISALI: klinicke skusenosti s podavanim lieku dostatocnemu poctu tehotnych zien neukazali ziadny skodlivy ucinok na plod alebo veduci k vrodenej vyvojovej poruche. NO ZARAZILI MA DALSIE VETY: Napriek tomu sa magnezium ma podavat len v nevyhnutnych pripadoch. Tento liek sa moze uzivat pocas tehotenstva len vtedy, ak tak urci vas lekar.
Tak teraz neviem, mam to brat alebo nie? Ako pri sposobe pouzivania sa pise, zeby sa mala uzivat pre dospelych: 6-8 tabliet denne a pri tehotnych 2 tablety, presne tak ako mi kazal lekar.
mozem sa teda spytat, ake ste mali s tymito tabletkami skusenosti?

xlucia
17. apr 2012

@zanka29 dobre. prestalo mi tvrdnut brucho

zanka29
17. apr 2012

mne zatial brusko netvrdne, skor citim krce v maternici. myslis, ze mi aj na to pomoze? a ked s ata mozem este spytat, tak kolko krat do dna si ho brala? a ako dlho? dakujem

amdeis
17. apr 2012

Ja som brala magneziove tablety 500mg-ove ciste. Neoporucali mi akekolvek kombinacie s cimkolvek nakolko som ich brala 4, teda min 2000mg denne. To by ma bolo odrovnalo, keby tam bolo este aj kopec inych pridavkov.

amdeis
17. apr 2012

Pardon, brala som 4 rano a 4 vecer. 😅

nicky182
17. apr 2012

@raduska12 ahoj, ja som uzivala par krat magne b6 ale ako tabletku ...uzivala som ho kvoli castym krcom v nohach a velmi mi bilo srdce - rychly tep ...hlavne ked som sa rozculila ...podla mojho Dr. je uzivanie magne B6 neskodne ....ale vraj nie dlhodobo ....myslim, ze sa nemas coho, no pokial mas pochybnosti, prekonzultuj s lekarom ...drz sa, pa

anjelik14111
31. okt 2014

ahojte baby no ja som mala pred tehotenstvom diagnostikovanú hypeventilačnú tetániu ale mala som s nou pokoj asi zo tri roky a teraz v piatom mesiaci sa mi opať vrátila, bolesti hlavy(neznesitelné), sem tam ma trhne, rýchly tep, proste klasické príznaky, preto sa chcem spýtať či máte niektorá takýto problém a či si možem to magne b6 nasadiť bez totho aby to malému uškodilo. poradnu mám až v utorok a dovtedsy mi hlavu urve :( dakujem za hocijakú radu.

miluckatnv
22. dec 2014

ahojte, mne to predpísali dnes tiež kvôii skrátenému kŕčku... len ma mrzí, že mi to dala zastupujúca lekárka môjho lekára, ktorá už na prvý pohľad vyzerala "profesionálne" s dlhými gélovými nechtami v koženej sukni... tiež rozmýšľam, brať/nebrať

alcinkap
26. dec 2014

@miluckatnv
Ja beriem magnezium galvex 3x2 ... tiez kvoli skratenemu krcku a tvrdnutie bruska

evita876
1. máj 2015

Ahojte, som v 30tt a na odporucanie gynekológa mam tiez užívať 3x1 tabletku magne B6 kvoli bolestiam v brušku. Uzivam aj centrum mami a zabudla som sa spýtať ci to mozem kombinovať. Vedeli by ste mi poradit.Dalsiu poradnu mam az za tri týždne tak aby sa dovtedy nieco nestalo. DĎakujem

lucinkaboz
1. máj 2015

magnezium ako minerál nemože byť škodny

nadika1808
8. okt 2015

Mne v lekarni odporucila magnesiove tabletky a nie magne b6 ze to je skodlive v tehotenstve

janka4321
6. máj 2016

Ja som to brala hned od zaciatku tehotenstva magne b6 tabletky 1x,ak som citila vycerpanie,unavu,krce (brucho,lytka..)..pricom kludne som mohla brat aj 3,ale stacila jedna a citila som sa skvelo..strasidelne scenare treba filtrovat,naozaj velke % tehotnych to uziva...a urcite pre pokoj na dusi poradit sa s gynekologom...

janocka242
12. sep 2017

@miselka11 aj ja mam bolesti ako na menzes a az zajtra robim test a to prečo su tie bolesti ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre