Môže časté kýchanie uškodiť bábätku v brušku?

wewe4
4. jún 2009

Ahojte, už asi 2 roky často kýcham a smrkám, ale nejak som to neriešila...lenže teraz keď som tehotná sa bojím, či ten tlak nemôže nejak uškodiť tehotenstvu alebo poškodiť bábätko.
Doktorky som sa pýtala a tá povedala, že nie...ale aj tak...
Nemáte s tým niektorá skúsenosť?

meliska
4. jún 2009

wewe: ja teraz kycham o dusu a tiez mam niekedy strach... ale snazim sa vzdy zatiahnut brusko, alebo pritiahnut nohy k bruchu aspon trosku... lebo samej mi to je neprijemne, chuda drobec vnutri 😉

monika131
4. jún 2009

wewe - neboj nič sa mu nestane, to by si musela kýchnuť ako slon aby sa mu náhodou niečo stalo. 😅
Ja tiež počas tehu viac kýcham a smrkám, ale vraj je to v norme a keď je to už fakt zlé, tak si dávam corizaliu, alebo je aj homeopat. liek na alergickú nádchu, vyskúšaj si ho kúpiť v lekárni a uvidíš.
A do nošteka si striekaj Mar alebo Sterimar - to pomáha. 😎

mandula
4. jún 2009

wewe, tak ja kycham asi 50x denne. Tiez som alergicka, ale uz asi 2 roky neberiem lieky, pretoze sa mi po nich zacali kazit zuby - aj ked lekarka tvrdi, ze to nie je tym, ale ja viem svoje. Kazdopadne som to ale zvladala, az na to ze teraz v tehu to pocitujem viac. Hlavne rano - uplne upchaty nos a stale kychanie. Male ma dokonca vzdy aj kopne, ked kychnem 😀 Ale urcite mu to nevadi, nemusis sa bat. Myslim, ze viac by mu skodili lieky, preto sa len modlim, aby som este tie 4 mesiace vydrzala.
Prajem Ti krasne tehulkovanie 🙂

wewe4
autor
4. jún 2009

Dakujem, nevedela som, ze su na to nejake vhodne lieky v tehotenstve...tak skusim 🙂

wewe4
autor
4. jún 2009

Baby, neužívate niektorá homeopatický liek Rhinallergy? To mi poradila lekarnička, tak som si to kúpila, ale píše sa tam, že by som to mala v tehotenstve konzultovať s doktorom...tak teraz neviem

berus222
4. jún 2009

wewe neboj. ja som mala sennu nadchu posledny mesiac tehotenstva a nic sa nestalo. kychala som v kuse a myslela som si, ze skor porodim, ale prenasala som tyzden. a brala som normalne lieky proti alergii.

smajli
5. jún 2009

moje babo sa tiez riadne teraz natriasa...akurat mam nadchu,kycham,soplim,kaslem...,ktovie,co si o tom babo mysli :o))) uz som si myslela,ze to na mna ide alergia...ale toto je este riadna nadcha... ale ta alergia,ktoru mam najsilnejsiu v juli az septembri na mna este caka...
:o) babo ma natriasacku a ked tak citim,ze idem silno kychnut,tak sa tak zohnem... vadit by to babatkam nemalo:o)

bajaaaaa
20. nov 2013

@smajli takže nádcha nijako neublíži?? ja som mala aj kašel, ale ten mi už prešiel. Ale nádcha sa neviem zbaviť, a dosť sa bojím lebo som len v 4tt, tak mám strach aby sa niečo nestalo :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre