Môže Niva v tehotenstve uškodiť?

tinka156
15. máj 2012

Baby včera som zjedla pizzu s nivou. Dnes som čítala, že v Tehotenstve sa nemôže. Bojím sa. Môže to nejako uškodiť? ☹

lindana
15. máj 2012

Myslim, ze sa bat nemusis. Je to kvoli riziku listerie a pod., ale kedze bola v peci spolu s cestom, tak presla vysokymi teplotami a ak by naaahodou bola zla, tak sa tie bakterie znicili 😉
@tinka156

mimma17
15. máj 2012

vobec sa nemusis bat ja som sa tiez zo zaciatku stranila nivy lebo sa pise v mudrych knihach ze sa nemoze a to som ju tak strasne milovala ale zoparkrat som zhresila asi tak aj 6x ale vzdy po tepelnom upraveni nie surovu ale neboj sa nic....🙂

xenicka13
15. máj 2012

nic sa nestane ja som jedavala aj plesnive syri a mam deti OK

nibiru
15. máj 2012

je to koli listerii ale tu možes dostat aj s zle umyted dosky na krajanie,masa neupraveneho mlieka ak je priamo s kravy a x vyrobkou pokial ich budes jest všetky po dostatočne tepelnej uprave nič sa nestane.

slavik
15. máj 2012

Ja jedávam pravidelne pizzu s nivou a tiež si dám aj plesňové syry.

ikke
15. máj 2012

podstatne je, ci je niva z pasterizovaneho mlieka, ak ano, potom ju mozes jest aj surovu. listeria sa vyskytuje v produktoch z nepasterizovaneho mlieka.
tepelne upravovane jedla su urcite ok

katren
15. máj 2012

@tinka156 necitaj co smies a co nesmies a daj si, co ti chuti....
ja som mala teraz na ranajky toast so sunkou a Hermelinom....

maminka142
15. máj 2012

@tinka156 Niva obsahuje penicilin, tak preto by sa v tehotenstve nemala... A nemala by sa ešte aj pečienka, ale kvôli čomu to už neviem...

anjelicek26
15. máj 2012

@maminka142 - velmi vela vitaminu A 🙂 Ta pecienka 🙂 Ale trosku v jedle neuskodi, len nie na dennom poriadku cely tanier 😀

babulka1978
15. máj 2012

Užívaj si tehu a papaj, čo ti chutí. Plesňové syry by sa nemali kvoli obsahu penicilínu, ale všetko je rátané na veľké množstvá 🙂 V rozumných množstvách a nie každodenne 🙂

katren
15. máj 2012

@maminka142 pecienka je sklad toxinov, co sa hromadia v tele....ale sem-tam mozes....

maminka142
15. máj 2012

@anjelicek26
@katren 🙂 Ano prave som si to vygooglila a vraj väčšie množstvo pečienky, môže poškodiť aj plod... Ďakujem 😉

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre