Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
22. aug 2009

ja ani sladené bublinkové nemôžem lebo to moj črevá neznášajú a mám z nich strašné kŕče a hlavne z coly. ja pijem lucku zelenú normálne ale teraz mi chutí lucka ružová ale nie tá prevarená

slovakia13
22. aug 2009

ahoooj dievcata
tak,ja mam tlak ked si meram sama doma 110/60 a ked v nemocke ,alebo na poradni tak mam 130/85,90 co je hranicny asi stres 😝 ta druha hodnota nesmie byt vyssia ako 90 mi vysvetlili.....
inak sa strasne nudiiiiim.....asi idem kuknut popolusku 😀
inak v tehu je lepsie ked je nizky 😉
....zas mam zahu desssss

andrejusa
22. aug 2009

mne nikdy nechutili bezbublinkové minerálky, ale teraz pijem len tie. Minule som si kúpila neperlivú matonku a bola super, niektoré sú ako neodtečená voda z vodovodu. Ináč, ja som tiže minule odpila z mužovho pohára kvapku kofoly, lebo ma bolela hlava, ale to bol fakt len hlt a brucho ma bolelo pekne, teraz už viem teda z čoho. 😝

andrejusa
22. aug 2009

ahoj, ty si tu dlho nebola... alebo ja?mne záha skončila na začiatku, mala som je len nejaké 3 mes. My si musíme kúpiť tlakomer, nemám si ako zmerať keď ma bolí kečeňa.

garicka
22. aug 2009

baby idem ja vyprážať fašírky, mnž robí zemiačky tak sa uť teším na obed, zatiaľ sa majte pekne

ahoj slovakia 😵

slovakia13
22. aug 2009

andrejuska
mne zaha zacala az teraz .....ze maternica tlaci na zaludok
som bola v nemocke od stredy ,vcera nas pustili 😀 tak som happy 😉 ale ja vas poctivo citam.....iba som leniva na pisanie 😉

andrejusa
22. aug 2009

ahooooj, tak zajtra a dobrú chuť 😉

andrejusa
22. aug 2009

ja som to tu zas zanedbávala, lebo stále bolo niečoho veľa. Najprv svadba, potom v práci, atď. A prečo si bola v nemocke? ja si idem 24.8 pre výsledky krvi, tak hádam budú ok.

slovakia13
22. aug 2009

som to tu pisala asi 2strany do zadu......zacala som v robote krvacat,tak ma hned brali do nemocky -krcok 🙄 hadam uz budeme ok,ale mam byt pripravena mozno mala pojde von skor

andrejusa
22. aug 2009

aha prepáč, nebola som tu a niekedy sa mi nechce dozadu čítať. Tak hlavne že je všetko ok. Ja som si myslela, že budem mať problém s krčkom, lebo mi robili dávnejšie konizáciu, ale miesto toho mi začal robiť trable chrbát. Asi mi mimčo tlačí na chrbticu.

andrejusa
22. aug 2009

keď si položím ruku na holé brucho, cítim tak slabulilinko biť srdiečko, myslíš, že to môže byť bábatko, alebo sa mi to len zdá? od kedy si na rizikovom, teda ak si?

garicka
22. aug 2009

som späť, nechala som vyprážanie na mužíčka 😅 nech si tam stojí pri tom sporáku.

andrejusa a s tým tvojim krčkom čo povedal doki, že drží?

andrejusa
22. aug 2009

keď som sa ho na to pýtala, povedal, že to bude sledovať, ale zatiaľ je všetko ok. ťuk ťuk ťuk

andrejusa
22. aug 2009

ja som včera robila palacinky a popri tom aj segedínsky a bábo muselo byť ako v saune, keď som stála 2 hoďky pri šporáku 😀 , aj mne mužíček veľmi pomáha. a nevieš mi náhodou poradiť na tú moju otázočku o 13.36?

slovakia13
22. aug 2009

no neviem ,ja som malu zacala citit az v tom 18tt aj srdiecko malej kontroluju az od toho 20tt ako bije.....segedin by som si dala,mnaaaam!aj v nemocke ked ju monitorovali,tak bol problem ,mala utekala,museli ju hladat 😀 😀 😀 neviem ci by si uz pocula bit srdiecko 😕

garicka
22. aug 2009

tak to asi neviem.... ale srdiečko drobca by v takom tt malo byť až nejako 150 krát za minútu, bilo rýchlo? nemohli to byť len nejaké pohyby v črevách? lebo v 14 tt sa mi to nezdá, aj keď by som bola rada keby to bolo srdiečko, aj keď sa možno mýlim ja 😉

garicka
22. aug 2009

slovakia
takže tvoja je taký bežec? 😀 ja som tiež začala drobca cítiť až na konci 18 tt aj ked už v 17tt som niečo cítila ale nebola som si istá a bolo toho málo

cicimon
22. aug 2009

caute,

vy uz ste tu vsetky "viac tehotne" 🙂 ja som este stale nebola u lekarky, mala dovolenku, takze v pondelok zacnem 6tt a este nic...

a okrem vytoku ziadne zmeny

garicka
22. aug 2009

ahoj cicimon

už sa nepamätám kedy bude tvoja lekárka v práci? a možno aj bude lepšie ked pojdeš neskôr budeš ma vyššie hcg a aj na utz bude viac vidno. v 6 tt začína biť srdiečko tak možno ho už bude počuť 😉

cicimon
22. aug 2009

garicka,

zacina od pondelka, tak snad sa tam cez tyzden dostanem , uz by som to chcela mat aj oficialnejsie, ako z testu 🙂

a ani sa zatial necitim ako tehotna, jedine ze som obmedzila riadnu kavu a alkohol 🙂

slovakia13
22. aug 2009

garicka
vzdy som myslele ,ze je to lenosko....ale v nemocke mi povedali ,ze je velmi aktivna 😀 😀 😀 aj na scane som ju necitila a myslela ,ze spinka a jednoznacne sa tam mrvila 😀 😀 😀 cuckala si rucicku a tak 😵
byny som hladna a neviem co by so isla jest....teda neviem na co mam chut 😝

slovakia13
22. aug 2009

nie byny ,ale baby 😀 😀 😀

garicka
22. aug 2009

cicmon

alkohol úplne vylúč, akurát v poslednom mesiaci alebo posledných dvoch si môžeš dať pohár vínka.... som to čítala v nejakom časáku alebo knižke 🙂 káva by sa v tehu nemala piť zrnková, ale len neska...
ja kávu pijem každé ráno, tak dúfam že tým drobcovi nepoškodím, môj doki povedal že tak 2 slabšie kávy denne môžem, hlavne ak mám nízky tlak, ale každý lekár má na to iný názor...

slovakia
moj drobec ako sme boli na morfologickom utz sa veľmi nehýbal, takže doki ho vedel pekne premerať, ale teraz kopká a hlavne posledné 2 noci začne robiť diskotéku keď už chcem spať 😀 ale som šťastná že kopká, sa s ním potom "hádam" 😅

cicimon
22. aug 2009

no odkedy som nasla // tak alkohol nic. A kupila som bezkofeinovu kavu, aj ked neviem, ci to je potrebne - ale ta mi nejako nechuti, nejaka je bez chuti.

A co stacionarny bicykel a beh na pase? par tyzdnov?

garicka
22. aug 2009

tak to netuším.... skôr asi tehu cvičenie alebo plávanie a prechádzky. ale myslím že teraz v zdraví písali že pre tehulky je dobrý aj pilates. tak sa skús spýtať svojej lekárky. 🙂

slovakia13
22. aug 2009

inak mne teraz zacala strasne chutit kava s mliekom 🙂 aj v nemocke sa nas pytali cely cas ci nechceme kavu....ale asi nebola zrnkova 😨
inak ja ako som tehu som nevypila ani kvapku alkoholu ,niekedy mam chut na pivo, ale potom to vzdy prejde...baby nech uz sme odrodene,ja sa uz citim strasne velka a nemotorna

garicka
22. aug 2009

ivkaivka písala že sa jej v noci narodilo dievčatko (neviem či ste si s ňou zvykli písať) aj kamarátke sa včera narodil chlapček - 4150 gr. aj ja by som už chcela mať drobca pri sebe ale musíme vydržať...

mne káva bez mlieka nechutí, ešte si zvyknem dávať caro do mlieka miesto kakaa a bez cukru je to celkom chutné. najprv som si ho spravili s vodou, ale bolo to strašné... 😖

slovakia13
22. aug 2009

co to je caro? nahrada kavy? inak som nervozna maju mi priviest kocik ,vcera som nasla lstok ,ze pridu dnes a nic.....a to uz bude 5 hodin 😠

garicka
22. aug 2009

jo je to náhrada, je to rozpustný kávovinový nápoj z jačmeňa, jačmenného sladu, čakanky a raže. obsahuje to aj celcium a je vhodné aj pre deti. niečo podobné ako biela káva 🙂

garicka
22. aug 2009

a to bude tiež v takej farbe ako je v albume? dobre vyzerá 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre