Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
19. okt 2009

Krasne ranko zahmlene 🙂 🙂
este vsetky buvate?
😀

tinad
19. okt 2009

Dobre ranko maminky a cakatelky.. Este mam mesiac cakania na drobca pred sebou, uz by som ho chcela mat vonku.. mozem uz kludne po 36tt rodit?

vefi89
19. okt 2009

tinad, bree rranko, nechapem, preco by si nemohla rodit?

tinad
19. okt 2009

neviem, myslela som, ze babenka sa drzia az do konca 40tt

vefi89
19. okt 2009

tinad, vsak ani predcasny porod uz nie je nic nezvycajne 😀

tinad
19. okt 2009

no to hej, ale som zvedava ci sa mi babenko narodi skor alebo budem prenasat.

vefi89
19. okt 2009

to sa musis nechat asi len prekvapit 🙂

tinad
19. okt 2009

vefi89 : a ty si mala ake porody? mala si aj epi?

vefi89
19. okt 2009

tinad, tie deti su manzelove a mame ich v opatere, nakolko ich matka sa scvokla. Takze ja ti v tomto neporadim. Akurat co by som ti mohla napisat svagrinine pocity a dojmi 😀

garonka
19. okt 2009

ahojte no dnes vonku vyzeralo nadherne ale aka to zima je 😠 uška mi zamrzli ani ma nenapadlo vziať čiapku 😀 ale hlavne že havo mal kožuštek 😀

vefi kde sa tulááááááááš?

vefi89
19. okt 2009

garonka, uz som tu, bola som v dedine, hrozna zima. Brrr 0 stupnov a hmla, esteze nefukal vietor 🙂

vefi89
19. okt 2009

ale utekam sa este za moalou trochu pohrat, lebo je dnes velmi mrzuta, tak okolo praveho poludnia sa vratim 😀 😀

vefi89
19. okt 2009

Garonkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

garonka
19. okt 2009

no konečne som tuuuuuuuuuuuuuuu vefiiiiiiiiiiiiiii len som žehlila lebo drahy ide het na cely týždeň a nema čo nosiť 😀 😀 😀

andrejusa
19. okt 2009

Ahojte 🙂 veeeeeeľmi dllllllho som tu nebola, ale od doktora mám nakázané ležať a odpočívať, takže k pc teraz ani nepáchnem. Pridávam sľpbené fotečky zo svadby, trošku neskôr, ale prdsa... Budem sa snažiť sem chodiť trošku viac, ale mávala som silné bolesti aj v chrbtic, aj v podbrušku, tak som sa silno bála... už je to trošinka lepšie, ale aj tak si dávam bacha

www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbumID=4963...

garonka
19. okt 2009

jeeeeeeeej moja andrejuška ahoooooooooj normalne si ma potešila až mi slzy vyhrkli, že kde si 😔 ale pekne ležkaj aby chrbat nebolel, a babenko sa ako ma? pohyby už citíš? je to krasne 😉

idem kuk fotečky 😉

andrejusa
19. okt 2009

ahooooooooj, aj ja som rada, že som zas trošku medzi vami. Cítim pohyby, cítim a je to prekráááásne. Ale stále nevieme čo čakáme, na ďalšej poradni chcem dr. poprosiť, aby mi urobil sono, aj keď ho nemám naplnánované, ale už sa neviem dočkať čo to bude. Pomaly dokupujeme výbavičku, ale stále ešte niečo chýba, no to sa dokúpi včas.

garonka
19. okt 2009

moja ja som ti už aj gratulaciu napísala 😀

u nas zatiaľ vychádza že je to chlapček tak asi Tobiás 😉 vybavičku ešte nemam, snaď dokupime raz dva 🙂 a tie pohyby su úžasne ale babo reaguje len na moje dotyky na draheho kašle 😀

vefi89
19. okt 2009

caute baby.....
mam dnes trapenia, som od 28.septembra pribrala 5 kilo...som sa nemala ani na vahu stavat 😠

andrejka, velmi pekne fotky 🙂

andrejusa
19. okt 2009

ďakujem za krááásne blahoprianie, až mi slzičky vyhrkli 🙂 😉

tak aj vy nakoniec budete mať Tobiasa??? čo som ťa inšpirovala 😀 😀 😀

my ešte tiež nemáme kočík, ale oblečko už áno a aj naši nám dokonca plno vecičiek pokúpili a chcú aj postieľku.
Ja cítim pohyby od nejakého 20-21 týždňa, najprv som nevedela, ale keď sa to často opakovalo, tak som už jasala. Najprv to bolo hrozne slabunké, ale minule si dal muž hlavu na moje brucho a aj on zacítil ako ho koplo do ucha. Tak sa veľmi tešil.

garonka
19. okt 2009

vefi no vítaj tu konečne si sa dlho bavkala 😀 😀 😀 😀
5kg veď to je ok nie? ja zatiaľ 3 som zvedava keď sa postavím na vahu rano na poradni, vahu nemam doma lebo by ma porazilo keby mi vystupila vyššie 😀

andrejusa
19. okt 2009

ďakujem vefi 🙂

Ja som zatiaľ pribrala od začiatku tehu len 2 kg, ale už asi aj viac, lebo sa posledné dni nejak prežieram.
Garonka
krásny kočík máte vybratý, aj oblečko, aj ja si idem pridať kočík aký máme vyhliadnutý a fotečku od dr.

garonka
19. okt 2009

juj andrejka nemaš začo ozaj si bola prekrasna ako princezna 😉

no inšpirovala 😀 😀 😀 tu na koníkovi budu mať baby Miškov, vefi, garička, zazalienka 🙂 a inač garicka je v nemocke do konca pôrodu tak pôjde domov až s malym babenkom 😉

nam svokrovci kupili len jednu vec, lebo svokor začal trepať že kupovať skoro, no ja si ho nevšímam ale mamina príde v stredu tak ideme na nakupy 😀 sa teším lebo budem bez draheho sama doma cely týždeň

mužík musel byť šťastny ako blcha čo? môj ma zatiaľ smolu 😀 maly je kľudny keď priloží ruku 😀

vefi89
19. okt 2009

garonka,
nehrali sme sa tak dlho. medzi casom som bola baranie rohy pozbierat, aby mi nepomrzli, tak som ich dala hned aj do pohara, tak teraz dunstujem.
ale ja 5 kil za mesiac!!dokopy to mam uz 12kg navyse.
ale uz mi aj brusko pekne vystupuje dopredu. nemam si absolutne co obliect, tak som bola svagrinu obrat o veci. 😀 😀
a dnes mi prisla pozvanka na prve zasadnutie volebnej komisie, ale asi to odvolam, ja nevydrzim sediet od siedmej rana do desiatej vecera a potom este minimalne do polnoci byt hore. ☹

vefi89
19. okt 2009

Lucka a volala si s Gabikou??

garonka
19. okt 2009

andrejka šup fotky do albumu chceme kuk 😀 😀 😀 no tak to vyzera na ten kočík ale drahy začal špekulovať no ja som si vybojovala, že to bude tako jumper a hotovo 😀

garonka
19. okt 2009

vefi jasne volali sme spolu v piatok a dnes jej ešte cinknem do večera lebo my obe mame volania od ôsmej rana do večera šiestej zadara 😀 inač v piatok sa rehlila take smejko je, no pôjdem ju kuk cez týždeň aby som sa troška prevetrala 🙂

mňam baranie rohy, mňam ja sa normalne k tebe nasťahujem 🙂 no ja som guľa bola i pred tehu tak ja som rada, že priberam pomaly, ale som zvedava na zajtrajšiu poradňu dufam, že ma nešľahne a aj tlak bude ok

vefi89
19. okt 2009

nestresuj sa a aj ten tlak bude ok. Chvalabohu ja som bola pred tehu chrt 😀 😀
ja som si vybrala kociar Vajper (Jackmar}, inak ho mam tiez v albumehttps://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

andrejusa
19. okt 2009

jejda a čo je Garicke? veľmi ju pozdravuj. Nechodí sem, nemá notebook? ja od švagrovcov a svokry tiež nič nečakám a ani nechcem, ale naši sa činia, tak som happy. Aj posieľku mi dokonca objednávajú. 🙂
Keď si ten môj položí ruku, tiež moc necíti, ale raz si položil ucho a práve vtedy mal šťastie, tak sme sa vytešovali ako blchy.

Vefi
ja som trochu tučko, takže si bábo asi bere živiny zo mňa a nepriberám. Ale v poslednej dobe nejak moc žerem, tak hádam vás nedoženiem 😀

Na tých fotkách mi vadí jediná vec. JA, som tam hrozne tučná, nedarilo sa mi schudnúť pred svadbou a je mi to teraz ľúto, ale veľmi ďakujem za pochvaly.
Neviem či aj vy, ale mne muž povedal, že som schudla v bokoch a páse, ako keby mi to to brucho stiahlo alebo čo... ináč Garonka, aj ja mám také bruško ak ty na foto 😉

vefi89
19. okt 2009

andrejka a preco tucko??Nahodou si na tych fotkach velmi pekna 🙂 a nakoniec sa vsetci pozeraju na make-up a saty 😀 😀 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre