Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
29. aug 2009

ja som sa naposledy vážila a zatiaľ som nepribrala ani kilo... ešte to asi len začne 😨 no mne skôr nechutí jesť

zazalienka
29. aug 2009

no ja mam 8,5 na sebe.. ale podozrievam z toho calibrum mami.. vzdy som z vitaminov priberala na vahe.. zavodnovali ma.. tak som vyhodila cele calibrum a nakupil azeleninu..

andrejusa
29. aug 2009

aj ja mám calibrum mami, ale len krátko ho berem... tak si mi nasadila chrobáka do hlavy. A teraz neberieš žiadne vitamíny? len zeleninku ovocíčko?

zazalienka
29. aug 2009

presne tak.. jak som si to kupila, tak som sa nafukla a to som brala 2 denne, podla letáku,, už budem len prírodné..

miroslava89
29. aug 2009

ste mi narobili chute na kolace som zbehla za znamou co robi kolace na svadby ci nema nejake zvysne😅 tak tu sedim a miesam tiramisu s roladou puncovym kolacom atd🙂

andrejuska testy sme davali robit len tak pre istotu.. chceli sme vediet ci je vsetko ok...
a moji rodicia co sa tyka este mojho tehu tak pre nich to bolo ze konecne-kedze moja maminka rodila straasne mladunka...a svokra sa na nas hnevala ale casom ju to preslo a je k nam dobra🙂

miroslava89
29. aug 2009

a ktomu kedy sa zacneme snazit- mozno uz coskoro.. je velka pravdepodobnost ze si z kuby donesieme maleho cierneho pasaziera🙂

andrejusa
29. aug 2009

môj drahý niečo montuje s bratom v garáži, ale stavil sa na obed, tak som tu chvíľku nebola...
ja beriem len jednu denne, aj keď sú písané dve.

bola som si aj naoberať na záhrade hrušky, tak sa tvárim že jem hruškový koláč 😀

zazalienka
29. aug 2009

xixi aj tak sa dá... ja idem tuším uvariť kukuricu, mám na ňu hroooznú chuť..

andrejusa
29. aug 2009

budem vám silno držať palce Mirka 😉
ja som drahého poslala to blízkej krčmy, nech mi ide kúpiť aspoň keksík, čo ste ma tak vyprovokovali, vy jedny! 😀 Naši boli tiež radi že som tehulka, ale teraz máme obrovský problém s financiami, lebo drahému šéf nevyplatil výplatu za min. mesiac a stále nemáme vyplatený úver, plyn, elektriku, nič... a naši to vedia a žiadna pomoc... trochu ma to šokuje a som z toho veľmi smutná 😔 😢

miroslava89
29. aug 2009

dakujem🙂

andrejuska sladke je potrebne a hlavne chutnee😀..
fuha tak to je zle potom ked vam vasi nechcu pomoct- mozno len nemozu...i ked je to tazka situacia snaz sa co najmenej stresovat..mozno najdete riesenie a vyplatite vsetko nacas--

andrejusa
29. aug 2009

už je práveže všetko po splatnosti... viem že otec má na účte dosť peňazí, ale mama o nich asi nevie, lebo on je žgrloš, nejak mu začala liezsť staroba na mozog, alebo čo. Vyslovene sme nežiadali pomoc, ale vedia v akej sme situácii a ani to s nimi nepohne. To by malo rodičov asi samých napadnúť, nie? 😔

miroslava89
29. aug 2009

malo by ich to napadnut samych a uz duplom preto ze si tehulka..a mate tesne po svadbe co vam vzalo tiez asi dost vela financii..ked to uz inac nejde ved ich skus poziadat o pomoc..ci radsej nie?

zazalienka
29. aug 2009

andrejusa, my nastastie nemame teraz problem, na hypoteku bude vzdy, moj manzel ma vysluhovy dochodok od policie.. ale za rok co byvame sami sa nasi ani raz nespytali ci mame vsetko, ci vladzeme splacat, mame este uver na auto.. ja nepytam, nestazujem sa, ale záujem by mohol byt.. aspon maly.

zazalienka
29. aug 2009

andrejusa mali ste velku svadbu? kto ju financoval? my sme radsej volil malu svadbu, len rodicov a surodencov, posedenie na 2 hodinky a sli sme domov..

miroslava89
29. aug 2009

sa cudujem vasim rodicom... ale mozno tym ze ste trosku uz starsie(neberte to prosim v zlom) tak si chybne myslia ze nepotrebujete pomoc... 😔 ...

andrejusa
29. aug 2009

My sme ich práveže pred svadbou, keď ešte nebol tento problém požiadali o 200e kvoli svadbe a výdavkom, s ktorými sme nerátali, priste sa náhle vyskytli a hneď sa museli riešiť. Tak som im volala, že tých 200e im teraz nemôžme vrátiť, lebo sa toto stalo a nič... 😖 takže ich nepožiadam ani keby som mala jesť suchý chleba. A to vedia, že už aj na jedlo sme si museli požičať. Teraz vyzerám jak nejaká žobráčka, ale moja výplata šla skoro celá na jedlo a na maličkosti okolo svadby a hneď sa celá minula ani nevieme ako... a kto rátal, že mužov šéf nám nedá ani korunu... oco vraj frflal´, aj keď nám požičiaval tých 200 a ešte viac, keď ich nemôžme načas splatiť a ešte pýtať navyše... možno by dali, ale potrebujem počúvať výčitky? radšej si z nohy odkusnem. 😠

zazalienka
29. aug 2009

Mirka, my sme potrebovali trosku pomoct, ked sme komplet prestavovali byt.. vtedy nebolo pana co by nam prisiel pomoct.. okrem mojho buduceho svagra.. urobil nam pol bytu.. ostatne sme si okrem odbornych robot robili sami.. dokonca ja som malovala cely byt.. aj ruka k dielu by sa bola hodila.. ale nist..

zazalienka
29. aug 2009

no a ja som tiez povaha, ze ked by sme nemali prachy, tak sa postarame my dvaja a nepojdem prosit.. uz len kvoli tomu ze moja matk ama vzdy podcenovala ze nezvladnem domacnost, ze ma nic nezaujima.. len zabava a vylety (ked som tam este byvala).. teraz vyvaram, peciem, staram sa o muzovu dceru ked je u nas, mam vzdy upratane, cisto a oprane.. domacnost zvladam lavou zadnou..

andrejusa
29. aug 2009

zazi... mali sme takú svadbu ako vy. Len pár ľudí, dve hoďky v reštike a domov. Keďže sú naši z Blavy, tak všetci spali u nás, to je 5 ľudí, aj so segriným frajerom... celú komplet svadbu sme si hradili sami, ani korunu sme od nikoho nedostali, keď teda nerátam dary. Boli tu všetci dva dni a nedoniesli ani kúsok mäsa, salámy, nič... už to ma dosť prekvapilo, ale keď tam my ideme s mužom, tiež nič nedonesieme, je to trošku iné, ale nevadí.
A tiež sa nás nespýtali či nepotrebujeme s niečím pomôcť, alebo tak... ja som to brala úplne normálne, lebo som tak bola vychovaná, ale vidím, že u iných to takto absolútne nefunguje a rodičia sa snažia pomáhať ako to len ide.

neviem čím to je Mirka, ale otvorili sa mi oči a vidím že to nieje normálne. Možno im rodičia nepomáhali a myslia si že to tak má byť, alebo si myslia, že si musíme pomôcť sami, lebo doba je zlá a nemôžme sa vo všetkom vždy spoliehať na nich. No teraz sme v situácii v akej sme nikdy v živote neboli a ich ani nepohne, že možno tehotná dcéra nebude mať čo jesť, alebo sa vykúpať v teplej vode??? ja nemám slov a posledné dni plačem nad tým prečo to takto je.

andrejusa
29. aug 2009

zazi... ja tiež všetko zvládam sama a nikdy mi nikto nemusel pomôcž a nikdy som nikoho o pomoc ani nežiadala, a možno práve preto je to pre mňa teraz také ťažké. že som prvý raz v takej situácii a oni nič.Mama mi nikdy nevyčítala, ani ma nepodceňovala, ale teraz to prepískli a ja im to nezabudnem. Som z tých čo nevedia odpustiť a veeeľmi ťažko zabúdajú

andrejusa
29. aug 2009

keď už som začala, urobte si obraz... keď tu boli naši tie 2 dni, tak ani nákup ani nič nám neuroblili pritom vedeli že už svadba koľko nás vyjde. Ale nikto sa neprosil a ani by som to od nich neprijala, ale potešilo by keby ich to napadlo. Bolo tu vyupratované, oni doniesli dvoch psov, tí celý čas robili v dome bordel, nosili blasto zo záhrady a muž ešte o jedenástej v sobotu pred obradom umýval tri razy podlahy od psov a oni všetci si sedeli v kuchyni a pozerali na neho. Ináč svadba nemala chybu a fakt všetci ktorý s nami ten deň boli boli proste úžasní, no na niektoré veci len tak nezabudnem.

miroslava89
29. aug 2009

zienky ja na to proste nemam slov... v nudzi by mali pomoct prave najblizsi a ked sa uz aj ti otocia chrbtom tak neviem kto ma byt v tomto svete cloveku napomocny 😔

zazalienka
29. aug 2009

je to smutné.. mali ste sa zobrať a len im to oznámiť.. ja som nechcela ani svadobné šaty, len civilné, aj ten oblek pre manžela bol aj tak dosť drahý..nám všetky prachy zhltol byt a preto sme svadbu neriešili.. chceli sme len so svedkami, ale moja matka to nechcela prežiť, tak sme teda zavolali rodičov a súrodencov.. aspoň ten svadobný obed nám zaplatili, nejak okolo 9000 to vyšlo, nechceli sme pýtať, ale aj tak dobre.. ved predtým vystrojili dve veľké svadby.. proste nemám slov na to správanie Tvojich rodičov.. a ako to máte vyriešené s vecami pre bábo? veď to je najdrahšia položka.. detské vecičky..

zazalienka
29. aug 2009

ja som celé roky bola samostatná jednotka, nebolo veci čo by som nevybavila, po úradoch a hocikde inde.. hypotéku, úvery, proste všetko.. lenže nie je dobré ukázať že všetko zvládaš, lebo potom to všetci berú automaticky a pýtajú pomoc stále viac.. a príde čas keď už nevládzeš...

andrejusa
29. aug 2009

teraz neviem kedy budeme nakupovať, keď sme v tejto situácii, ale máme ešte dosť času, tak v pohode. Asi musíme vziať pôžičku, ale sila, že naši majú na účte a my sa musíme zadlžovať v banke... baby je mi taaaak do plaču a môj drahý ma len v kuse utešuje, ale vidím aké má na nich nervy a ani sa mu nedivím.
Vám aspoň ten obed zaplatili a nám nič. Dokonca prerábame dom a to vedia a teraz čo sme rátali že do príchodu bába musí byť všetko porobené, tak neviem z čoho... iba sa ma opýtali, keď som im povedala, že ako pokračujeme s prerábkou? tak skoro ma šľahlo... som povedala že nijak, tak mi začali vyčítať, že do pôrodu to musí byť, lebo bábo nemôže prísť do takého rozrobeného...

teraz si o mne určite myslíte aká som chudera, ale to všetko narobila jedna výplata a tá svadba. Rátali sme, že nám počkajú aspoň s tou dvestovkou, ale teraz...

miroslava89
29. aug 2009

andrejusa nie si chudera... v dnesnej dobe sa taketo veci stavaju casto a vo viacerych rodinach..

andrejusa
29. aug 2009

zazi... veď to, všetko som si vždy sama obvolala, vybavila, zariadila a keď počúvam kamošky, že im vo všecičkom pomáhajú mamy a idú za nich všade a vybavia im, tak až oči otváram. Ja som nikdy neprosila aby za mňa niečo niekto vybavil, ale dosť to pomôže keď sa ti sám ponúkne. Naši niesú nejak bezohľadní, alebo necitliví, ale neviem ako by som nazvala toto...

andrejusa
29. aug 2009

ďakujem Mirka...

zazalienka
29. aug 2009

nie, nie si chudera.. len proste Tvoji rodičia nezvolilli tú najšťastnejšiu cestu.. na druhej strane ste možno mali naozaj len oznámiť že ste sa vzali.. a nemínať peniaze na svadbu.. viem, je to len raz v živote, takisto som sa vydávala 1.krát a dúfam aj naposledy, ale nikdy som nechcela veľkú, ba ani menšiu svadbu.. proste sú to podľa mňa vyhodené peniaze na to, aby sa ostatní najedli a zabavili.. aj tých 20 ľudí bolo pre mňa príliš veľa.. v tomto sme sa s manželom zhodli na všetkom ohľadom svadby..
inak mňa zaráža napríklad to, že niektoré baby majú do detailu naplánovanú svadbu a nie je im ľúto vyraziť 200 alebo 300 tisíc za ňu..

andrejusa
29. aug 2009

to nechápem ani ja. V dnešnej dobe dať toľko korún do oslavy. No s tým im pomáhajú asi rodičia a známy alebo čo. My sme mali len malý obed,a le to, že tu dva dni všetci jedli vyšlo pomaly toľko čo reštika. Bolo nás 7 a to obed, raňajky, večera... to sa ani nezdá, ale aj keď je malý obed, ale plus líčenie, kaderníčka, nechty, fotograf, kytica a nazbiera sa to ani nevieš ako. A s kopa vecami sme nerátali, preto sme museli vytiahnuť rezervy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre